Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Heco Aurora 700


Piotr86

Recommended Posts

Dzień dobry.

Chciałbym Was poprosić o pomoc w doborze wzmaka do kolumn jak w temacie tj Heco Aurora 700.

Jestem początkującym w świecie prawdziwego stereo.

Dźwięk jaki chciałbym uzyskać to głęboki miękki a zarazem umiejący pokazać pazur bas.Wokale w miarę czyste.Góra żeby można było wszystko usłyszeć i słuchać tego dłuższy czas.Szeroka i głęboka scena na tyle ile się da w budżecie,który będzie wynosił 2600zł.

Proszę o jakieś porady sugestie na co mógę zwrócić uwagę.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JaZz napisał:

Podrzucam ostatni który kojarzę temat o tych paczkach. Może się przyda. 

 

Dzięki wielkie już przeczytałem.

A druga sprawa to zastanawiałem się nad tym Yamaha as701,ale również nad Nadem c356bee-chyba lepszy od Yamahy bedzie?No patrzyłem tego Vincenta co ktoś tam podłączył,ale nie mam szans na taką kwotę.

Edytowano przez Piotr86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, petroff napisał:

Te kolumny nie nadają się na dłuższy odsłuch, to typowo efekciarski sprzęt :)

Bzdura. Jakie masz kolumny w swoim systemie?

O Aurora 700 jest już wszystko napisane także o wzmacniaczach do nich.

Moim Zdaniem NAD 356 by Cie tu pozytywnie zaskoczył. To dobre połączenie do tych kolumn jesli będzie także dobre źródlo.

Yamaha AS 701 w ciemno jest bezpieczniejszym wyborem.

13 godzin temu, Piotr86 napisał:

No i uzgodniłem budżet domowy i być może się uda wycisnąć max 3tyś zł.

Cyrus ONe? Może się uda.

Zapraszam  po wypozyczenie i wycenę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Bzdura. Jakie masz kolumny w swoim systemie?

O Aurora 700 jest już wszystko napisane także o wzmacniaczach do nich.

Moim Zdaniem NAD 356 by Cie tu pozytywnie zaskoczył. To dobre połączenie do tych kolumn jesli będzie także dobre źródlo.

Yamaha AS 701 w ciemno jest bezpieczniejszym wyborem.

Cyrus ONe? Może się uda.

Zapraszam  po wypozyczenie i wycenę.

 

S4Home a jakie będzie brzmienie tego Nada z tymi kolumnami?Czyli warto go odsłuchać?Kiedyś przez przypadek wpadł mi artykuł jak audiofil wydawał pieniądze na sprzęt a potem zamienił cały sprzęt na tego nada i heco aurora 1000.Ponoć dźwięk rewelacja.I tak sobie właśnie przypomniałem o tym nadzie.Z wypożyczeniem do domu muszę się wstrzymać bo kolumny mam,ale zbieram fundusze na wzmak.Myślę,że w 3miesiące zbiorę pieniążki może 4.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Bzdura.

Ok, to Twoje zdanie. Uszanuj, że inni mogą mieć inne.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Jakie masz kolumny w swoim systemie?

A co to wnosi do tematu? Nie dam się w to wciągnąć :)

 

Dnia 7.03.2021 o 12:24, Piotr86 napisał:

Nie pytałem o opinię na temat kolumn tylko o doborze wzmacniacza.Czy ja mówię komuś,że coś nie nadaje się do tego czy tego?!

Masz rację. Chciałem tylko zwrócić Twoją uwagę, że masz dość duże wymagania względem wzmacniacza (to jego walory opisałeś w pierwszym poście), a nie kolumn. Kolumn jak rozumiem jesteś pewien i ktoś tylko musi Ci powiedzieć, jaki wzmak i będziesz happy. Skoro jesteś taki pewien, że te kolumny potrafią to, czego od nich oczekujesz, to zapewne ich słuchałeś. Kup je zatem z tym wzmacniaczem, z którym ich słuchałeś i po kłopocie. Jeśli natomiast Twoja opinia powstała na podstawie opinii innych lub jakiegoś miśka z YT, dla którego HA 700 to szczyt szczytów, to już gorzej.

