Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Heco Aurora 700


Piotr86

Recommended Posts

6 godzin temu, S4Home napisał:

ELACi są od Heco o 1k DROŻSZE!

Ojej. Omsknęła mi się jedna cyferka i już te kapitaliki i wykrzykniki... no trudno. Miało być F5.2. Widzisz, jednak jest inaczej niż Ty proponowałeś.

Przy okazji, słuchałeś kiedyś Q Acoustics 3050i? - jestem ciekaw co o nich sadzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotr86 napisał:

To może jeszcze tak dla formalności spytam czy ktoś miał te kllumny z Yamahą as701 lub słyszał w takim połączeniu?Jeśli tak to polroszę o krótką opinię.🙂

My :)

Zapraszam

Zarówno do Aurora 700 jak i ELAC F6.2 to dobry wzmak.

Ale już zaczynają pojawiać się problemy z jego dostępnością. Więc jesli jesteś nim zainteresowany sugeruje pośpiech.

22 godziny temu, marino166 napisał:

To może ja podbije temat, gdyż chcę kupić wzmacniacz/ amplituner do kolumn Aurora 1000 co byście polecili tak do 3k?
Przepraszam, że wcisnąłem się w temat, ale może to ta sama liga

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Cyrus ONE, NAD 356 BEE, Yamaha AS 701 to jeśli nowe.

17 godzin temu, petroff napisał:

Ojej. Omsknęła mi się jedna cyferka i już te kapitaliki i wykrzykniki... no trudno. Miało być F5.2. Widzisz, jednak jest inaczej niż Ty proponowałeś.

Przy okazji, słuchałeś kiedyś Q Acoustics 3050i? - jestem ciekaw co o nich sadzisz.

Omsknęła czy nie. To zupełnie inne brzmienie. F6.2 to nie F5.2

Tak mamy QA 3050i u siebie. To brzmienie bardziej brytyjskie z wysuniętą średnica, bardziej czytelniejsze, nie tak potężne na dole. Osobiście lubię te kolumny i stylistykę QA.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Omsknęła czy nie. To zupełnie inne brzmienie. F6.2 to nie F5.2

Tak mamy QA 3050i u siebie. 

Ja bardzo lubię brzmienie F5.2.

QA 3050i - dzięki za opinię. Mnie bardzo zaskoczyły, zwłaszcza że są normalnie do kupienia w Media Markcie :)

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba będę musiał się przestawić ze wzmacniacza na amplituner.Kobieta chce mieć możliwość przesyłania muzyki z tel przez tzw"blutu"🙂.

W związku z tym kieruję się do Was z prośbą z czym można to połączyć żeby to najlepiej zagrało.

Oczywiście będę próbował ją nakłonić by zgodziła się na osobny wzmacniacz,ale każdy wie jak to z kobietami jest...

Już nawet mi pokazała co jej się podoba.

Poniżej jej typy:

1.Marantz Melody X MCR612 ten jej najbardziej pasuje.Z wyglądu oczywiście🤦‍♂️

2.Yamaha R-N803D

3.Denon DRA-800H ten też z wyglądu. 

4.Cambridge Audio AXR100

Pomożecie coś?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się dołączyć i zadać pytanie, również szukam wzmacniacza do Heco Aurora 700. Zastanawiam się pomiędzy Yamaha r-n602d a Yamaha r-n803d. Czy te kolumny realnie zyskają przy modelu 803, czy 602d da radę wykrzesać z nich na tyle, że nie warto dopłacać? Wiem, że 803d to dużo lepszy wzmacniacz i podobno warto dopłacić, ale pytanie czy faktycznie w przypadku Heco Aurora 700 będzie duża różnica? (Kolumny już mam). Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr86 napisał:

Kobieta chce mieć możliwość przesyłania muzyki z tel przez tzw"blutu"🙂.

