Skocz do zawartości

Stereo do Spotify, Tidal itp.


Grzegorz_1

Recommended Posts

Witam

szukam zestawu stereo (wzmacniacz + kolumny) do słuchania muzyki, gdzie głównym źródłem będzie Spotify lub tidal. Słucham różnorodnej muzyki od rocka, po jazz i soul. Zależy mi na przejrzystym czystym ciepłym brzmieniu z basem, który nie dudni tylko jest obecny jeśli zachodzi taka potrzeba. 
Schemat pokoju , który załączyłem pokazuje mój salon z kuchnia- razem ok 32m2 kolumny będę odsłuchiwane z odległości ok 3m. 
jak narazie chciałbym zebrać od was opinie o różnych potencjalnych zestawach żeby umówić się na odsłuch. 
Czytając tu na forum jak i na innych stronach spisałem sobie listę różnych wzmacniaczy i kolumn ale kompletnie nie wiem jak je połączyć ze sobą i czego się spodziewać bo brzmieniu np:

wzmacniacze:

Marantz PM7000N

Yamaha R-N803D

Hegel H90

Cyrus One Cast

kolumny:

Focal Chora 826

Audio physic Classic 5

Elac Carina FS247.4

B&W 603 S2

Jeśli jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć, od których zacząć odsłuch i w jakiej kolejności ewentualnie może macie inne propozycje będę wdzięczny.

Pozdrawiam 

Grzegorz

 

 


 

953A2898-CC62-4F43-8CAE-F934CEEDFE49.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z Marantzem i One Castem. Oba sprzęty są ciekawe. Na Twoim miejscu posłuchałbym ich przede wszystkim z Audio Physic Classic 5 lub 8. A potem może z Focal Chora. O pozostałych kolumnach tylko czytałem, nie znam ich. Ale świetną recenzję Bowersów (AP Classi 5 także) znajdziesz tu na forum, u Krafta. Warto je przeczytać.

Dodam jeszce, że Marantz ma świetną aplikację do strumieniowania, Heos, która moim zdaniem jest wygodniejsza w użyciu niż Google Cast w tym Cyrusie. M.in. dlatego sam zdecydowałem się na Cyrusa, ale HD, i dokupiłem do niego Node2i.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś bardziej ogólnego dodać od siebie to umów się na co najmniej 3 odsłuchy w 3 różnych sklepach a w miarę możliwości wypożycz coś do domu. Nie podałeś budżetu ale po propozycjach zakładam ok 12 tys. Zakładam też, że ma to być zestaw na dłużej. Moim zdaniem w takim razie warto postawić na oddzielne źródło. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest tutaj Bluesond node 2i, nie koniecznie nowy bo i Spotify connect i Tidal connect ma w standardzie i nie ogranicza Cię w wyborze wzmacniaczy. Resztę dobierz według własnych preferencji. Sklepy chętnie zaproponują kilka zestawów a zestawy w tej cenie mają osłuchane na pewno :)

A i nie bój się mniej znanych marek. W tym zakresie możesz sobie pozwolić na przykład na Audio Academy Hyperion IV+ a to już poważna konstrukcja. Trochę zbyt klasyczny wygląd wynagrodzi dźwiękiem z nawiązką.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajne modele do wyboru i powiem Ci coś otwarcie. Na tym etapie nie powinieneś pisać tego postu. Bo to stosunkowo mały wybór , przemyślany, i co najważniejsze brzmiący inaczej.

Po odsłuchu tak. wtedy mówisz tu i tu mi pasowało. A tak to na ten moment dostajesz propozycję komu co się podoba - prywatnie. Skoro ktoś coś wybrał nie oznacza że Ty powinieneś też to wybrać.

Bowersy masz dostępnego tylko w Top HiFi, szkoda. Ale idź słuchaj sprzetu nie sprzedawcy. Później możesz śmiało udać się do salonu niezależnego

19 godzin temu, Grzegorz_1 napisał:

Jeśli jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć, od których zacząć odsłuch

