Skocz do zawartości

Zestaw stereo ok. 3 700 zł


boomi86

Recommended Posts

Witam Wszystkich serdecznie,

Od dłuższego czasu przeglądam różne wątki na forum, oferty sklepów itp. celem przymierzenia się do zakupu zestawu stereo w budżecie ok 3 700 zł - wzmacniacz/amplituner stereo + kolumny podłogowe. Do tej pory słuchałem muzyki głównie z komputera obecnie mam podpięte Edifier R1600 TIII, wcześniej był jakiś zestaw creativ 5.1 i brzmienie edifierów odpowiada mi zdecydowanie bardziej. Aktualnie szukam zestawu do salonu/pokoju ok. 21 m2 - wymiary pomieszczenia 4,7m x 4,6 m, układ jak niżej (firanka jest na całej powierzchni od góry do dołu):

508146459_pokj.thumb.jpg.5208a8a2efe0c1fd9ef37d48b458c7ea.jpg

Głównym źródłem dźwięku będzie TV philips 58pus7805 - przede wszystkim youtube, z aplikacji typu spotify, tidal nie korzystam, wymagane to połączenie optykiem. W przyszłości pewnie dokupię odtwarzacz CD.  TV ogólnie rzadko oglądam i sprzęt będzie od czasu do czasu wykorzystywany do oglądania filmów, sportu i muzyki (przede wszystkim) stąd limit cenowy jak wyżej. Słucham w zasadzie wszystkiego co mi wpadnie w ucho ale głównie rap/hip hop (O.S.T.R, MIUOSH, Dr. DRE, NAS itp), rock (głównie lata 70, Blink 182, Foo Fighter itp.), pop (lata 1990/2000, Podsiadło, Zawiałow itp.), jakiś house/techno, soul od czasu do czasu, przekrój dosyć spory.

Przeglądając różne zestawy w tych widełkach cenowych natknąłem się na takie połączenia:

YAMAHA AS501 + Monitor Audio Monitor 300/Jamo Studio S809, S807/Pylo Audio Pearl 25

YAMAHA RN402D + Jamo Studio S809, S807/Pylo Audio Pearl 25/Magnat Shadow 205

PIONEER SX30DAB + Jamo Studio S809, S807/Pylo Audio Pearl 25

ONKY TX L20D + Jamo Studio S809, S807/Pylo Audio Pearl 25

CAMBRIGE Audio AXR 100 + Klipsch R610F

Na połączeniach bezprzewodowych mi nie zależy zupełnie więc skłaniam się jednak do wzmacniacza YAMAHA AS501. W przyszłym tygodniu wybieram się do salonu RMS  w dalszych poszukiwaniach i tu pytanie do Was, które połączenia warto rozważyć, a które odrzucić, oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie i porady pracowników salonu. Chciałbym przede wszystkim obrać jakiś kierunek i zawęzić trochę listę wyboru.

 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na funkcjach sieciowych, spójrz na wzmacniacz NAD C326 BEE lub trochę droższy, ale odrobinę lepszy (trochę inny charakter grania, bardziej plastyczny i ciepły) Marantz PM6007. Najlepszym uzupełnieniem będzie polski zestaw kolumn Pylon Audio Pearl 25.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAC Debut 2.0 F6.2 będzie zdecydowanie poza budżetem. Z tego co widzę to para tych kolumn kosztuje ok. 4 000 zł chyba że chodziło o podstawkowe B6.2 ale podstawkowych nie biorę pod uwagę. Ze względu na to , że sprzęt nie będzie zbyt intensywnie użytkowany to granica 3 700 zł jest na chwilę obecną nieprzekraczalna.

 

NAD C326 BEE odrzucam ze względu na brak wejścia optycznego, źródłem będzie TV i jeśli mam już wybrać między dokupieniem DAC, a dołożeniem 100-200zł do urządzenia z wbudowanym DACiem to wolę to drugie rozwiązanie.

Marantz PM6007 wyjdzie już poza przewidywanym budżetem, ewentualnie PM 6006 ?

 

Ze wzmacniaczy mieszczących się w budżecie, które gdzieś się jeszcze przewijały w różnych zestawach były PIONEER A40 AE i DENON PMA600NE. W większości wątków jednak to YAMAHA jest najczęściej polecana/wybierana, jeśli będzie możliwość i dostępność to sprawdzę o ile jest sens brać je pod uwagę ?

Edytowano przez boomi86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydaje mi się że kolega myli modele. W innym wątku to samo.

nie znajdziesz takiego zestawu w tej cenie.

Jeśli znajdziesz jeszcze nowy PM 6006 to jest to dobry wzmacniacz. Warto go upolować. Alternatywą faktycznie jest konkurent od Yamahy As 501

Co do kolumn to zdecydowanie odrzuć Jamo S809 i całą serię. To kolumny dedykowane do słabszego kina. W stereo sa bardzo kiepskie.