3 godziny temu, Piotr86 napisał:

Kiedyś przez przypadek wpadł mi artykuł jak audiofil wydawał pieniądze na sprzęt a potem zamienił cały sprzęt na tego nada i heco aurora 1000.Ponoć dźwięk rewelacja.

O, to super :) Jest taki kawał, który mi się zawsze przypomina jak ktoś tak pisze:

-Francek, ponoć żeś się ożenił ??
-Ano prowda.
-No to musisz być szczęśliwy ??
-Ano, musza.

Pozdrawiam :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2021 o 11:56, petroff napisał:

Te kolumny nie nadają się na dłuższy odsłuch, to typowo efekciarski sprzęt :)

Powinieneś napisać według mojego upodobania te kolumny....Bo to twoja ocena z którą ja też się nie zgadzam i mogę słuchać tych 700 całymi godzinami od rana do późnej nocy.Kazdy z nas jest inny.Co dla Ciebie będzie męczące dla innego będzie fantastyczne.Ja np nie słucham nigdy na direct czy tam pure....Dźwięk dla mnie nie do przyjęcia.Ale wiele osób ten rodzaj dźwięku bardzo kręci.Itd, itp....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Powinieneś napisać według mojego upodobania te kolumny....Bo to twoja ocena z którą ja też się nie zgadzam i mogę słuchać tych 700 całymi godzinami od rana do późnej nocy.Kazdy z nas jest inny.Co dla Ciebie będzie męczące dla innego będzie fantastyczne.Ja np nie słucham nigdy na direct czy tam pure....Dźwięk dla mnie nie do przyjęcia.Ale wiele osób ten rodzaj dźwięku bardzo kręci.Itd, itp....

I super, ja do tego nic nie mam :)

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JaZz napisał:

Toć czytałeś temat gdzie są moje propozycje do nich. Audiolab nie mam pojęcia jak gra. 

Ja jak je miałem to najarałem się na Pionka a50da, ale w końcu je sprzedałem i nie sprawdziłem. 

 

Tylko,że pionka i cambridge w tej cenie nowego nie wyrwę.Myślałem,że może jeszcze coś zaproponujesz🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotr86 napisał:

Tylko,że pionka i cambridge w tej cenie nowego nie wyrwę.Myślałem,że może jeszcze coś zaproponujesz🙂

Zadzwoń do tego sklepu i negocjuj spoko goście . Kupowałem u nich Monitor audio Silver 500 nowe w paczkach za 7koła gdzie w innych branżach wiszą te kolumny za 9700zł 😉 . 

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-pioneer-a-50da-CID99-IDHaxDU.html

Myślę że pionka wyrwiesz za 3300zeta. Tylko odsłuchaj te heco 700 z tym wzmacniaczem. Ja uważam że może być to dobre połączenie. 

Zapomniałem dodać że też jest możliwość wypożyczenia na odsłuch. 

Pozdr 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piotr86 napisał:

S4Home a jakie będzie brzmienie tego Nada z tymi kolumnami?Czyli warto go odsłuchać?Kiedyś przez przypadek wpadł mi artykuł jak audiofil wydawał pieniądze na sprzęt a potem zamienił cały sprzęt na tego nada i heco aurora 1000.Ponoć dźwięk rewelacja.I tak sobie właśnie przypomniałem o tym nadzie.Z wypożyczeniem do domu muszę się wstrzymać bo kolumny mam,ale zbieram fundusze na wzmak.Myślę,że w 3miesiące zbiorę pieniążki może 4.

Pozdrawiam.

Sam z niego korzystałem. Moim zdaniem bardzo dobry wzmacniacz w swojej cenie.

Bardzo. I połączenie i Aurora też jest ciekawe.

17 godzin temu, petroff napisał:

A co to wnosi do tematu? Nie dam się w to wciągnąć

No pytam jakie inne polecasz w tej cenei o nie efekciarskim brzmieniu.

Budżet do 3K

16 godzin temu, JaZz napisał:

Nad z napompowanym basem do auror które i tak tego basu mają dużo? Nad który nie ma dużo góry do auror które mają jej mało? No moim zdaniem nie... 

 

NAD 356 nie ma mało góry!

To inne granie niż 326 i 375.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No pytam jakie inne polecasz w tej cenei o nie efekciarskim brzmieniu.