Od ELACa i Audio Physic.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Widać, że do końca nie wiesz jakiego brzmienia oczekujesz i odsłuch będzie jedyną słuszną opcją. Napisałeś, że szukasz brzmienia muzykalnego. Jeśli cienisz sobie wyższą jakość dźwięku to odrzuciłbym amplitunery stereo i poszedłbym w kierunku Marantza PM7000n, Cyrus One Cast lub cieplejszego Audiolaba 6000a Play. 
Wspomniane przez Ciebie Audio Physic Classic 5 bardzo dobrze zgrywają się z Audiolabem, który uspokoi nieco górę oraz przybliży średnicę. Zupełnie inna sytuacja jest w przypadku modelu Classic 8, które brzmią łagodniej i tutaj Cyrus One Cast czy Marantz PM7000n to słuszny kierunek. Focal Chora to także jasne, czyste i otwarte brzmienie, które potrzebuje cieplejszego wzmacniacza. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Widać, że do końca nie wiesz jakiego brzmienia oczekujesz i odsłuch będzie jedyną słuszną opcją. Napisałeś, że szukasz brzmienia muzykalnego. Jeśli cienisz sobie wyższą jakość dźwięku to odrzuciłbym amplitunery stereo i poszedłbym w kierunku Marantza PM7000n, Cyrus One Cast lub cieplejszego Audiolaba 6000a Play. 
Wspomniane przez Ciebie Audio Physic Classic 5 bardzo dobrze zgrywają się z Audiolabem, który uspokoi nieco górę oraz przybliży średnicę. Zupełnie inna sytuacja jest w przypadku modelu Classic 8, które brzmią łagodniej i tutaj Cyrus One Cast czy Marantz PM7000n to słuszny kierunek. Focal Chora to także jasne, czyste i otwarte brzmienie, które potrzebuje cieplejszego wzmacniacza. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny 

Dziękuje za odpowiedź. Czy na odsłuch u państwa trzeba się umawiać z dużym wyprzedzeniem czy raczej na bieżąco? 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Masz fajne modele do wyboru i powiem Ci coś otwarcie. Na tym etapie nie powinieneś pisać tego postu. Bo to stosunkowo mały wybór , przemyślany, i co najważniejsze brzmiący inaczej.

Po odsłuchu tak. wtedy mówisz tu i tu mi pasowało. A tak to na ten moment dostajesz propozycję komu co się podoba - prywatnie. Skoro ktoś coś wybrał nie oznacza że Ty powinieneś też to wybrać.

Bowersy masz dostępnego tylko w Top HiFi, szkoda. Ale idź słuchaj sprzetu nie sprzedawcy. Później możesz śmiało udać się do salonu niezależnego

Od ELACa i Audio Physic.

 

 

 

Dziękuje za odpowiedź. Chciałem zarzucić temat żeby dowiedzieć się coś więcej przed ewentualnym odsłuchem. Oczywiście ze po odsłuchu mógłbym napisać więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2021 o 09:12, Grzegorz_1 napisał:

Dziękuje za odpowiedź. Czy na odsłuch u państwa trzeba się umawiać z dużym wyprzedzeniem czy raczej na bieżąco? 

W chwili obecnej mamy remont całego dołu i zostaje nam jedna sala odsłuchowa w związku z czym na odsłuch trzeba umówić się z niewielkim wyprzedzeniem około 4-5 dni. Normalnie byłoby to koło 2-3 dni w tym okresie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2021 o 09:12, Grzegorz_1 napisał:

Dziękuje za odpowiedź. Chciałem zarzucić temat żeby dowiedzieć się coś więcej przed ewentualnym odsłuchem. Oczywiście ze po odsłuchu mógłbym napisać więcej. 

Tylko przeważnie forum dostarcza więcej zamętu niż wyjaśnia sprawę :)

A mając już jakaś utartą sciezkę wiesz czego szukać.

Ewentualnie zapraszam do nas na dłuższą wycieczkę. W Oświecimiu jest co zwiedzać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tylko przeważnie forum dostarcza więcej zamętu niż wyjaśnia sprawę :)

A mając już jakaś utartą sciezkę wiesz czego szukać.

Ewentualnie zapraszam do nas na dłuższą wycieczkę. W Oświecimiu jest co zwiedzać.

Piotr

Dziekuje za propozycje odwiedzin. Tak się składa ze byłem u Was wczoraj, odsłuchałem i zakupiłem zestaw 🙂 

poszukiwania zakończone. 

Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maxredaktor napisał:

To pochwal się, co kupiłeś :)

Naim Nait 5si + Cambridge Audio CXN V2 + Elac Carina FS247.4

Spodobał mi się ten duet Naim + Elac 

dźwięk był  bardzo szczegółowy i przejrzysty z bardzo dobra jakością basu ale do tego bardzo ciepły i muzykalny. 
co ciekawe to porównywałem tego Naima z Lyngdorfem 1120 i wypadł od niego lepiej w tym zestawieniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...