Skocz do zawartości

Dali Opticon 6 MK2


S!N!

Recommended Posts

Witam czy ktoś z forumowiczów posiada ten model u siebie w domu lub miał okazję go przetestować ? Niestety do dnia dzisiejszego produkt jest niedostępny w salonach w mojej okolicy i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle się pojawi, a jest to duży kandydat do zakupu. Z zagranicznych recenzji wywnioskowałem, iż poprawili trochę bas oraz górę, nie wspominając o całościowym wyglądzie. Czy ktoś z Państwa może napisać kilka słów w tym temacie, mianowicie najbardziej interesuje mnie jak ta kolumna sprawdza się w charakterystyce rapowej czy basik potrafi zamruczeć przy cichym słuchaniu i czy w ogóle jest w miarę słyszalny  przynajmniej na 30m2- czy jednak jest to granie przeznaczone do innego gatunku muzycznego.

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w salonie. Na stanie. Jeśli chcesz posłuchać w domu to napisz do nas to Ci pożyczymy na odsłuch.

Jest coś innego niż w modelu 1. Moim zdaniem różnica jest podobna do tego który nastąpił po zmianie z Ikon MK II na Opticon.

To nadal brzmienie Dali z hybrydą na górze pasma. Ale wydaje mi się że teraz większa ilośc osób uzna je za fajne.

Nie ma problemu z odsłuchem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 9.03.2021 o 22:05, S!N! napisał:

Witam czy ktoś z forumowiczów posiada ten model u siebie w domu lub miał okazję go przetestować ? Niestety do dnia dzisiejszego produkt jest niedostępny w salonach w mojej okolicy i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle się pojawi, a jest to duży kandydat do zakupu. Z zagranicznych recenzji wywnioskowałem, iż poprawili trochę bas oraz górę, nie wspominając o całościowym wyglądzie. Czy ktoś z Państwa może napisać kilka słów w tym temacie, mianowicie najbardziej interesuje mnie jak ta kolumna sprawdza się w charakterystyce rapowej czy basik potrafi zamruczeć przy cichym słuchaniu i czy w ogóle jest w miarę słyszalny  przynajmniej na 30m2- czy jednak jest to granie przeznaczone do innego gatunku muzycznego.

 

pozdrawiam

Cześć i jak ram wybory? Ja zmieniłem marantza na arcama sa30 i dali teraz gra jak marzenie co prawda Arcam optycznie vs marantz żenada ale dźwięk nie do opisania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arekszcz

Hejo na tą chwilę szukam potencjalnego nabywcy Pylonów Diamondów 30 i zapoznaje się z innymi konstrukcjami ( gdyby ktoś był zainteresowany zakupem to proszę pisać) na dzień dzisiejszy nie znalazłem godnego następcy polskiego produktu do środowiska rapowego. Spoglądając na rozmiary opticonów 8 MK2 myślę, że będą dla mnie zbyt duże, wystarczy przeniesienie się do mniejszego pokoju niż 30m2 i wtedy nie miałyby jak rozwinąć swoich pełnych skrzydeł, nadal nie udało mi się ich odsłuchać, choć nie ukrywam, że wizualnie są dla mnie piękne. Gdybyś mieszkał bliżej z miłą chęcią sprawdziłbym Twój zestaw  - interesuje mnie mniejszy brat z tej serii czyli opticon 6 mk2 boję się jednak,że podstawa basowa nie będzie tak potężna jak w pylonach i byłby to krok w tył niż w przód, może branża będzie miała coś więcej do napisania w tej kwestii @S4Home jak wygląda to na basie porównując do Diamondów 30 bo jednak litraż jest mniejszy.Wypożyczenie odpada ze względów finansowych, musiałbym najpierw sprzedać kolumny i dopiero później kombinować  :) W kwestii rapowej potrzeba mocnego uderzenia ,a lubuję się w miękkim zejściu, wielkie nadzieje pokładałem w Focalu 926, jednak nie jest to odpowiednie granie dla mnie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem 28 z 30 i słyszałem takowe opinie, a raczej czytałem,  że niby ten niższy model jest lepszy, jak na moje to zdecydowanie nie, większa konstrukcja schodzi lepiej i głębiej na basie i w sumie wszystkiego ma ciut więcej, nie wybrałabym 28, przynajmniej nie do rapu, sam wiesz, że Diamondy potrafią mocno uderzyć. Gdyby te 6 mk2 tak schodziły to bym sobie od razu je wymieniłem - przed zamknięciem galerii była szansa ze źródeł ,aby pojawiły się w salonach denona na odsłuch , no ale akurat odcięli taką opcje,  basik z Dali mi podchodzi :)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S!N! napisał:

