Skocz do zawartości

Aranżacja pokoiku 4m2


ddeRe

Recommended Posts

Cześć
Przymierzam się do wykonania malutkiego pomieszczonka w moim mieszkaniu. Pokój najprawdopodobniej będzie miał góra 4m2.
Zamierzam wszystko wykonać tutaj od zera. Zależy mi przede wszystkim na tym aby z pokoju nic nie uchodziło.
Tylko i wyłącznie o to. Będę stawiał ściany, bawił się z wełną i ze wszystkim co jest potrzebne do tego aby ten pokój niczego z siebie nie wypuścił.
Zależy mi na prywatności. Chcę rozmawiać na komunikatorach, powiedzieć czasem coś głośniej bez zwracania na siebie uwagi w rodzinie.
Pograć na gitarze w domu a nie bujać się po polach w minusowej temperaturze... głównie funkcjonuję w nocy gdy już wszyscy śpią.
Dlatego nie chcę aby o pierwszej ktoś mi seplenił żebym gadał ciszej lub nastawiał ucha o czym gadam.

Nie obchodzi mnie zamykanie się w jakimś małym budżecie i pseudo rozwiązania. Chcę to zrobić profesjonalnie i chcę aby to pełniło swoją funkcję jak najlepiej.
Dwie pary drzwi dźwiękoszczelnych? Nie ma problemu. Wełna do ściany pod płytami? Dobra. Planuję to również wykończyć już tymi akustycznymi gąbkami które mają
niby działać wyciszająco, ale to akurat dodaję jako wykończenie ozdobne na ściany. Jeśli to coś da to fajnie. Jeśli nie, to spoko będzie wyglądało.
Nie wiem czy cała robota wyniesie mnie tysiąc, dwa, może 4 czy więcej. Ostatecznie ma to działać tak że jak ja coś powiem soczystego na K-a, o pierwszej w nocy z emocjami, to nikt tego nie usłyszy.

Czy jest tutaj ktoś kto z takimi sprawami miał do czynienia?

- Ile przestrzeni w pokoju może ubyć po zamontowaniu warstwy wełny i ewentualnych płyt na to?
- To pokój w pokoju, więc czy takie wyciszenie zapewni ciszę na zewnątrz?
- Nie znam się na remontach, ale jaką ścianę najlepiej będzie wykorzystać do takiej inwestycji? Raczej nie z płyty regipsowej... Myślałem nad cegłą ale za cholerę nie wiem jak gruba ściana powinna być (czy 10cm czy może więcej)

I to jest najważniejsze - bo jeżeli nadal będzie można zrozumieć poza takim pokoikiem co mówię, mimo zamkniętych drzwi (a też nie zamierzam szeptać...) lub będę rzępolił gitarą  to raczej powinienem sobie wybić z łba ten pomysł i pomyśleć nad czymś innym.
 

Edytowano przez ddeRe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba załatwimy te sprawy szybko... bo na razie masz odpowiedź na 1 pytanie - ile ubędzie przestrzeni. Zrobienie room-in-room, a tylko to wchodzi w grę, to minimum 30 cm na każdym wymiarze, zwłaszcza że te podwójne drzwi to konieczność a drugie muszą być w tym pokoju wewnętrznym, więc na tym wymiarze to minimum 40 cm.... Poza tym wątpię żeby to się zamknęło w cenie tysiąc dwa czy 4. Podaj wymiary pokoju i policz sobie, ile zostaje, bo wydaje mi się że w tak małym pokoju to się z tą gitarą nie zmieścisz. 

Druga sprawa, moim zdaniem dyskwalifikująca, to wentylacja - jak zamierzasz to rozwiązać? Żeby spełnić Twoje wymagania, musiałbyś mieć zupełnie osobny kanał wentylacyjny do tego pomieszczenia z tłumikami po drodze, a zakładam że wentylacja jest wspólna. Jeśli tak, to nie ma za bardzo sensu robić room in room przy wspólnej wentylacji bo i tak wszystko przejdzie kanałami i Twoje wymagania na pewno nie zostaną spełnione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartek Chojnacki napisał:

chyba załatwimy te sprawy szybko... bo na razie masz odpowiedź na 1 pytanie - ile ubędzie przestrzeni. Zrobienie room-in-room, a tylko to wchodzi w grę, to minimum 30 cm na każdym wymiarze, zwłaszcza że te podwójne drzwi to konieczność a drugie muszą być w tym pokoju wewnętrznym, więc na tym wymiarze to minimum 40 cm.... Poza tym wątpię żeby to się zamknęło w cenie tysiąc dwa czy 4. Podaj wymiary pokoju i policz sobie, ile zostaje, bo wydaje mi się że w tak małym pokoju to się z tą gitarą nie zmieścisz. 

