Skocz do zawartości

Interkonekty RCA 2,5m-3m


renoxd

Recommended Posts

Szukam interkonektów w zamian za Melodike Purple Rain. Zrobiłem w domu małe przemeblowanie i moje kabelki zrobiły się za krótkie. Potrzebuję takie o długości 2,5 - 3m

Posiadany sprzęt:
DAC: Topping DX7 Pro
Wzmak: NAD 356 w trybie końcówki
Kolumny: Heco Aurora 700 
Kable głośnikowe: Chord Clearway 

Zdaje sobie sprawę, że kable nie wnoszą dużo do systemu, ale jak już wymieniam, to chciałbym nimi jak to tylko możliwe poszerzyć scenę. NAD w trybie końcówki i tak gra lepiej niż jako integra, ale i tak nie powala na kolana sceną. Jak by do tego góra zrobiła się trochę jaśniejsza i bardziej wyeksponowana kosztem dołu, którego jest minimalnie za dużo w moich warunkach, to bym się nie obraził :)

Cena? Widzę, że i tak te kable drogo chodzą. I tak ponad 550 zł będę musiał wydać. Na pewno nie chcę wydać więcej niż 1000 (a to i tak tylko wtedy jakby naprawdę będzie warto)


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Proponuję Ci użyć kabla marki Audioquest Big Sur https://www.tophifi.pl/przewody/interkonekty/audioquest-big-sur-interkonekt-rca-0-6m.html. To kabel z litego drutu, który może nadać Ci mięsistości i gładkości w dźwięku. Z pewnością uzyskasz dobrą kontrolę basu i sporo powietrza. Zachęcam Cię w tej sytuacji, do wypożyczenia, aby przekonać się jaki ostateczny efekt uzyskasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli chciałbyś uzyskać przestrzenne brzmienie z bogatym środkiem to polecam zwrócić uwagę na QED Reference Audio 40. W swojej kategorii cenowej jest to jeden z najlepszych wyborów. Alternatywą może być Chord Clearway RCA, który zapewni szybszą prezentację dźwięku oraz zapewni większa głębię. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, renoxd napisał:

Jak by do tego góra zrobiła się trochę jaśniejsza i bardziej wyeksponowana kosztem dołu, którego jest minimalnie za dużo w moich warunkach, to bym się nie obraził

To o czym piszesz to głównie akustyka pomieszczenia , a nie sam sprzęt. Polecam "pojeździć " kolumnami o pokoju. Coś Ty takiego wymyślił , że potrzebne Ci kable IC 3m. ? :) Generalnie im krótszy kabel tym jest lepiej , IC potrafią działać jak antena i nie wpływa to korzystnie na to co słyszymy.

11 minut temu, audiowit napisał:

Skąd wiesz?

Witek , nie dyskutuj z kolegą. Kolega zna na pamięć całe ASR , zaraz dostaniesz odpowiedni cytat i będzie po zawodach :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TomekN napisał:

Jeśli chcesz poszerzyć scenę, to zmień kolumny. Kable nie grają i nie wnoszą nic do brzmienia.

Jeśli chodzi o scenę to chyba Aurory nie są takie tragiczne.  Już prędzej bym zmienił wzmacniacz. NAD gra bardzo masywnym dźwiękiem, przez co cierpi scena, a przynajmniej tak mi się wydaje. Heco grały kiedyś na testach z Arcam sa20 i scena była zdecydowanie lepsza.
 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

To o czym piszesz to głównie akustyka pomieszczenia , a nie sam sprzęt. Polecam "pojeździć " kolumnami o pokoju. Coś Ty takiego wymyślił , że potrzebne Ci kable IC 3m. ? :) Generalnie im krótszy kabel tym jest lepiej , IC potrafią działać jak antena i nie wpływa to korzystnie na to co słyszymy.

Witek , nie dyskutuj z kolegą. Kolega zna na pamięć całe ASR , zaraz dostaniesz odpowiedni cytat i będzie po zawodach :) 


Z kolumnami już nie mogę bardziej pojeździć. Są ustawione tak aby były pomiędzy komodą, na której stoi TV ze wzmacniaczem. Są lekko wysunięte do przodu. Muzyki słucham z PC. Na biurku mam DACa a ten muszę jakoś dociągnąć do wzmaka. Wcześniej 1,5m które miałem starczały na styk. Teraz potrzebowałbym 2m żeby było na styk. Niestety jak jest 2m to kable "wiszą" zamiast lecieć po podłodze, co denerwuje żonę. Dlatego minimum 2,5 maks 3m

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, renoxd napisał:

Muzyki słucham z PC. Na biurku mam DACa a ten muszę jakoś dociągnąć do wzmaka. Wcześniej 1,5m które miałem starczały na styk. Teraz potrzebowałbym 2m żeby było na styk. Niestety jak jest 2m to kable "wiszą" zamiast lecieć po podłodze, co denerwuje żonę. Dlatego minimum 2,5 maks 3m

 

Zainwestuj w dłuższy kabel usb a nie długie RCA i postaw DACa przy wzmacniaczu. Powinno wyjść taniej bo kable cyfrowe zdecydowanie mniej 'grają' niż analogowe i lepiej się zachowują przy większych długościach.

