Skocz do zawartości

Amplituner, wzmacniacz dla 5.1.4


ToToTomek

Recommended Posts

Witam 

Będę mial możliwość rozbudowy systemu 

Obecnie

Onkyo 696

Q Acoustic 

Para atmos Monitor Audio 

Sub Klipsch 

Jeszcze nie zdecydowałem czy dwa atmosy MA zostają czy będą te same czy wejdą 4 inne. 

Generalnie brakuje mi 2 kanałów, zatem 9 kanałowa jednostka, ważne żeby miała atmos i pełny streaming tidal, spotify, generalnie to co onkyo 696, radio nie wymagane 😉

Najbardziej zależy mi ma czymś co połączy dźwięk przestrzenny z muzyką. 70% muzyka 30% kino. Generalnie muzyka filmowa Hansa Zimmera, Stevea Jablonskyego, trochę rocka elektroniki i hiphopu. Mimo ze uwielbiam muzykę to chce żeby to grało w 9 kanałach a nie tylko w stereo. Idealnie gdyby w trybie dwóch kanałów również wymiatało.... Taki półśrodek między pójściem w całkowite stereo a systemem wielokanałowym, który wykorzystuje w koncertach bluray .. Nie upieram sie na onkyo. Kwestia odsłuchu... 

Budżet +- 4k, chyba ze warto do czegoś dopłacić 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić.

Chcesz zainwestować 4k żeby dołożyć dwa dodatkowe Atmosy do muzyki?

696 nie daje możliwości zastosowania końcówki pod Atmosy.

Daje pod fronty.

Ale z kolei przednich kanałów nie przypiszesz do Armosa.

Piotr

Tak wiem, w skrócie mam 5.1.2  bedzie 5.1.4 , zmiana lokum i nowy projekt salonu. Jaka jednostka napędzająca w budzecie +- 4k zeby nie bylo gorzej niz jest teraz. Teraz gra to całkiem przyzwoicie jak na moj gust. Mimo,że muzyki wiecej to jednak chciałbym 5.1.4 ale z jednostką która muzycznie wyciągnie co najlepsze....

Podrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Onkyo musisz poczekać do czerwca. Z Denona masz 3700. Gra odmiennie.

Obie jednostki nie do dostania za 4k.

Dlatego nie do końca rozumiem twoją inwestycję.

Dokładanie 4000 żeby do muzyki mieć dwa dodatkowe Atmosy, no przepraszam ale uważam za bezsens.

Ja bym zdecydowanie ten budżet przełożył gdzie indziej. Na przykład na końcówkę albo integrę pod front.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, S4Home napisał:

Od Onkyo musisz poczekać do czerwca. Z Denona masz 3700. Gra odmiennie.

Obie jednostki nie do dostania za 4k.

Dlatego nie do końca rozumiem twoją inwestycję.

Dokładanie 4000 żeby do muzyki mieć dwa dodatkowe Atmosy, no przepraszam ale uważam za bezsens.

Ja bym zdecydowanie ten budżet przełożył gdzie indziej. Na przykład na końcówkę albo integrę pod front.

Piotr

Dziękuję, konstruktywna krytyka mile widziana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, S4Home napisał:

Mam nadzieje że się nie obraziłeś. Zrobisz co zechcesz.

Jako sklep powinienem Cie zachęcić do wydania kasy. Ale staramy się działać odmiennie niż inni.

Dlatego na spokojnie to przemyśl. Jesli będziesz miał do mnie jakieś pytania to zapraszam

Tak jak pisałem, dziękuję przymuje krytykę bez problemu jeśli jest konstruktywna. Tematu koncówek mocy czy integry nie zglębiałem. Rozumiem, że taką końcówkę mocy podpinam pod ampli i........? Poprawia się jakość? Jaką rolę pełni wtedy ampli - pozozstaje tylko urządzeniem w które są wpięte komponenty czy daje również cos od siebie? Przepraszam jesli pytania są bezsensu ale jak pisałem nie zagłebiałem sie w te tematy. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

1. Napędzasz fronty lepzym wzmacniaczem. Na czym zyskuje dynamika.

2. Odciążasz zasilacz ampli przez co może więcej pokazać reszcie kanałów.

Amplituner to wciąż centrum. Dalej robi jako rozdzielacz sygnału, Dekoder i wzmacniacz dla pozostałych kanałów.

Różnica będzie znacznie wieksza niż dodawanie kolejnych 2 Atmosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...