Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu stereo


Radekkk

Recommended Posts

Cześć

Dostałem zielone światło od żony na zestaw stereo. Budżet 10000zł. Warunek kolumny mają być białe ;)

Nieduże pomieszczenie około 25m2. Odsłuch głównie muzyki klasycznej, jazz, rock, muzyka gitarowa.

Odległość od kanapy około 4m.

Źródło dźwięku głównie tidal, w dalszych planach cd i gramofon.

Zupełnie nie wiem co jest warte uwgai. Podoba mi się Dali Oberon 7 i Yamaha NS-777 jednak prosiłbym o Wasze propozycje takiego zestawu. Interesują mnie nie tylko kolumny i wzmacniacz ale i odpowiednie kable.

 

Pozdrawiam Radek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, moim zdaniem Oberony to zbyt tanie kolumny przy takim budżecie. Jakbyś chciał kolumny, które potrafią już grać bardzo sugestywnie, namacalnie, to powinieneś celować w monitory z wyższej półki. W 25 m2 dadzą radę. Np. coś takiego, jak KEF R3 (trzeba się potargować o cenę;). Może niedrogie, ale grające na poziomie Heco Revolution 3. Może coś z krajowych manufaktur. A jak koniecznie podłogówki, to polecam Audio Physic Classic 5, Bowers 603 albo KEF Q750. Takiej namacalności, jak z monitorów w tej samej cenie nie zapewnią, ale też grają całkiem dobrze. Reszta pieniędzy na elektronikę. Albo all-in-one, np. Yamaha R-N602 lub R-N803 czy Audiolab 6000A play, Albo wzmacniacz plus tani odtwarzacz sieciowy (AudioPro Link 1, Yamaha MusicCast WXAD-10). Kable głośnikowe za 10 zł/mb. Fajnie jakbyś pomyślał jeszcze o jakiejś aranżacji akustycznej pomieszczenia, np. dwa absorbery za kolumnami i jakiś ustrój za miejscem odsłuchu (bo pewnie będziesz siedział przy samej ścianie).

PS Oberonów nie znam, ale z dotychczasowego doświadczenia wnoszę, że nie zgrają tak dobrze, jak monitory pozycjonowane półkę wyżej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 777 na pewno odpada. To nie kolumny do stereo.

Jeśli białe to konieczność to faktycznie KEF Q 750 Z RN 803 albo czystym wzmacniaczem Cyrus ONE. Onkyo 8390 nie ma i nie wiadomo czy jeszcze będzie.

Ewentualnie nieco jaśniejsze brzmienie z samych kolumn to Heco Revolution 7. Bardzo dobre kolumny. Do nich polecał bym wybór cieplejszego wzmacniacza jak Magnat MR 780 albo Atoll IN 80.

Zapraszam  na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję celował będę w Yamahę rn803d oraz kolumny Kef q750 lub B&W 603. Postaram umówić się na odsłuch obu zestawów.

Dodatkowe pytanie czy w przypadku tych dwóch konkretnie zestawów jest sens dokupienia woofera? Jeśli tak to jakiego?

Oraz czy znacie jakiś estetyczny sposób wytłumienia ściany za kolumnami oraz za miejscem odsłuchu - kanapa z zagłówkami za nią bezpośrednio ściana.

 

Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Funkcjonalność, której oczekujesz znajdziesz w elektronice NAD C368 z modułem sieciowym BLUOS2i https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html

Ten ciekawy wzmacniacz spróbowałbym połączyć z głośnikami KEF Q750 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/kef-q750.html

Powinieneś uzyskać spójny dźwięk, z dużą kulturą i nie złą uniwersalnością, co może okazać się bardzo cenne. Zachęcam Cię na prezentację w naszych salonach Tophifi :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie weź pod uwagę Audio Physic Classic 8, o których kompletnie zapomniałem. Są to bardzo dobre kolumny o przestrzennym brzmieniu ze zróżnicowanym basem oraz łagodną ale szczegółową górą. Świetne zgranie z cieplejszym brzmieniem Audiolaba 6000a play czy dynamicznym i jaśniejszym Marantz NR1200. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z jednej strony odradzacie amplituner sieciowy a później polecacie NR 1200 :/

Do KEFa może być za slaby chodź faktycznie dźwiękowo odpowiedni.

RN 803 jest lepszym amplitunerem.

A jeśli miałby być wzmacniacz to faktycznie NAD 368 chodź z modułem BluOS nie robi siętu cena atrkacyjna i wzmacniacz nie gra na swój budżet. Lepiej kupić osobny odtwarzacz sieciowy.

16 godzin temu, Radekkk napisał:

Dodatkowe pytanie czy w przypadku tych dwóch konkretnie zestawów jest sens dokupienia woofera? Jeśli tak to jakiego?

Jeżeli tak stwierdzisz to znaczy że system został źle dobrany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...