Edytowano przez Paweł Pawlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Skąd wiesz?

Bo nikt jeszcze nie udowodnił, że kable grają. Najbardziej zainteresowani - producenci tego audiofilskiego bullshitu - w swoim orężu narzędzi sprzedażowych operują tylko bujnymi opisami ich rzekomego wpływu na brzmienie. Mózg paruje od tych sformułowań i cudownych zalet, które czasami nawet ciężko sobie wyobrazić, a co dopiero zmierzyć i skwantyfikować (o to zresztą może nawet chodzić). Te bujne opisy są później powtarzane przez recenzentów sprzętu AV, sprzedawców, a nawet samych konsumentów, którym się "przynajmniej" wydaje, że tak jest. I teoretycznie wszyscy są zadowoleni, tylko że kasa zmieniła lokalizację 😁

@renoxd zrobisz jak będziesz uważał, to Twoje pieniądze. Ale jeśli nie lubisz ich wydawać na placebo, to zachęcam do zapoznania się z dostępnymi w necie obiektywnymi pomiarami, eksperymentami i ślepymi testami. Możesz też samodzielnie zrobić ślepy test aby je potwierdzić, o ile Ci się chce w to bawić i masz czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

 

Zainwestuj w dłuższy kabel usb a nie długie RCA i postaw DACa przy wzmacniaczu. Powinno wyjść taniej bo kable cyfrowe zdecydowanie mniej 'grają' niż analogowe i lepiej się zachowują przy większych długościach.

DX7 Pro to combo. Mam do niego podłączone jeszcze słuchawki, z których codziennie w pracy korzystam. Postawienie DACa obok wzmacniacza się raczej nie uda, bo nie za bardzo mam na to miejsce na tej komodzie. Tzn. miejsce jest, ale według żony nie ma :D Wystarczy jej że stoi tam ogromny NAD. 

Czy na długości 3m, rzeczywiście będą jakieś straty? Czytałem gdzieś, że właśnie do 3m jest jeszcze ok. 
 

12 minut temu, TomekN napisał:

Bo nikt jeszcze nie udowodnił, że kable grają. Najbardziej zainteresowani - producenci tego audiofilskiego bullshitu - w swoim orężu narzędzi sprzedażowych operują tylko bujnymi opisami ich rzekomego wpływu na brzmienie. Mózg paruje od tych sformułowań i cudownych zalet, które czasami nawet ciężko sobie wyobrazić, a co dopiero zmierzyć i skwantyfikować (o to zresztą może nawet chodzić). Te bujne opisy są później powtarzane przez recenzentów sprzętu AV, sprzedawców, a nawet samych konsumentów, którym się "przynajmniej" wydaje, że tak jest. I teoretycznie wszyscy są zadowoleni, tylko że kasa zmieniła lokalizację 😁

@renoxd zrobisz jak będziesz uważał, to Twoje pieniądze. Ale jeśli nie lubisz ich wydawać na placebo, to zachęcam do zapoznania się z dostępnymi w necie obiektywnymi pomiarami, eksperymentami i ślepymi testami. Możesz też samodzielnie zrobić ślepy test aby je potwierdzić, o ile Ci się chce w to bawić i masz czas.

Bawiłem się po zakupie DX7 Pro w ślepy test z używaniem go jako PURE DAC i w trybie PRE aby sterować głośnością. Było parę osób, w tym z tego forum, mówiących żeby nie korzystać z DX7 jako pre bo ma słabe pre. Tak naprawdę to on nawet nie ma dedykowanego pre a jedynie posiada możliwość regulowania volume. 

Jednoznacznie nie mogłem stwierdzić że w trybie DAC gra lepiej. Więcej razy wskazałem ten tryb jako lepszy, ale to wynika ze statystycznego marginesu błędu. Nie wykonałem 100 prób. Zdaje sobie sprawę, że kable mogą nie grać. Albo może wydawać mi się że grają a tak naprawdę nie grają. Może czasami zakupienie ich dla świętego spokoju psychicznego ma czasami sens? Może też pozostała klasa sprzętu ma ogromne znaczenie. Jak dla mnie za duzo niewiadomych :) 

