Skocz do zawartości

Stereo z możliwością rozwinięcia do KD


MrLogan89

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Ostatnio zastanawiam się nad rozwinięciem swojego systemu audio. Aktualnie posiadam leciwy i dość budżetowy zestaw: kolumny Monitor Audio Silver 5i, wzmacniacz HK 680 podłączony poprzez CA Dac Magic Plus do wyjścia optycznego w TV. Do tv przez hdmi podłączoną mam konsolę, która służy mi jako (oprócz oczywiście funkcji grania) napęd cd audio.

Chciałbym rozwinąć swój system w taki sposób, by otrzymać ostatecznie dobry zestaw kd (filmy+gry) oraz stereo. Pomysł na to mam taki, by dokupić amplituner (z wyjściem pre-out) i podłączyć go do wzmacniacza. Do amplitunera podpięte by były głośniki surround i głośnik centralny, natomiast do wzmacniacza kolumny przednie + subwoofer.

Jako poszczególne elementy zestawu widziałbym:

subwoofer: SVS SB-2000

amplituner: Yamaha MusicCast RX-A880 AVENTAGE

Głośniki surround i centralny: no właśnie i tu zaczynają się schody. Chciałbym dobrać te głośniki w ten sposób, by były z jednej serii z kolumnami frontowymi - chciałbym w najbliższej przyszłości wymienić te posiadane (Monitor Audio Silver 5i) na coś lepszego. Czy ma to sens? Czy musiałbym również wymienić wzmacniacz w takim wypadku? No i czy cały ten układ ma ręce i nogi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mniej więcej taki układ u siebie, ale wymyśliłem go trochę inaczej.

Subwoofer (a właściwie dwa) mam podłączone do amplitunera, a nie do wzmacniacza - aby mogły wykorzystać system korekcji z AVRa. Jeśli użyjesz wystarczająco dobry amplituner jako jednostkę centralną z dobry układem dac i preamp, to ów wzmacniacz może być prostszą w budowie i zarzadzaniu (oraz często tańszą) końcówką mocy. Jeśli chcesz skorzystać z tego co już masz (H/K) to widzę też się w ten sposób da, bo ma przełącznik na bypass.

Dobieranie frontów i centrala z jednej serii ma sens raczej tylko wizualny. Jeśli tak wolisz to ok, ale poza tym nie ma ku temu powodów.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli odpowiada Ci brzmienie HK680 to oczywiście możesz go podłączyć pod wyjście PRE Out w amplitunerze kina domowego. Jeśli uda Ci się w dobrej cenie kupić Yamahę A880 to jest to dobry kierunek. Jeśli nie uda Ci się nic znaleźć to z obecnie produkowanych sprzętów masz Yamahę RX V6a. 
Odnośnie subwoofera musisz zastanowić się czy ma to być subwoofer pod kino domowe czy pod system stereo. W stereo SVS SB2000 sprawdza się rewelacyjnie ale w kinie domowym warto byłoby pójść w kierunku otwartej konstrukcji PB2000. Jeśli pod kino szukasz suba to warto także rozważyć tańsze rozwiązanie jakie oferuje Klipsch.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantage 880 nic ci dodatkowego nie da.

Lepiej wybrac tańszy a nowszy Yamaha 6A

Jeśli chcesz połączyć kino i stereo to REL ze swoim Modelem HT 1205 rewelacyjnie się w to wpisał. Subwoofer jest szybki ale ma kapitalne zejście i zmienny bas. Zdecydowanie on w tym budżecie.

15 godzin temu, TomekN napisał:

Dobieranie frontów i centrala z jednej serii ma sens raczej tylko wizualny. Jeśli tak wolisz to ok, ale poza tym nie ma ku temu powodów.

Ja jestem tego samego zdania. Chodź kiedyś w innym wątku zaznaczyłem że jesteśmy z Tomkiem w zdecydowanej mniejszości.

Monitor audio seria Silver ma akurat fajne centralne możesz na nie polować no i na tyły modele FX.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...