Porównywałem 28 z 30 i słyszałem takowe opinie, a raczej czytałem,  że niby ten niższy model jest lepszy, jak na moje to zdecydowanie nie, większa konstrukcja schodzi lepiej i głębiej na basie i w sumie wszystkiego ma ciut więcej, nie wybrałabym 28, przynajmniej nie do rapu, sam z reszta wiesz, że Diamondy potrafią mocno uderzyć. Gdyby te 6 mk2 tak schodziły to bym sobie od razu je wymieniłem - przed zamknięciem galerii była szansa ze źródeł ,aby pojawiły się w salonach denona na odsłuch , no ale akurat odcięli taką opcje,  basik z Dali mi podchodzi :)

Powiem Tobie ze ten Basik to z arcamem jest mega no musisz popytać w salonach mniejszych one są otwarte , pomijając to chyba jedynie sub Tobie może pomoże chociaż suba typowo do stereo jest ciężko wybrać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości słuchałem któregoś rela za 5 tys i brzmiał fenomenalnie (jeśli będziesz miał okazję to sobie obadaj tak dla fanu) ale sam bym nie skonstruował swojego stereo podpartego subem, jestem zwolennikiem dwóch porządnych kolumn. Moich Pylonów nie zamieniłbym na opticona 8 wersję pierwsza, ją dokładnie przetestowałem i nie zrobiła na mnie wrażenia.  Jetem cierpliwy i jak Dali mają być moje w mk2 i pojawi się opcja odsłuchu na miejscu to będą :D Próbowałeś jeszcze łączyć opticony z innymi piecami typu Hegel, Naim, Atoll , Musical Fidelit czy choćby denon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo chciałem żeby wszystko było jednakowe i mało klocków znowu Naim miał mało mocy (chyba) a 8 jednak musza mieć trochę i generalnie dla mnie to gra rewelacyjnie a do tego ponoć z direc jest jeszcze lepiej tylko mam go na stałe od wczoraj ( wcześniej tylko pożyczany) i nie zdążyłem dojść do tego. Myślałem o moonie jednak zdrowy rozsądek wziął górę 

Z tego co słyszałem to dali ponoć dali tez świetnie brzmi z vincentem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S!N! napisał:

Twój zestaw  - interesuje mnie mniejszy brat z tej serii czyli opticon 6 mk2 boję się jednak,że podstawa basowa nie będzie tak potężna jak w pylonach i byłby to krok w tył niż w przód, może branża będzie miała coś więcej do napisania w tej kwestii @S4Home jak wygląda to na basie porównując do Diamondów 30 bo jednak litraż jest mniejszy.

Ja nie jestem z kolei zwolennikiem Diamond 30. Moim zdaniem 28 są lepsze po prostu.

Ale fakt Opticon 6 nie narzuca olbrzymiego basu. Aczkolwiek pod tym kontem jest podatny. Co mam na mysli? Jest szybki ale miekki. więc wydajny mocno grający dołem wzmacniacz wyciągnie z nich potęgę. Nawet taki tańszy NAD 375 grał właśnie w ten sposób.

