Skocz do zawartości

Interkonekty RCA 2,5m-3m


renoxd

Recommended Posts

22 godziny temu, DudasDudek napisał:

To, że przy długim kablu może po prostu nie działać

A to tak, Pełna zgoda. Ja mam 5 m USB i nie miałem z nim nigdy problemów odkąd zmieniłem na lepszy :P Wcześniej przerywał.

20 godzin temu, TomekN napisał:

Jakiś link?

Pewnie by się znalazł, ale kto będzie tego szukał?

To co wpadasz ? :)

11 godzin temu, Jack Frost napisał:

Niekoniecznie 🙃

Mogłeś zwrócić :D 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

Mogłeś zwrócić :D 

Piotr

W żadnym wypadku, bardzo mądre urządzenie. Spełnia w praktyce wszystkie moje wymagania.

 

Aby nie oftopowac za bardzo, ja polecę przewody Mogami na metry albo ewentualnie gotowiec na bazie Mogami i na żądaną długość z audiocables.eu

U siebie mam 2x 1,5m Mogami 2549.

Edytowano przez Jack Frost
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A powyżej tych magicznych 3m co sie dzieje według tego co czytałeś, skoro do 3m jest ok??

W sumie to na angielskojęzycznych forach piszą, że nawet i 10m nie stanowi problemu. Co forum to inne opinie. Jak żyć...
 

15 godzin temu, Jack Frost napisał:

Niekoniecznie 🙃

 

Opisałbyś brzmienie swoimi słowami? Widzę, że masz go podpiętego z Bowersami. Nie znam się ale z tego co pamiętam Bowersy zawsze były opisywane jako jasne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, renoxd napisał:

W sumie to na angielskojęzycznych forach piszą, że nawet i 10m nie stanowi problemu. Co forum to inne opinie. Jak żyć...

Ciekawe jest to ze w Polsce nikt by Ci nie polecił tak długiego IC. Czy oni tam w uk graja na jakis innych sprzetach? No nie. Te same maja. Jak myslisz , z czego wynikaja te rozbieżności w swiecie audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ciekawe jest to ze w Polsce nikt by Ci nie polecił tak długiego IC. Czy oni tam w uk graja na jakis innych sprzetach? No nie. Te same maja. Jak myslisz , z czego wynikaja te rozbieżności w swiecie audio?

Z tego, że każdy jest albo głuchy, albo superbohaterem, a kasa musi się zgadzać. Każdy powiela informację, którą gdzieś przeczytał, usłyszał. Na podstawie sugestii działa autosugestia samego zainteresowanego.

Dochodzi do tego jeszcze fakt że u nas nie ma za dużo sklepów gdzie można by kupić tak długie kable. Co za tym idzie nikt ich nie ma. Z reguły poleca się "swoje"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, renoxd napisał:

W sumie to na angielskojęzycznych forach piszą, że nawet i 10m nie stanowi problemu. Co forum to inne opinie. Jak żyć...
 

Opisałbyś brzmienie swoimi słowami? Widzę, że masz go podpiętego z Bowersami. Nie znam się ale z tego co pamiętam Bowersy zawsze były opisywane jako jasne kolumny.

Nie jestem fanem opisywania brzmienia.

Mogę tylko napisać, że spodziewałem się, drażniącej góry, syczenia, sybilantów etc. i okazalo się, że nic takiego nie ma miejsca i gra to przyjemnie. Nie wiem czy te teorie były przesadzone, pochodziły od osób ultra wrażliwych na wyższe zakresy częstotliwości czy faktycznie wersja Anniversary jest bardziej dopieszczona względem standardowych 606 S2.

Chciałem kupić 606 S2 ale nie udało się skontaktować że sklepem i zamówiłem w ciemno Anniversary.

Dodatkowo wbudowany EQ to dla mnie bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, renoxd napisał:

Z tego, że każdy jest albo głuchy, albo superbohaterem, a kasa musi się zgadzać. Każdy powiela informację, którą gdzieś przeczytał, usłyszał. Na podstawie sugestii działa autosugestia samego zainteresowanego.

Dochodzi do tego jeszcze fakt że u nas nie ma za dużo sklepów gdzie można by kupić tak długie kable. Co za tym idzie nikt ich nie ma. Z reguły poleca się "swoje"

Powiedziałbym, że w Polsce mamy wieeeeloletnią tradycję wiary w zabobony... i szczególny talent do tego 😉 Ale akurat w branży audio wiara w zabobony jest absolutnie globalna. Na niektórych forach anglojęzycznych może być trochę mniej osób wierzących w zabobony, bo łatwiej im konsumować wiedzę, która jednak w większości funkcjonuje w j. angielskim. A niestety nie wszyscy Polacy władają angielskim w stopniu wystarczającym. Zwłaszcza ci starszej daty, a wiadomo że audio to nie jest hobby obsadzone przez młodziaków... 😉

PS.
Ja również mam interkonnekty z kabla Mogami z metra, model 2534 dla XLR, 2964 dla RCA. Ale mam też interkonnekty z Klotza i Sommera. Nie ma absolutnie żadnej różnicy.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przewody Mogami dają radę z mikrofonami na długim odcinku to i w domu dadzą radę. Chyba, że ktoś nie może spać i chce znaleźć problem nawet jeśli nie istnieje, to niech kupi cokolwiek, najlepiej od od producenta biżuterii, który nawet na życzenie nie jest w stanie przesłać tabeli z parametrami przewodu.

 

AudioQuest od kabli na bateryjki idealnie się wtedy nadaje. Fachowcom zawsze warto dać zarobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem QED Reference Audio 40.

Wydaje mi się, że względem wcześniejszych kabli Melodiki, dźwięk trochę się uspokoił, wycofał. Przez to, że DX7 Pro gra tak jakby przedstawiał muzykę bezpośrednio, wyraźnie i wprost, to jest to efekt, który mnie zadowala. Nawet jeżeli tylko mi się wydaje, to zadziałało to dobrze na moją głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...