Najlepiej zadziała Chromecast Audio. Nie będziesz miał wujowego blutututu tylko porządną jakość dźwięku przy dobrym wzmacniaczu. Moim zdaniem nawet te 300-400 jest warty 

Blututu jest w Cyrus One przy okazji

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ja też chciałbym zapytać o wzmacniacz do Heco Aurora 700, aczkolwiek w trochę innej kwestii (a w zasadzie ogólnie o tego typu kolumny - jestem zupełnie zielony).
Obecnie posiadam stary amplituner Yamaha RX-396RDS który ma "Minimum RMS Output 50W+50W (8ohm)". Czy mógłbym bezpiecznie użytkować kolumny Heco 700 z takim wzmacniaczem? Docelowo planuje też zmienić wzmacniacz, chciałbym jednak zacząć od zmiany samych kolumn (obecnie użytkuję jakieś stare Tonsile, rodem jeszcze z PRL ;) ).

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM8 jako nie zrobiły na mnie wrażenia.

Chromium Style 8 faktycznie dobre kolumny. Chodź do nich konieczny jest ciepły i wydajny wzmacniacz.

Nie Yamaha, nie Cambridge.

Z nowych kolumn aurora 700 to bardzo dobre kolumny które potrafią grac cicho. Faktycznie najwięksi konkurenci to ELAC F6.2 oraz QAcustic 3050i.

Pytanie czy będziesz zmieniał wzmacniacz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Aurory 700 i wydaje mi się, że: cicho/głośno to jest kwestia akustyki/preferencji/uszu odbiorcy. U mnie grają poprawnie jak są zarówno cicho jak i głośno. Używam ich do TV i są super uniwersalne. Na odsłuchu porównywałem z polk audio s55, które grały w sklepie lepiej ale do stereo i były bardziej syntetyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

U jednego znajomego mamy MS 900 u kolejnego Aurora 700. No i w małych pomieszczeniach. Nic im nie brakuje przy cichym odsłuchu. Pamiętajmy mówimy tu o nowych kolumnach poniżej 3K.

Jak ktoś porównywał kolumny za 6K to oczywiscie będzie  w nich czegoś brakować. Ale bądźmy realistami.

Nie każdemu każdy produkt musi się podobać :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2021 o 16:40, misior_misior napisał:

Mam Aurory 700 i wydaje mi się, że: cicho/głośno to jest kwestia akustyki/preferencji/uszu odbiorcy. U mnie grają poprawnie jak są zarówno cicho jak i głośno. Używam ich do TV i są super uniwersalne. Na odsłuchu porównywałem z polk audio s55, które grały w sklepie lepiej ale do stereo i były bardziej syntetyczne.

 a na ilu metrach nimi grasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal40 napisał:

 a na ilu metrach nimi grasz?

Jedna otwarta przestrzeń: salon z jadalnia to 29m^2 + kuchnia 9m^2.

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-idaredach-2-ver-2-mb2a1fac161b14?gclid=EAIaIQobChMI2LyX4JLB7wIVDOqyCh1omwo3EAAYASAAEgL02vD_BwE

Tylko używam ich do TV w połączeniu z Marantz NR1601. Filmy i koncerty brzmią dla mnie ok. Jak kiedyś będą środki to rozbuduje zestaw ale kiedyś trwa... 😉 Najlepiej porównywać w miejscu gdzie maja stać bo nie ma sensu tego robić w salonie.

Do muzyki wole telefon z DAC + słuchawki, bo wtedy mogę się skupić na tym co słucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może i ja się podepnę do pytania o wzmacniacz do tych jak widać niezwykle popularnych kolumn. Graja w u mnie salonie ok. 45m2 - kupliem je, bo miały wysoka skuteczność - plan był, aby grały przez jakiś dłuższy czas z yamaha mcr640;);).  Jak się okazało po 2 miesiącach sprzedałem Yamaszkę;) teraz szukam  jakiegoś wzmacniacza z bluetooth ew amplitunera.  Chciabym, aby fajnie gralo to na niskich volumach – tez zauważyłem, że Heco lubią jak się je puszcza głośniej – tylko, że ja tłumacze to słaba mocą pianocrafta. W wiekszoci bede sluchal radia, muzyki elektronicznej - raczej nie slucham jazzu i rocka

Wdzę, że coraz trudniej dostać cokolwiek na rynku, w sklepach same Yamahy. Co myślicie o moich typach:?

– Rotel a11 tribute – będzie miał wystarczająco mocy?

– Cambridge audio AXR 85 lub AXR100 – tutaj ten bluetooth SBC mnie odrzuca.

– może coś używanego.

Budżet max 3000 zł.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...