Druga sprawa, moim zdaniem dyskwalifikująca, to wentylacja - jak zamierzasz to rozwiązać? Żeby spełnić Twoje wymagania, musiałbyś mieć zupełnie osobny kanał wentylacyjny do tego pomieszczenia z tłumikami po drodze, a zakładam że wentylacja jest wspólna. Jeśli tak, to nie ma za bardzo sensu robić room in room przy wspólnej wentylacji bo i tak wszystko przejdzie kanałami i Twoje wymagania na pewno nie zostaną spełnione

Czeeść
Wielkie dzięki za odpowiedź
Ogólnie oczyma wyobraźni miałem zamiar zrobić to tak, żeby na stanie "surowym" mieć wolną przestrzeń o powierzchni 4m2 - więc wychodzi że pokój bez żadnych jeszcze pianek na ścianie, wełny, dodatkowych płyt będzie miał dwa metry szerokości i dwa metry długości, taki od co sześcian gdyby nie to, że wysokość pomieszczenia ma 2.5m. Wydaje mi się że w poście zrozumiałeś mnie tak jakby z tych czterech metrów miałbym jeszcze odliczać grubość ścian ale nie, to jest czysta przestrzeń w środku. Więc w planach jest dobudowanie dwóch ścian których łączna długość wyniesie 4m o wysokości 2.5. Daje to jakieś 10m2 cegły i odejmując od tego wymiar drzwi. Nie wiem za dużo o remontach dlatego ciężko mi tutaj mówić o prawidłowej kalkulacji kosztów takiej dobudowy. Ogólnie albo czegoś nie rozumiem albo słabo skoncentrowałem pytanie. Ja wiem że takie ściany będą miały po 30cm. (no i świetnie ze wspomniałeś o tym że ściana gdzie mam zamiar osadzić dwoje drzwi może mieć nawet 40cm... nie wiem czy aż tyle drzwi mi potrzeba, po prostu patent podpatrzyłem na YT) Chodziło mi o to ile w środku może mi ubyć tej przestrzeni JESZCZE, po jak już wspomniałem - dorobieniu wełny na ścianach, domontowaniu nie wiem... płyt na to itd. Wydawało mi się że z gitarą zmieszczę się. Ja mówię o zwyklej gitarce klasycznej. Nie mam na myśli żadnego pudła którym będę walił po szybach. Że tak powiem w pokoju jedyne co będę trzymał to komputer i sprzęt. Nie chcę tutaj drzeć się wniebogłosy, screamować itd. Wyciszenie na poziomie neutralizacji mojego dość doniosłego głosu w swobodnej rozmowie zdecydowanie mi wystarczy.

No i bardzo dobrze ze mówisz o wentylacji... bo szczerze mówiąc było to coś czego kompletnie byłem nieświadomy. 😳 Rzeczywiście to może być rzecz dyskwalifikująca mój plan. (dopiero teraz zapoznaję się z lekturą o pomieszczeniach bez wentylacji. Ogólnie w pokoju zamierzam się zamykać na 6-7h. Dodatkowo nie wiem czy to coś zmieni i nie wspomniałem o tym wcześniej ale w pokoiku będzie jedno okno.

 

6 godzin temu, Kubakk napisał:

Do obejrzenia jak zbudowano pod asmr pokoik ;) 

 

Dzięki wielkie za nagranie, zapoznam się z nim nieco później i się jakoś odniosę najpewniej. Ale na pierwsze zapoznanie z filmikiem tak na szybko - muszę przyznać że sprawa montażu wygląda mniej więcej tak jak to sobie wyobrażałem.

Edytowano przez ddeRe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...