Skocz do zawartości

Soundbar/kolumny aktywne do 1500zl do salonu


Amstelek

Recommended Posts

imageproxy.php?img=&key=012b2823410848cbimageproxy.php?img=&key=012b2823410848cbWitam. Szukam czegos nowego do salonu okolo 25 m2 do 1500zl, co będzie podpięte pod tv przez hdmi? do filmów seriali, piosenek dla dzieciaka, nie mam kompletnie żadnego sprzętu, nie mam też odtwarzacza CD i nie potrzebuje, oprócz TV, spotify, tidal, przesylanie z telefonu youtuba czyli bluetooth/wifi.

Wolalbym zeby gralo czysto niż głośno, wiem że za tą cenę nie dostanę super jakości, wiem ze radzilibyście dozbierać, ale nie oczekuje nie wiadomo czego i nie mam zamiaru raczej inwestowac kolejnych pieniazkow.

Napewno nie chcę kolumn podłogowych. W zasadzie już byłem zdecydowany i bardzo nakręcony na zakup soundbara yamaha yas 209, bardzo dużo dobrych opinii i wydaje się niezła jakość, co myślicie o nim? Wielu z Was pewnie nie uznaje soundbara i odradza zakup. W takim razie co moglibyście zaproponowac z kolumn aktywnych bo raczej wolałbym uniknąc wzmacniacza jako dodatkowy mebel.

W jednym z tematów na forum były polecane kolumny audio pro a26, niestety 2tys.czy rzeczywiście jest to dużo lepsze rozwiązanie? Jakie jeszcze modele miałyby sens w okolicach 1500zl? 

Sprzęt chciałbym postawić na szafce rtv, albo powiesić na scianie, ew. Sub może być pod krzesłem, sofa jest naprzeciwko tv, salon jest prostokątem, oprócz tej ścianki 60 cm na lewo od tv, czy moze sie od niej jakoś lipnie dźwiek odbijać w wypadku surround yamahy?

Z góry dzięki za poświęcony czas, przepraszam za przydługawy post, starałem się na ile moge zgłebić temat, mam nadzieje że wyczerpałem temat i nie strzelilem zadnej gafy. Jestem z Bielska.

Pozdrawiam

20210310_001715.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz, dziękuje za bardzo wyczerpujące wypowiedzi :), prosiłbym o pomoc jeszcze raz bo mi się już w głowie gotuje od (nie)wiedzy. Od kilku dni bombarduje sobie głowę treściami z forum i nie tylko i zmieniłem podejście do tematu. Waham się pomiędzy kilkoma zestawami.

Wzmacniacz (malutki, budżetowy):

SMSL Q5 Pro (630zł) - mimo że wyjdzie najtaniej to nie ma bluetooth, na czym mi bardzo zależy. Jak inaczej mógłbym przesyłać treści z tidala/spotify bezpośrednio na zmacniacz. Chromecast audio (chyba ciężko dostać), coś podobnego rozwiązało by problem? 

SMSL AD18 (800zl) -  biorę pod uwagę głównie dlatego że posiada bluetooth, zakładam że będzie tak samo dobry, albo lepszy od Q5Pro.

Topping MX3 (600 zł) - szczerze to na forum ciągle polecacie albo jego albo SMSL, chociaż chyba na prowadzeniu jest SMSL. Kolega @MobyDick w którymś z tematów dał jakieś konkretne argumenty. Wolałbym SMSL.

1. Jeżeli będę miał podłączony wzmacniacz przez wejście optyczne do TV, to włączam TV, potem wzmacniacz i głośniki grają? Tylko wejście HDMI ARC zapewnia automatyczne wybudzenie zestawu przy włączeniu TV?

2. Czy warto dołożyć do SMSL AD18 tylko po to żeby mieć bluetooth?

Kolumny podstawkowe:

Heco Aurora 300 (dwie 1350zl) - wszędzie bardzo dobre opinie, cena bardzo przystępna również u @Q21, właściwie to są u mnie na pierwszym miejscu, ciepłe ze sporym basem.

Polk Audio Signature S20e (dwie 1500zl)

Pylon Audio Pearl Monitor (1200zl dwie)

 

3. Czy te Heco Aurora będą dobrze grały zez wzmacniaczem SMSL AD800?

4. Czy jak wybiorę któreś z kolumn, a kiedyś tam dokupię subwoofer, jest możliwość że basu będzie "za dużo", że zdecydowanie do tych kolumn np Subwoofer nie pasuje, a do któryś bezwzględnie musi być?

5. Czy jest sens w ogóle sobie zaprzątać głowę Audio Pro A26 (2000zł) czy one nie będą miały podjazdu do zestawu? Nie ukrywam że HDMI ARC/Spotify/Tidal mnie zachęca. 

Czy gdy wybiorę się do Ciebie @S4Home to jest szansa odsłuchać te opcje?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem dużym fanem SMSL Q5 PRO ostatnio namieszał mi w głowie stary wzmacniacz Harman Kardon PM 655 Vxi + kolumny JBL (modelu nie pamiętam) świetne granie bas, sopran, stereofonia, wokale, wszystko na swoim miejscu 👍 

Jednak z twoim budżetem Q5 powinien się sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tidala/spotify lepiej sprawdza się Chromecast od bluetooth. Coraz trudniej go jednak ostatnio nabyć. Aby Q5 pro wyposażyć w bluetooth potrzebny jest odpowiedni adapter. Np. https://pl.aliexpress.com/item/1005001786398375.html Obsługuje dwukierunkowo aptX HD i LL. Do tego jako odbiornik standard Apple ACC.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a używane są 3 razy droższe niż były kiedyś nowe.. ale zakładając że mam chromecast, on musi być podłączony przez optyczne prawda, to w jaki sposób TV podpiąć skoro Q5 ma tylko jedno wejście optyczne. 

Rozumiem że w takim AD18 puszczenie muzyki z tidala będzie bardziej kłopotliwe mimo bluetootha? Większa strata na jakości? Taki spotify/tidal będzie widział że można udostępnić muzykę dla AD18? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 od Alibaby 

https://a.aliexpress.com/_vlTYMx 

Rozdzielacz optyczny z pilotem 

https://a.aliexpress.com/_uQu6tV 

Coś podobnego do CA tylko tańszy iEAST AudioCast M5 

https://allegro.pl/oferta/ieast-audiocast-m5-24bit-odtwarzacz-sieciowy-9401764134 

Ten adapter co Moby zaproponował fajne urządzenie.

Reszta na kolumny i kable. 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiejś promocji 99 zł w jednym ze sklepów komputerowych.

A to przykładowy konwerter standardów SPDIF : https://pl.aliexpress.com/item/32972493718.html

Działa dwukierunkowo. Na obu wyjściach zawsze jest sygnał i w ten sposób moze służyć jako rozgałęźnik. Do tego ma 2 wejścia z przełącznikiem, który pozwala podłączyć również 2 urządzenia na wejściu.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Heco Aurora 300 to genialne monitory jeśli szukasz brzmienia muzykalnego z mocniejszym dołem oraz szeroką prezentację sceny dźwiękowej. 
Alternatywą dla SMSL Q5 Pro może okazać się Topping MX3, który posiada dodatkowo moduł bluetooth i świetnie zgrywa się z Heco. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...