Skocz do zawartości

Triangle Borea BR08, jakie kable?


Recommended Posts

Nabyłem kolumny Triangle Borea 08, wcześniej słuchałem ich w salonie z takim samym wzmacniaczem jaki posiadam. Kolumny przyjechały, podłączam jest ok ale bardzo mało niskich tonów. Akustyka pomieszczenia na pewno jest słaba ale nie spodziewałem się aż takiej dziury. Jedyna rzecz jaka była inna niż na odsłuchu to kable, zasilający i głośnikowy. Pożyczyłem, szok jest lepiej, dużo lepiej. Dochodząc do sedna, kable na jakich był odsłuch to Supra PLY 3.4. Na forum, do tych kolumn polecane były Kimber 4PR. Zastanawiam się, które kupić Supra, Kimber, czy może Tellurium Q Blue a może jeszcze jakieś inne? Może ktoś ma jakieś zdanie, doświadczenie w podobnym zestawie. Wzmacniacz to Cyrus One Cast. Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny fajne ale jakbyś zachorował na nowe w super cenie Triangle Delta z gwarancją  to daj znać . Mam źródełko.

Ale do rzeczy. Mam kimber kable 8PR i w porównaniu do 4PR będzie właśnie na basie jeszcze lepiej. Poszukaj używanych na pewno znajdziesz.

Tellurium Q Black to .... Hmmm podstawowy kabel. Wg mnie Kimber zagra lepiej.

Ja z 8PR Przeszedlem na 8TC. Daleko masz do Wrocławia? Najlepiej pożyczyć i u  siebie posłuchać. 

Supry nie znam.

Pozdrawiam Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Stolarz napisał:

Nie zapomnijcie zrobić ślepych testów.

Tez trochę podchodzę do tematu z dystansem ale no jakas różnice tam słychać i wsumie to aż sam się zdziwiłem jak wielka. Najbardziej zdziwił mnie kabel zasilający bo w to już trochę nie wierzyłem. Różnica może nie tak wielka jak przy kablach głośnikowych  ale dziewczyna, nie wiedziała jaki kabel podłączam a różnice słyszała. Co prawda miała 50% szans, wiec do końca nie wiadomo :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no żartowałem luzik 😉 Wczytuję się w pierwszy post skoro sprzęt grał dobrze w salce odsłuchowego (nie dziwi mnie to) a w domu gra inaczej (wiadomo akustyka inna) i jeszcze dziura w basie to moim zdaniem kablami jej nie zalepicie. Kable to tylko kosmetyka dźwięku nic więcej, zresztą to temat rzeka 😉 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nclr napisał:

Tez trochę podchodzę do tematu z dystansem ale no jakas różnice tam słychać i wsumie to aż sam się zdziwiłem jak wielka. Najbardziej zdziwił mnie kabel zasilający bo w to już trochę nie wierzyłem. Różnica może nie tak wielka jak przy kablach głośnikowych  ale dziewczyna, nie wiedziała jaki kabel podłączam a różnice słyszała.

Siła złudzenia słuchowego jest tak bardzo silna. Raczej nie ma szans, abyście usłyszeli różnice. Zrób podwójnie ślepy test, to się przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ślepy test to dobry sposób tylko jest jeden warunek, żeby usłyszeć różnice trzeba szybko kable podmieniać. Fachowcy piszą, że podmiany powinny być co 2-3 sekundy. Inaczej psu na budę Ślepy test bo krótkotrwała pamięć słuchowa jest limitowana czasem. Po 3 sekundach nici z porównania. Po prostu nie pamiętamy pierwszej wersji do porównania. Zatem moim zdaniem jak nie macie zautomatyzowanego systemu zmieniania i podłączania dwóch różnych kabli żaden Ślepy test nie odpowie czy jest różnica.

Ogranicza nas pamięć słuchowa. 

Jeżeli zaś różnice są wyraźnie słyszane to brać przewód, który powoduje, że dźwięk jest przyjemniejszy i nie zastanawiajcie się dlaczego tak jest bo to bez znaczenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ślepy test to dobry sposób tylko jest jeden warunek, żeby usłyszeć różnice trzeba szybko kable podmieniać. Fachowcy piszą, że podmiany powinny być co 2-3 sekundy. Inaczej psu na budę Ślepy test bo krótkotrwała pamięć słuchowa jest limitowana czasem. Po 3 sekundach nici z porównania. Po prostu nie pamiętamy pierwszej wersji do porównania. Zatem moim zdaniem jak nie macie zautomatyzowanego systemu zmieniania i podłączania dwóch różnych kabli żaden Ślepy test nie odpowie czy jest różnica.
Ogranicza nas pamięć słuchowa. 
Jeżeli zaś różnice są wyraźnie słyszane to brać przewód, który powoduje, że dźwięk jest przyjemniejszy i nie zastanawiajcie się dlaczego tak jest bo to bez znaczenia. 
 

No niestety kolega ma.racje. Z interkonektem łatwiej bo podłączamy do 2 różnych wejść to samo źródło po RCA i np xlr i porównanie ale już tu jest wyzwanie bo sygnał na xlr ma wyższy poziom więc jest głośniej i może wydawać się przez to że lepiej.
Ja szczerze przyznaje wpływu zasilających nie słyszę albo na granicy percepcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

to znaczy, że ten wzmacniacz Cyrus One Cast to straszne gówno, całkowicie niewarte ceny 6000 zł

Nie wiem i nie chce wiedzieć co to za wzmacniacz. Wiem za to, że przewody mogą się różnić budową. Jedne są ekranowane, inne nie, niektóre mają filtry ferrytowe, jeszcze inne są dłuższe lub krótsze. Daleki jestem od twierdzenia, że będzie to miało wpływ na pobór prądu czy jakąś wydajność prądową ale ma na pewno wpływ na kompatybilność elektromagnetyczną przewodów i przenikanie pól EM, a tym samym prądów między przewodami. Tylko tyle. Czy będzie to słychać nie wiem ale nie wykluczam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2021 o 20:05, nclr napisał:

Wzmacniacz to Cyrus One Cast

Sprawdź (jeśli się znasz, jesteś elektrykiem i masz uprawnienia, wiedzę itp) gdzie jest faza na zasilaniu wzmacniacza. Może ten lepszy kabel ma inaczej podłączenie (sprawdziłem kilka kabli i jest to przypadkowe) a one jest akurat wrażliwy na to. 

Dnia 9.03.2021 o 14:14, TomekN napisał:

Cyrus One Cast to straszne gówno, całkowicie niewarte

Straszliwe, żeby się męczyć i pałować zostawiłem sobie One'a 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 17.04.2021 o 11:38, RLC napisał:

Może jakieś zdjęcia pomieszczenia odsłuchowego na pewno ktoś coś doradzi, może ustawienie kolumn trzeba zmienić?

Tak to wygląda. po prawej strony od kanapy w zasdzie na całej ścianie są okna balkonowe.

Mam wrażenie, że bas ucieka do góry, bo jak stane na czymś to przy suficie bardzo mocno jest odczuwalny. 

Screenshot 2021-02-24 at 10.43.56.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...