Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego ze wzmacniaczem


Priam009

Recommended Posts

Cześć! W końcu zbliża się ten moment, gdy wprowadzimy się do naszego nowego domu. Wiem, że takich pytań było pewnie mnóstwo, ale cóż :) Chcę złożyć zestaw kina domowego, które pozwoli też na podłączenie wzmacniacza i cieszenie się przynajmniej nienajgorszym stereo. Jako, że moja wiedza o samych sprzętach duża nie jest czy moglibyście zaproponować jakieś rozsądny zestaw tj amplituner, wzmacniacz i kolumny? Jeśli chodzi o budżet całości świetnie byłoby się zmieścić w 15 tyś, ale jesli jakieś rozwiązania byłyby rewolucyjnie lepsze jestem w stanie dodać do max kolejnych 5 tyś (ah, kredyt na cel dowolny na coś sie przyda xD). TV to LG OLED C9. Salon 40m2, otwarty jedna sciana na jadalnie. Będę wdzięczny za Wasze propozycje 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Priam009 napisał:

Chcę złożyć zestaw kina domowego, które pozwoli też na podłączenie wzmacniacza i cieszenie się przynajmniej nienajgorszym stereo. J

Kup wzmacniacz z dodatkowym wejściem omijającym jego pre czyli z main-in. Wtedy źródła stereo wepniesz bezpośrednio do wzmacniacza i wzmak na kolumny frontowe. Będziesz miał klasyczne stereo bez amplitunera w torze. Do tego samego wzmaka wejdziesz z amplitunera z jego wyjścia na kolumny frontowe ( pre-out front) i wepniesz sie właśnie do tego main-in.

I jak będziesz oglądał coś w kinie domowym to ten sam wzmak będzie Ci wspomagał fronty ale nie będzie w niczym komplikował sprawy tylko będzie pomagał.
Jako przykład takiego wzmaka podam np. Yamahę AS2000. Ale oczywiście taki wzmaków jest więcej, można nawet jakiejś zacnej używanej konstrukcji poszukać.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz budzet. Wszystko zależy do Twoich preferencji.

W centrum rozrywki postawił bym albo Denona X 3700 albo Yamaha 6A

Oba domyślnie grają podobną klasą dźwięku. Z tym że Yamaha bardziej rozdzielczo i jaśniej, przestrzenniej. Z kolei Denon cieplej i bardziej basowo.

Denon ma lepszą kalibrację.

Wybór wzmacniacza lub końcówki zostawił bym na koniec ze względu na dopasowanie do frontów.

Tu z kolei dobry wybór kinowy i stereo to KEF Q 750 o ciepłym przyjemnym brzmieniu. ELAc Debut reference o nieco jaśniejszym graniu.

Lub kolumny z drugiego biegunia grania. Magnat Quantum 757/ Monitor audio Silver 200/300

Ciekaeym setem kinowym jest także Fyne F 501 lub 502.

Zalezy od pomieszczenia i jego wielkości.

Co do suba to HT 1205 od Rela jest pewnym wyznacznikiem na obecnym rynku.

Zapraszam na odsłuch. Proces dobory będzie przyjemniejszy :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2021 o 07:52, HQ150 napisał:

Kup wzmacniacz z dodatkowym wejściem omijającym jego pre czyli z main-in. Wtedy źródła stereo wepniesz bezpośrednio do wzmacniacza i wzmak na kolumny frontowe. Będziesz miał klasyczne stereo bez amplitunera w torze. Do tego samego wzmaka wejdziesz z amplitunera z jego wyjścia na kolumny frontowe ( pre-out front) i wepniesz sie właśnie do tego main-in.

Jestem tego samego zdania. Ba, sam stosuję tego typu rozwiązanie i bardzo je sobie chwalę. A wzmacniaczy mających możliwość pracy w trybie końcówki mocy jest sporo. Pioneer, yamaha, marantz i denon (z tym, że tutaj wyższe serie), audiolab, atoll, cyrus. Także wybór jest naprawdę spory i można dobrać coś pod swój gust 🙂

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...