Skocz do zawartości

Wzmacniacz + CD + Streamer + DAC - ból głowy


Gość

Recommended Posts

Szanowni,

Jakiś czas temu założyłem wątek dotyczący doboru wzmacniacza do kolum AE Aelite3. Z naszych dyskusji wynikało, że do rozjaśnienia ich brzmienia najlepiej może mogą posłużyć Roxan K3 lub CA Azur 851A choć pojawiło się zdanie odrębne aby spróbować Arcama SA30.

W międzyczasie umarł mój CD więc możemy przyjąć, że poza kolumnami nie mam aktualnie nic.

Sprawa byłaby pewnie nawet niezbyt skomplikowana gdyby nie to, że chciałbym zbudować możliwie kompleksowe rozwiązanie. Czyli:

- wzmacniacz ogarniający w/w kolumny

- CD

- streamer obsługujący Tidal Master czyli pliki MQA (przyjmijmy roboczo, że jest sens)

- DAC

Bardzo poważnie zacząłem rozważać Roksan K3 Amp i CD DI (można kupić aktualnie w promocji za 10k) plus do tego NOD2i (2,5k). Uznałem, że DAC wbudowany w transport CD to fajna opcja ale... pytanie czy to dobry DAC? W dodatku on chyba nie rozkoduje MQA. Dodatkowo - nie bardzo rozumiem dlaczego, ale ponoć oddzielny DAC Roksana oparty na tym samym chipie jest o niebo lepszy od DAC w samym transporcie... Hmmm... Czyli aby uzyskać dobry efekt CD trzeba kupić dodatkowy klocek - bez sensu.

Opcja nr 2 to 851A + 851C . Tu podobnie w transporcie jest DAC - pytanie czy sensowny? Pewnie również nie rozkoduje to MQA. Cena niestety wyższa - obawiam się że 15k + 2,5k za Nod-a.

No i opcja nr. 3. Nie brałem jej specjalnie pod uwagę ale... za 10k jest mocny wzmacniacz ze streamerem w jednym, najlepszy z trójki DAC (w dodatku jedyny, który rozkoduje MQA). Do tego CDS50 (jedyny, który obsłuży SACD, i z najlepszym DAC na pokładzie) za 4k. 

Nie wiem... Zgubiłem się już w tym zupełnie.

A może lepiej 851A + CXC + Nod + DAC np. Topinga (lepszy od wszystkiego co powyżej).

A może olać MQA i wtedy:

- Roksan K3 Amp i CD + "jakiś sensowny" streamer + mocny DAC

- 851A + 851N + CXC + mocny DAC

I chyba najważniejsze pytanie - czy jest gdzieś miejsce w Polsce gdzie można w/w klocki na raz odsłuchać?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wyboru cambridge dokupienie osobnego DACa nie ma sensu.

Cambridge CXN albo 851N najlepiej gra jako DAC i to po USB. Więc tutaj dokupowanie kolejnego mija się z celem.

Uważam że rozjaśnienie brzmienia seria 851 to dobry pomysł.

Zasadniczo wole brzmienie Roksana K3 dlatego tego także bym ci polecał do sprawdzenia. Gra może mnie jasno ale dynamiczniej, bardziej wciągająco w dzwięk.

Tutaj w połączeniu AMP + CD dobrym kompanem bylby faktycznie Node 2i.

Zapraszam po wypozyczenie sprzetu na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś posłuchać obu konfiguracji to na dzień dzisiejszy mamy wszystko na stanie i nie było by problemu z porównaniem. 
Odnośnie MQA panuje dziwne przekonanie, że jak dany sprzęt nie dekoduje MQA to jest nic nie warty. Mam pełne dekodowanie MQA i nie korzystam z niego, ponieważ szukam brzmienia naturalnego, bardziej muzykalnego a tego MQA nie zapewni. Tutaj wszystko zależy od naszych preferencji.
Przetwornik cyfrowo analogowy w 851n jest na prawdę niezły i aby mówić o czymś lepszym musielibyśmy zapewne oscylować w okolicy 4K zł. Warto z niego skorzystać.
851a to zdecydowanie większa muzykalność względem dynamicznego Roksana K3. 2 zupełnie inne brzmienia, które warto byłoby posłuchać. W przypadku tego zestawienia musiałbyś jeszcze dokupić coś do streamingu. Możesz zwrócić uwagę na SOtM SMS200 w połączeniu z jaśniejszym brzmieniem Topping D50s lub jak bardzo Ci zależy na MQA to Topping D90 MQA. Cieplejsze brzmienie zaprezentuje NuPrime DAC9. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2021 o 07:36, S4Home napisał:

W przypadku wyboru cambridge dokupienie osobnego DACa nie ma sensu.

Cambridge CXN albo 851N najlepiej gra jako DAC i to po USB. Więc tutaj dokupowanie kolejnego mija się z celem.

Uważam że rozjaśnienie brzmienia seria 851 to dobry pomysł.

Zasadniczo wole brzmienie Roksana K3 dlatego tego także bym ci polecał do sprawdzenia. Gra może mnie jasno ale dynamiczniej, bardziej wciągająco w dzwięk.

Tutaj w połączeniu AMP + CD dobrym kompanem bylby faktycznie Node 2i.

Zapraszam po wypozyczenie sprzetu na odsłuch.

Obawiam się, że chcąc przesłuchać dwa zestawy, lepiej będzie przyjechać z kolumnami do Was. Chciałbym posłuchać obu zestawów jeden po drugim a depozyt na 40k mi się nie uśmiecha ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...