Skocz do zawartości

Kolumny do 8k.


Mjwj

Recommended Posts

Witam szanownych kolegów. 

 

Szukam porady w kwestii zakupu głośników. Sprawa jest dość nietypowa, bo salon mam w kształcie litery L a sprzed mam jakby na końcu L od prawej, czyli dźwięk rozchodzi się po krótszym boku. Cały salon ma ok 50m, natomiast wnęka ok. 4m szeroka i 8m dl.. 

Mój sprzęt to gramofon relook turn 5, ampli denon 2807 i głośniczki podłogowe grandhigh, które po prostu nie grają za dobrze.  Grana muza, to jazz, ale czasem przychodzi syn ze swoimi rapsami i tez musi to fajnie brzmieć. A u mnie ma brzmieć wszystko, ale trąbka najbardziej. 

Myślałem o Altusach 380s, ale trochę tu czytałem i hmmm. Pewnie napiszecie, że są ble. Wobec tego nad czym się pochylić?

Czy warto zmienić tego ampa na wzmacniacz zwykły? 

Pozdrawiam i czekam na sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec musisz zmienić i jedno i drugie. Koniecznie

Magnat MR 780/ Ma 900 z kolumnami jaśniejszymi jak Bronze 500 od Monitor audio. Może Magnat 757 jesli uda się jeszcze dostać.

Wzmacniacz mocny wydajny Cyrus ONE z Heco Aurora 1000

Zapraszam na odsłuch albo po wypozyczenie sprzetu do domu.

Pozdrawiam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Kilku krotnie miałem okazję słuchać sprzętu w pokojach w kształcie L i przeważnie był problem z akustyką :(. Tutaj niestety pod dużym znakiem zapytania jest finalne brzmienie. 
W tak dużym pomieszczeniu możesz zwrócić uwagę na Audiolab 6000a lub NAD C356BEE w połączeniu z Heco Aurora 1000.  Jeśli chciałbyś postawić na większą dynamikę to Magnat MR780 w połączeniu Monitor Audio Bronze 500 lub Klipsch RP8000f mogłyby przypaść Ci do gustu. 
Niestety ale na obecnym Denonie nie uzyskasz dobrego brzmienia w stereo. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli głównym źródłem ma być gramofon to zwróciłbym uwagę na wzmacniacz Rega Brio AMP, ma rewelacyjny jak na ten przedział cenowy przedwzmacniacz gramofonowy. Fajnym uzupełnieniem będą głośniki Tannoy Revolution XT8F, moim zdaniem powinno to dobrze zagrać, zmieścisz się również w budżecie. Ewentualnie jeśli lubisz bardziej basowe brzmienie to Fyne Audio F502, bardzo podobna konstrukcja.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...