Skocz do zawartości

Usterka na odległość? CA av 351r


st.gallen

Recommended Posts

Witajcie,

Mam pewien problem, mianowicie sprzedałem na znanym portalu wysyłkowo swój  amplituner. 5.1 Cambridge Audio av 351r.l którego  jestem właścicielem od nowości . Jako że kilka miesięcy temu zrezygnowałem z kina domowego,  ampli  Siedział sobie w szafie szchowany  . Amlpli nigdy nie był w serwisie  a przed sprzedażą dokładnie go sprawdziłem i wysłuchałem na różnych poziomach głośności i z kilku źródeł.

Do rzeczy

Pan który go ode mnie odkupił natrafił na pewien problem mianowicie opisuje to tak, że po zwiększeniu głośności do 60-70% mocy słychać trzaski jakby stara płyta winylowa była zdzierana.

Pan sprawdzał również na kilku źródłach i zarówno zwiększając głośność polotem jak i pokrętłem.

Kolumny jakie ów pan posiada to klipsch r 820f

Nie wiem jak wybrnąć z impasu ponieważ w moim odczuciu wysłałem sprzęt sprawny. 

Proszę o pomoc lub wskazanie ewentualnego rozwiązania czy tez diagnozy usterki.

 

Edytowano przez st.gallen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @st.gallen, a do jakiej głośności doszedłeś sprawdzając amplituner? Te Klipsche już na niskich poziomach grają dość głośno. Ja w życiu na żadnym wzmacniaczu czy też amplitunerze nie doszedłem do 70% 🤨, bo przy gałce na godzinie dwunastej jest już baaaardzo głośno. Może problem jest w tym, że kolumny nie wytrzymują a nie, że amplituner jest zepsuty 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, st.gallen napisał:

Czyżby transport kurierski ? 

Całkiem możliwe,pytanie jest też do klienta,który kupił czy odczekał z podłączeniem sprzętu po dostawie do domu,takie nagłe zmiany temperatur dla elektroniki nie są wskazane.

Miałem kiedyś taką sytuację, dostałem zimą wzmacniacz stereo,gdzie kurier przetrzymał sprzęt w aucie,bo według niego nie było mnie w domu,na drugi dzień pojechałem do firmy kurierskiej odebrać go osobiście,był tak zmarznięty że pomimo paru godzin w domu które stał po wyciągnięciu z kartonu jeszcze się z niego woda skraplała, później się okazało że jest uszkodzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak że klient na wstępie uszkodził  amplituner i się nie przyznaje lub zrobił to nieświadomie. Jego poprzedni sprzęt ponoć generował przestery. Został by mi zwrocony jako uszkodzony.

 Sugerowałem mu odbiór osobisty i odsłuch u mnie w domu, tylko odległość...nauczka i przestroga.

 

Co tu czynić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...