Budżet do 3K

 

Ok, odpowiem Ci, ale trochę przewrotnie, bo to są Twoje propozycje w innym podobnym wątku:

- Elac F6.2 
- Dynaudio Emit 20 

Mają różne brzmienie i Emity są podstawkowe, ale obie konstrukcje bardzo udane, a Elaci od Heco o 1k tańsze :)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2021 o 10:13, Piotr86 napisał:

S4Home a jakie będzie brzmienie tego Nada z tymi kolumnami?Czyli warto go odsłuchać?Kiedyś przez przypadek wpadł mi artykuł jak audiofil wydawał pieniądze na sprzęt a potem zamienił cały sprzęt na tego nada i heco aurora 1000.Ponoć dźwięk rewelacja.I tak sobie właśnie przypomniałem o tym nadzie.Z wypożyczeniem do domu muszę się wstrzymać bo kolumny mam,ale zbieram fundusze na wzmak.Myślę,że w 3miesiące zbiorę pieniążki może 4.

Pozdrawiam.

Mam NADa 356 z Aurorami 700.

Góry rzeczywiście nie ma jakoś dużo. Jest trochę zaokrąglona- szczególnie jeżeli będziesz używał NADa jako integry. W trybie końcówki jest trochę lepiej. 
Bas jest raczej miękki, czasami kluskowaty. Dźwięk jest masywny, energetyczny i nasycony. Chce się skakać i tańczyć. Powiedziałbym raczej, że to zestaw rozrywkowy aniżeli "audiofilski" Dobrze się tego słucha i muzyka wciąga. Musisz natomiast lubić bas sam w sobie, bo jest on zauważalny i potrafi przebijać się na pierwszy plan, w zależności od nagrania.

Jeśli chodzi o scene, to nie jest ona najlepsza.
 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, renoxd napisał:

Mam NADa 356 z Aurorami 700.

Góry rzeczywiście nie ma jakoś dużo. Jest trochę zaokrąglona- szczególnie jeżeli będziesz używał NADa jako integry. W trybie końcówki jest trochę lepiej. 
Bas jest raczej miękki, czasami kluskowaty. Dźwięk jest masywny, energetyczny i nasycony. Chce się skakać i tańczyć. Powiedziałbym raczej, że to zestaw rozrywkowy aniżeli "audiofilski" Dobrze się tego słucha i muzyka wciąga. Musisz natomiast lubić bas sam w sobie, bo jest on zauważalny i potrafi przebijać się na pierwszy plan, w zależności od nagrania.

Jeśli chodzi o scene, to nie jest ona najlepsza.
 

@renoxd dzięki za wpis.Zwrócę na odsłuchu na to uwagę.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, petroff napisał:

Ok, odpowiem Ci, ale trochę przewrotnie, bo to są Twoje propozycje w innym podobnym wątku:

- Elac F6.2 
- Dynaudio Emit 20 

Mają różne brzmienie i Emity są podstawkowe, ale obie konstrukcje bardzo udane, a Elaci od Heco o 1k tańsze

ELACi są od Heco o 1k DROŻSZE!

Zgadzam się że Emit 20 to nei jest efekciarskie granie. Ale prawde mówiąc liczyłem na jakaś propozycję od Ciebie..... no trudno.

7 godzin temu, renoxd napisał:

Mam NADa 356 z Aurorami 700.

Góry rzeczywiście nie ma jakoś dużo. Jest trochę zaokrąglona- szczególnie jeżeli będziesz używał NADa jako integry. W trybie końcówki jest trochę lepiej. 
Bas jest raczej miękki, czasami kluskowaty. Dźwięk jest masywny, energetyczny i nasycony. Chce się skakać i tańczyć. Powiedziałbym raczej, że to zestaw rozrywkowy aniżeli "audiofilski" Dobrze się tego słucha i muzyka wciąga. Musisz natomiast lubić bas sam w sobie, bo jest on zauważalny i potrafi przebijać się na pierwszy plan, w zależności od nagrania.

Jeśli chodzi o scene, to nie jest ona najlepsza.
 

Bardzo dobre podsumowanie. Tutaj się podpisuje obydwoma rekami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...