Widzę że zalezy Ci na basie.

posłuchaj MAgnata Quantum 757 albo 1009s jesli gdzieś jeszcze znajdziesz. Pomijane a moim zdaniem znakomite granie.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home A co Ci dokładnie nie pasowało w 30  ? Tak szczerze napisawszy 2 razy podchodziłem do porównania d28 z uwagą na dół i jak dla mnie większy gabaryt osiągnął głębsze i lepsze brzmienie. Czyli jednak 6 mk2 nie uderzą tak jak pylony i jedyna słuszną, lepsza opcją byłyby dla mnie 8 mk2, a szkoda bo podoba mi charakterystyka basiku w Dali ,gabarytowo 6 idealnie wpasowałaby się w mój pokój. I masz racje zależy mi na dolnej charakterystyce ze względu na gatunek muzyczny, który słucham i który potrzebuje porządnego dociążenia choćby nawet ze względu na słabe realizacje nagrań.

Co do 1009s to już chyba używki z tego co kojarzę bo nigdy nie trafiłem na ten model w żadnym salonie, a na necie tak słabo z dostępnością , ale słyszałem dużo pozytywnych słów o nim.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylony d30 mają obecnie innego właściciela , więc na spokojnie mogę szukać godnych zastępców. @S4Home przewertowałem większość tematów i problemem polecanych kolumn to przede wszystkim ich zbyt jasne brzmienie , zauważyłem, że ludzie zatrzymują się często na d28 lub nawet na d25 .Posiadam słuchawki marki Sennheiser HD 25-C II i to brzmienie jest dla mnie genialne, nie słyszałem, aby jakieś kolumny potrafiły tak grać(jeszcze na takie nie trafiłem) dynamiczne brzmienie, gdzie bas jest bardzo dobrze kontrolowany i szybki. Potrafi zejść nisko i charakteryzuje się wyraźnym impaktem – od razu jasne jest dlaczego określa się go jako „punchy” – silny i dynamiczny, ale niejednolity i niedominujący, gdyż, nie zalewa pozostałych pasm,  średnica jest lekko wycofana w stosunku do basu i sopranów, brzmienie cechuje się wyjątkową separacją instrumentów – utwór rozłożony jest na części pierwsze, które, paradoksalnie, tworzą spójną całość, bardzo dobra stereofonia "nacisk położony zostaje na prezentację poszczególnych dźwięków, a nie efekty holograficzne" nie na darmo sa to najlepsze djskie sluchawki na swiecie.

Moja druga połówka posiada audice a3 z 2004 r  i szczerze napisawszy też bardzo podoba się tamto oryginalne nagłośnienie i jego charakterystyka jest to dociążone na mocnym basie i nie ma nic natarczywego, wokal nie wywala się przed szereg i cykacze nie walą po uszach a mimo tego słychać większość detali)

Odsłuchałem:

focal aria 926 - chyba po całym dniu słuchania można wymienić sobie uszy, czyste granie , ale nie do rapu , bas też niezbyt mi się podobał

opticon 8 mk1 - rownież zbyt wyeksponowana góra

polk s60s - nawet przyjemny miękki basik, lecz góra mi się nie podobała

diamond 28 - jakieś takie trochę za liniowe, ale chyba najlepsze ze wszystkich, troche denerwowało mnie to, zę tweeter eksponował za mocno to czego nie chciałem ( moze wzmacniacz by tutaj pomogł)

aurora 700 - odsłuchiwałem w słabej salce,ale nie doświadczyłem tego super basu, który tak zachwalają

oberon 7 - niby ok , ale zabrakło tej analogowości

oberon 9 - zbyt potęzne na mniejsze powierzchnie

melodika bl40 mk3 - miałem je przez jakiś okres czasu i muszę przyznać , że żywa soczysta średnica mnie bardzo oczarowała, dół też , ale było go za mało w niektórych trackach

elac carina - stawiając je przy większej kolumnie trochę giną

cantony z górnej półki, nie pamiętam modelu - wszystko takie wyważone, nie podobało mi się

 

macie jeszcze jakieś propozycję, które polecacie do odsłuchu? @S4Home jakieś pomysły?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...