W takim budżecie masz fajne Heco Victa 702 / Pearl 25 / Magnat Tempus 55

Zapraszam na odsłuch i po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 9.03.2021 o 21:33, boomi86 napisał:

ELAC Debut 2.0 F6.2 będzie zdecydowanie poza budżetem.

Tak faktycznie, chodziło mi o Elac F5.2. (Elac B6.2 są podstawkowe - też bardzo dobre, ale nie podłogówki i trochę za małe do Twojego wnętrza).

F5.2 kosztują wprawdzie ok 3k, ale możesz poszukać używek, np.: https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-elac-debut-2-0-f5-2-CID99-IDIIy4T.html#1e7289f344

Warto sobie ich posłuchać zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ostatecznie zakupione zostały:

- wzmacniacz Yamaha AS 501

- kolumny Melodika BL30 mk3

Wzmacniacz w tej cenie wydaje mi się bezkonkurencyjny, po rozmowie z pracownikiem sklepu jeszcze się bardziej do tego przekonałem.

Na odsłuchu miałem do wyboru 4 kolumny(w zakładanym przeze mnie budżecie): Tannoy Eclipse Three, Monitor Audio Monitor 200 black edition, Melodika BL30 mk3, Polk Audio S50. Niestety na miejscu nie było Magnat Tempus 55 ani Heco Victa Prime 702 i Pylon Audio Pearl 25.

Wszystkie kolumny były podpięte do zakupionej Yamahy i odsunięte od ściany ok 1-1,2m:

- Tannoy - wyleciał po pierwszym utworze, niskich tonów praktycznie brak, wysokie tony jakieś takie strasznie płaskie, suche (?), "wyblakłe", zupełnie nie moja bajka,

- Monitor Audio Monitor 200 - przyjemne niskie tony ale z kolei wysokie tony jak dla mnie zbyt "miękkie" o ile można tak napisać, lekko flegmatyczne, przyjemne ogólnie dla ucha ale brakowało bardziej wyraźnej góry,

- Polk Audio S50 - tutaj ogólnie w porównaniu do powyższej dwójki to było to co wpadło w mój gust; najmocniejszy, najprzyjemniejszy bass z całego zestawienia odsłuchowego, wysokie tony to było coś co mi się spodobało ale przy niektórych utworach chyba aż za mocna bo przynajmniej w moim przypadku powodowała lekkie piszczenie w uszach, dodatkowo obawiałem się trochę, że niskie tony do pomieszczenia niecałych 21 m2 w bloku będą za mocne, kolumny stałyby maksymalnie 30cm od ściany więc biorąc te 3 rzeczy pod uwagę ostatecznie odpadły,

- Melodika BL30 mk3 - to co mnie przekonało do wyboru tych kolumn to przede wszystkim brzmienie wysokich tonów czysto, przyjemnie, wyraźnie, dynamicznie, niskie tony również bardzo przyjemne chociaż trochę brakuje tej głębi, która była w Monitorach 200 i Polkach ale za to górą w tym porównaniu w moim odczuciu zagrały najlepiej.

Wzmacniacz podłączony jest do TV optykiem, a muzyka leci z YT z aplikacji telewizora albo z laptopa podpiętego do TV. Tutaj pewnie tracę trochę na samej jakości chociaż góra gra za każdym razem bardzo dobrze, dołu momentami trochę brakuje ale w pokoju nic się nie trzęsie i nie rezonuje od jego nadmiaru na czym też mi zależało. Przy filmach, meczach również dobrze się to sprawdza dialogi i dźwięki są bardzo wyraźne, a miałem trochę obawy że mogą być lekko przytłumione.

Ogólnie jestem zadowolony z wyboru i udało mi się zmieścić w budżecie razem z wszystkimi kablami, których potrzebowałem.

Edytowano przez boomi86
błędy w pisowni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem trochę z ustawieniem kolumn w międzyczasie i odsunięcie ich od siebie na ok. 3m (wcześniej ok. 2,6-2,7 m), plus wysuniecie do przodu o kilka/kilkanaście cm, przynajmniej w moim odczuciu, poprawiło brzmienie dołu, a dodatkowo może i sprzęt się już trochę wygrzał :)

Obecnie kolumny stoją (licząc od  ich frontów) +/- 0,5 m od ścian bocznych i tyle samo od ściany tylnej, poza tym skierowane są tak, że dźwięk przecina się za słuchaczem. Może to tylko moja podświadomość ale wydaje mi się, że przy poprzednim ustawieniu dźwięk był zbyt skondensowany/skumulowany w "środku", a teraz lepiej wypełnia przestrzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...