Skocz do zawartości

Stereo dla początkującego


serhio

Recommended Posts

Witam, które kolumny byście polecili, mam na oku JBL e80 i Tonsil Bolero 200, a może coś innego w podobnej konstrukcji? Nie miałem okazji ich słuchać na żywo niestety. Kupować będę sprzęt używany. Grać to będzie w salonie ok 20m2. Pierwotnie miałem odnowić Altusy 110 które miałem w piwnicy ale po ich odsłuch i stanie stwierdziłem że nie warto, zbyt krzyczące wysokie tony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedz, ogólnie lubię cieple brzmienie, nie lubię krzyczących wysokich i tłuczącego, pustego bassu... lubię głęboki mocny bass. Pierwotnie był zamysł że kolumny mają być vintage i dlatego padł pomysł na odnawianie altusów, a co sądzicie o jakichś starych kenwoodach np. ls-p5000 lub LS-770A (mam takie egzemplarze upatrzone), jak to się ma do tych Klipisch lub Dali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, wybór padł na kolumny Dali 6006, wzmacniacz harman/kardon hk970, odtwarzacz CD harman kardon kd970. Ogólnie kolumny mi bardzo pasują ale brakuje mi trochę bassu, tzn. on jest ale nie tyle ile myślałem że będzie. Ma ktoś może jakieś sugestie co do sprzętu, podłączenia go i ustawień? 

Kable głośnikowe mam OEHLBACH 1048, kable RCA są klotz-a. 

Przy kompie mam 2.1 logintech-a z623 i tam basu jest od groma. 

Zdaje sobie sprawę że 2.1 to co innego niż stereo, ale różnica jest ogromna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na harmanie bass jest na maxa podbity, dopiero przy głośnej muzyce widać ruch membran głośników niskotonowych. Wydaje mi się że te kolumny stać na wiele więcej. Fajnie by było jak by ktoś z okolicy Gniezna wleciał posłuchać. Może coś jest uszkodzone w elektronice?! Można jakoś to zweryfikować ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż subwoofer a najlepiej dwa. Pisze powaznie. Jesli satysfakcjonuje Cie dzwiek 2.1 zestawu komputerowego to sub niekonoecznie muzyczny czyli taki do kina tez moze zdac egzamin. Byle by zrobił ciśnienie w pomieszczeniu. 

Zależy jeszcze jakiej muzy słuchasz. Ja slyszalem w akcji na muzyce dubstep - paradigm chyba to byl ps1000... kinowy podobno i dawał rade w tym gatunku. Jednak pamietaj ze to pomieszczenie ma najwiekszy wplyw mimo iz to nieprawdopodobne z pewnego punktu widzenia sie wydaje! Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, serhio napisał:

Na harmanie bass jest na maxa podbity, dopiero przy głośnej muzyce widać ruch membran głośników niskotonowych.

I tak ma być. nie licz na to , że membrany będą miały wychył 3 cm. , a bas będzie targał nogawkami. Stereo to spójność całego pasma , bez dominacji jakiejkolwiek z jego składowych. Spróbuj dać gałki bass/treble na zero i poeksperymentuj z ustawieniem kolumn. Jak lubisz bas , podkręć go , jak będzie mało dołóż suba , to Tobie ma się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, serhio napisał:

Na harmanie bass jest na maxa podbity, dopiero przy głośnej muzyce widać ruch membran głośników niskotonowych. Wydaje mi się że te kolumny stać na wiele więcej. Fajnie by było jak by ktoś z okolicy Gniezna wleciał posłuchać. Może coś jest uszkodzone w elektronice?! Można jakoś to zweryfikować ?

 

Na maksa i nie rusza się membrana?

To coś jest uszkodzone. Masz możliwość żeby ktoś sprawdził ten wzmak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...