Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

jestem nowa na forum, do tej pory jedynie czytałam forum. 
Nadszedl ten dzień, w którym nie poteafie znaleźć odpowiedzi bez zadania pytania. 
Niedawno udało mi się skompletować zestaw stereo: yamaha rn 803d i Pylon Sapphire 25. Niestety nie poteafie się zdecydować na kable głośnikowe. Aktualnie są podpięte najtańszymi ze sklepu budowlanego. Udało mi się również posłuchać tego zestawu na melodice 2250, niestety w innym pomieszczeniu, ale efekt był fatalny. Dzwiek był bardziej płaski, zmulony, ociężały.
Po przeczytaniu forum wytypowałam parę z nich:
- Chord C-Screen

- Van den Hul Clearwater

Czy któryś z tych kabli będzie dobrym wyborem? Albo czy warto pomyśleć o jeszcze czymś innym? Zalezaloby mi na lekkim uwydatnieniu średnicy, a w każdym razie na niewyostrzaniu góry bez utraty dynamiki.
Potrzebuje 8m kabla i nie chciałabym przekroczyć 50zl/mb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie będę się sprzeczać, gdyż to nie moje pomieszczenie i wpływu na nie nie mam, a niestety nie mogłam dokonać porównania u siebie na tych Melodikach. Chciałabym jedynie uniknąć przytlumienia w jakiś sposób tego zestawu, bo podoba mi się jego dynamiczność, stad prośba o pomoc w doborze przewodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jesli już posiadasz kable z miedzi beztlenowej (OFC) o prawidłowo dobranym przekroju (2,5mm2 przy 3-metrowym połączeniu głośników 4Ohm wystarczy), to zmieniając kabel na inny niczego realnie nie poprawisz. Jeśli nie dajesz w to wiary, to zamów kilka kabli online i zrób podwójnie ślepy test.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuć zawsze można, stosując np. kable o drastycznie zbyt małym przekroju czy np. kable aluminiowe (uwaga na popularne na allegro CCA).
Ale wydając pieniądze na kabel droższy niż "wystarczający", brzmienia nie poprawisz.
W całym tym micie chodzi głównie o pieniądze, wydawane przez niektóre osoby na placebo.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...