Skocz do zawartości

Regulacja głośności na źródle czy wzmacniaczu.


KrólKiczu

Recommended Posts

16 minut temu, DudasDudek napisał:

No tak, najlepiej sprawdzić samemu. Napisałem to na samym początku

Też uważam , że nie ma innej drogi. Wczoraj się trochę pobawiłem ustawieniami RME i to co jest oczywiste biorąc pod uwagę obliczenia , w praktyce się średnio sprawdza. Przy najniższej wartości ustawień na sztywno jaką mogę uzyskać na RME tj. +4 dBu , co daje przy pełnym wysterowaniu 0 dBFS 1,23 V / obliczenia wg. kolegi @nowy78 /. Czułość wejścia przedwzmacniacza lampowego 2V. Przy ustawieniu RME na 0 dBFS mam przester i to raz , że słychać , dwa pokazuje to wyświetlacz RME. Muszę zjechać z głośnością do - 18 dBFS by nie było przesteru i jednocześnie była zachowana możliwość racjonalnego sterowania głośnością z pre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78 Piotrek , ustawiłem RME na stałą głośność 5 oczek mniej od 0dBFS . Fakt , że przy ustawieniu na 0 dBFS poziom wejściowy i wyjściowy się wyrównuje idealnie, ale skala wchodzi mi momentami na pole czerwone. Te 5 oczek mniej zaleca jak pamiętam również DDRC 24 i jeszcze jakiś DAC , nie wiem , czy nie Chord. Przy obecnym ustawieniu RME , gałeczką przedwzmacniacza mogę swobodnie manewrować do godz. 11-tej , na niej jest głośno ,ale bez przesterów. Dzięki za rady , jak zwykle cholera miałeś rację i powiem Ci , że to już robi się nudne :) 

Tak jest w ustawieniu +4 dBu ; 0 dBSF : 

IMG_2276.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, przyznam, że nie do końca rozumiem, jak to u Ciebie działa :) Może ustalmy: do RME wchodzi sygnał cyfrowy, nie masz włączonej żadnej korekcji a mimo to masz przester, gdy ustawisz na 0dBFS? Nie bardzo sobie wyobrażam, jak to możliwe. Ja tak w każdym razie nie mam. Dochodzi do 0, ale nie przekracza.

Dodam, że ustawienie wzmocnienia na wyjściu (te +4dBu) nie ma wpływu na powyższe. Skutkuje tylko wartością napięcia na wyjściu analogowym, aby można było się dopasować do podłączonego tam urządzenia, czyli w Twoim przypadku przedwzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2021 o 12:57, seba3002 napisał:

ześć. Mam takie pytanie : czy regulacja poziomu głośności może odbywać się zarówno na wzmacniaczu jak i źródle bez straty dla jakości dzwieku?

Każdy pot. wpływa na jakość dźwięku i niestety powoduje degradację dźwięku, zmianę charakterystyki pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...