Jeśli będę miał kim zrobić test nowe kable VS obecna Melodika to pewnie taki test wykonam. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam produkty neotecha , fajna jakość do ceny - u mnie taki rca kabelek (samodzielnie zrobiony = +10 do brzmienia) względem chinola za 5zł poprawił tzw. czarne tło jedynie , sceny / stereo / czegokolwiek innego nie miał jak wyczarować :) 

Jak już ktoś pisał , weź dłuższy usb (ja mam 4m za ~20zł) i ~1m rca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kubakk napisał:

Ja polecam produkty neotecha , fajna jakość do ceny - u mnie taki rca kabelek (samodzielnie zrobiony = +10 do brzmienia) względem chinola za 5zł poprawił tzw. czarne tło jedynie , sceny / stereo / czegokolwiek innego nie miał jak wyczarować :) 

Jak już ktoś pisał , weź dłuższy usb (ja mam 4m za ~20zł) i ~1m rca

Chyba pominąłeś moją odpowiedź gdzie napisałem, że korzystam jeszcze codziennie ze słuchawek podpiętych pod DACa i że żona nie chce widzieć niczego dodatkowego na komodzie. Poza tym, nie znalazłem rzetelnego źródła, który mówiłoby że 3m RCA to problem. 

Znalazłem natomiast źródło, które mówi że dłuższy kabel USB, przy słabym przetworniku wprowadza zniekształcenia. Tak, tym źródłem jest ASR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy kabel USB jest gorszym pomysłem, bo USB ma problem z trzymaniem napięcia powyżej 5m.

@renoxd Kable robisz samemu. Wystarczy lutownica i poradnik na YT. Kopiujesz kabel ze szpuli (kilkanaście złotych metr), jakieś końcówki i masz porządny kabel, który wiesz, co ma w środku.

Edytowano przez DudasDudek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DudasDudek napisał:

Dłuższy kabel USB jest gorszym pomysłem, bo USB ma problem z trzymaniem napięcia powyżej 5m.

@renoxd Kable robisz samemu. Wystarczy lutownica i poradnik na YT. Kopiujesz kabel ze szpuli (kilkanaście złotych metr), jakieś końcówki i masz porządny kabel, który wiesz, co ma w środku.

Samemu, nie samemu. Może i racja ;) 

Póki co zobaczę chyba te QED Reference Audio 40.
 
Plan późniejszy (ale to dopiero za parę lat) to zmiana wzmaka na jakiegoś kozaka typu: Lyngdorf Tdai 1120 albo jakiegoś innego z wejściami zbalansowanymi, aby wykorzystać potencjał DX7Pro. Potem ewentualnie kolumny do wymiany. Ale tak jak piszę, do tego bardzo daleka droga.

@S4Home @Q21
Jak brzmi Lyngdorf? Jest to całkowicie cyfrowy wzmacniacz. Ciekawi mnie czy rzeczywiście jest tak dobry jak się wszystkim wydaje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2021 o 09:33, TomekN napisał:

Bo nikt jeszcze nie udowodnił, że kable grają.

Jak to nie. Tu na forum mieliśmy już kilka/ kilkanaście testów.

Zapytam wprost.

Czy postawił byś swój system jesli ja zamknę oczy a ty u mnie  w salonie przełączysz mi pomiędzy dwoma kablami które ja wybiorę? I powiem które kiedy grają?

Czy postawisz swój sprzet na to?

Dnia 9.03.2021 o 12:19, DudasDudek napisał:

Dłuższy kabel USB jest gorszym pomysłem, bo USB ma problem z trzymaniem napięcia powyżej 5m.

Czym to się przejawia finalnie?

19 godzin temu, renoxd napisał:

@S4Home @Q21
Jak brzmi Lyngdorf? Jest to całkowicie cyfrowy wzmacniacz. Ciekawi mnie czy rzeczywiście jest tak dobry jak się wszystkim wydaje. 

Mamy go w ofercie i na półce, koledzy chyba jeszcze nie.

Moim zdanie mświetne wzmacniacze właśnie oparte o końcowki w klasie D.

Do tego ich kalibracja robi na prawdę bardzo duzą zmizane. Którąs osoba po zakupie mówiła mi że większa niż Dirac.

To mało popularny sprzet. U/ nas wyjezdza tylko po odsłuchu. Mogę Ci pożyczyc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Mamy go w ofercie i na półce, koledzy chyba jeszcze nie.

Moim zdanie mświetne wzmacniacze właśnie oparte o końcowki w klasie D.

Do tego ich kalibracja robi na prawdę bardzo duzą zmizane. Którąs osoba po zakupie mówiła mi że większa niż Dirac.

To mało popularny sprzet. U/ nas wyjezdza tylko po odsłuchu. Mogę Ci pożyczyc.


Dzięki, ale nie wiem czy jest sens, skoro i tak wiem, że go teraz nie kupie. Inne priorytety finansowe.
Jakby co, wiem do kogo uderzyć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...