Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo z wejściem optycznym


Dyzio D

Recommended Posts

Witam,

Panowie i Panie (jeżeli takie są to wszystkiego dobrego z okazji Waszego Święta) chcę kupić wzmacniacz stereo z wejściem optycznym (jest podpiety pod TV). Kolumny Diora Polaris 200, jest też aktywny subwoofer do filmów, dlatego fajnie by było, gdyby wzmacniacz miał 4 wyjścia na kolumny. Salon ma ok 35m2, obecnie kolumny są podpięte pod amplituner Pioneer VSA-03E i zdecydowanie jest on za słaby- po podkręceniu enkodera głośności dźwięk jest nieznośny, zniekształcony, kuje w uszy. Kolumny mają 180W RMS natomiast aplituner przy stereo ma 80W na kanał, więc obstawiam, że to on jest sprawcą zamieszania. Chciałbym wydać na wzmacniacz nie więcej niż 500-600zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale w tym budżecie z używanych ciężki temat, nowe są SMSL Q5 PRO, TOPPING MX3, ale te kolumny do nich raczej nie pasują. 

Może odłóż trochę więcej kasy i wróć z wiekszym budżetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli, że będzie ciężko? Chodzi o moc czy o wymóg wejścia optycznego? Wiadomo, że nie szukam niewiadomo czego. Wystarczy coś co odpowiednio napędzi te kolumny.

 

Edit,

Kurde wpisałem to co mi podałeś i nie wierzę co widzę 😉 ja chcę klasyczny wzmacniacz do postawienia na półkę pod wiszącym telewizorem a nie coś co wygląda jak wzmacniacz słuchawkowy.

 

 

 

Edytowano przez Dyzio D
Dopisek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dyzio D napisał:

wymóg wejścia optycznego? 

Z tym będzie ciężko.

19 minut temu, Dyzio D napisał:

Kurde wpisałem to co mi podałeś i nie wierzę co widzę 😉 ja chcę klasyczny wzmacniacz do postawienia na półkę pod wiszącym telewizorem a nie coś co wygląda jak wzmacniacz słuchawkowy.

Kurde ja ci ich nie karze kupować  😁  To był tylko przykład nowego wzmacniacza z optykiem.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DudasDudek napisał:

Yamaha AX-500/700, Denon pma-720ae, Onkyo 8850

Żaden nie ma optyka, więc podejrzewam, że rzeczywiście będzie problem z wejściem optycznym w tej cenie. Jak to najtaniej rozwiązać?

Czy kupując DAC za ~50zł, zasilany 5V jakość dźwięku będzie wystarczająca? Dźwięk z TV i tak nie powala, ale czy taki budżetowy DAC go jeszcze nie "wykastruje"?

Edytowano przez Dyzio D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

 

Oczywiście, jestem świadomy w jakim segmencie szukamy wzmacniacza, ale chyba lepsze takie wyjście (używany, wieloletni wzmacniacz + DAC) niż nowy tandetny wzmacniacz? Jaki ten DAC w takim razie?

Czy któryś z wymienionych Denon/Yamaha/Onkyo będzie obsługiwał pilot? Chodzi tylko o ON/OFF i Vol +-.

Edytowano przez Dyzio D
Dodatkowa treść
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2021 o 07:41, Dyzio D napisał:

Oczywiście, jestem świadomy w jakim segmencie szukamy wzmacniacza, ale chyba lepsze takie wyjście (używany, wieloletni wzmacniacz + DAC) niż nowy tandetny wzmacniacz? Jaki ten DAC w takim razie?

Tak, dokładnie. Odniosłem się do Twojego wpisu powyżej mojego. Że właśnie lepie jest iść w tą stronę.

Z tym że dobrze by było aby źródło było inne niż TV

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperam i szukam codziennie w necie. Nic z wskazanych się nie pojawia w normalnej cenie. Wpadł mi w oko natomiast wzmacniacz Yamaha AX-596. Według specyfikacji by sobie poradził z Polarisami a i nowszy jest (wiem, że nowszy nie zawsze znaczy lepszy) niż AX-550, ma już pilota chociażby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dyzio D napisał:

Już chyba dylemat załatwiony. Udało się dogadać ze sprzedawcą. Kupiłem Onkyo Integra A-8870 za 700zł z darmową wysyłką. Już się doczekać nie mogę jak przyjdzie i podłącze 😉

Mówiłem, trzeba negocjować (pytanie czy jest sprawny (?)). To są normalne pieniądze za tylu letni sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem, przesłuchałem wstępnie i wszystko jest OK. Niestety głośnik muszę wymienić, o ile na starym amplitunerze było słychać tylko czasami, że jest z Nim coś nie tak to teraz na Onkyo non stop go słyszę przy wyższej głośności. Jedynie przy wyłączaniu przyciskiem na wzmacniaczu przełączy mi czasem źródło, ale chyba to dosyć popularna usterka i niezbyt poważna. 

TVM'y już ciężko dostępne, więc do renowacji muszę oddać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie wciśnięcia wyłącz już mi zmienia z CD na tape na przykład, czyli musi to być ten sam obwód, bo po kilkunastu wciśnięciach przycisku on/off problem ustąpił. Rozbiorę i potraktuję zarówno włącznik jak i selektory i potencjometry kontaktem.

Edytowano przez Dyzio D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...