Skocz do zawartości

kino lub stereo dla kompletnego laika


tomagale

Recommended Posts

Cześć,

postanowiłem utworzyć kolejny temat z prośbą o pomoc w doborze pierwszego audio.

Na wstępie chciałbym wspomnieć, że jestem zupełnie zielony.

Przeczytałem cały temat dotyczący porównania kino domowe vs stereo oraz kilka tematów w sprawie doboru KD i stereo, i nadal wiem, że nic nie wiem :)

Podstawowe informacje:

- budżet 5tys (zaczynałem z myślą o max 4tys, a aktualnie zdaję sobie sprawę, że pewnie nawet 5tys będę musiał przekroczyć),

- metraż 29m (salon z aneksem)

- 70% TV (Netflix, konsola), 30% muzyka (Tidal, YT, Spotify)

Niestety nie mogę się zdecydować czy pójść w stronę stereo czy może KD (np. 5.0 z późniejszym rozbudowaniem o sub).

Byłem na 2 odsłuchach.

Przy pierwszej wizycie (pierwszy raz w życiu) miałem przyjemność posłuchać jak grają:

- DENON AVR-S750H + Heco Aurora 700 i PYLON AUDIO PEARL 27,

- Yamaha R-N602 + Heco Aurora 700 i PYLON AUDIO PEARL 27.

Jeżeli chodzi o Yamahe i Denona to o dziwo różnicy w jakości dźwięku nie słyszałem (pewnie przez brak doświadczenia w odsłuchu), natomiast kolumny Heco jak dla mnie zagrały lepiej od Pylon.

Sprzedawca zaprezentował również możliwości Denona + Heco 700 + Heco Center 30 + sub i kolumny boczne (nie wiem co było podłączone) na "ich" pokazowym fragmencie Wiedźmina i efekt był dla mnie w 100% zadowalający :)

Przy drugiej wizycie (inny sklep, który miał braki w budżetowych amplitunerach) miałem okazję odsłuchać:

- Yamaha R-N303D z Quadral Argentum 570 i  Monitor Audio MR4,

- DENON AVR-X2700H z Quadral Argentum 570 i  Monitor Audio MR4,

- polecany na tym forum (jak każdy soundbar ;)) JBL bar 9.1.

Ogólnie jedne i drugie kolumny zagrały przyjemnie. Quadral miały zdecydowanie wyraźniejszy bas, a Monitor Audio były bardzo łagodne, co nie oznacza, że były gorsze.

Tym razem słyszałem różnicę pomiędzy amplitunerem KD, a amplitunerem stereo, a z tego co wiem Denon AVR-X2700H jest zdecydowanie wyższym modelem od DENON AVR-S750H.

Jeżeli chodzi o JBL bar 9.1 to byłem mega pozytywnie zaskoczony.

Jakość dźwięku w kinie bardzo dobra. W stereo ciężko porównywać, ale jak na soundbar to dramatu też nie było :) I co najważniejsze -  brak problemu z ustawieniem i kablami (odłączane bezprzewodowe głośniki na tył - rewelacja).

Po pierwszej wizycie byłem w 90% przekonany, że zdecyduję się na amplituner KD i kolumny Heco, ale po drugim odsłuchu zwątpiłem (w jakość dźwięku w stereo) i zacząłem myśleć o amplitunerze stereo, który posiadałby wyjście HDMI ARC lub dedykowane złącze TV, aby zestaw sam uruchamiał się po włączeniu TV i abym mógł zmieniać głośność za pośrednictwem pilota od TV (myślę, że jest to fajna opcja), ale nie wiem czy taki zestaw sprawdzi się w kinie.

Doradźcie proszę, bo zacznę jeszcze bardziej zagłębiać się w temat (co i tak pewnie nic nie da, bo ciężko wejść w świat audio wyłącznie w teorii) i nic nie kupię przez najbliższe pół roku :D

 

pozdrawiam

Tomek

kuchnia 11.7.png

salon_1.jpg

salon_2.jpg

Edytowano przez tomagale
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowanie. Heco to dwie klasy lepsza kolumna od Pylona Pearl.

Z kolei z drugiej strony jeśli nie słyszałem różnicy pomiędzy amplitunerem kinowym a stereo to BARDZO DOBRZE.

W takim razie zdecydowanie idz w kino oparte na 5.1 kanałach.

Jeśli zakup czasowy, to na razie Yamaha 4A albo 6A + Aurroa 700

Jeśli od razu całośc to Yamaha 4A + HEco Victa 702 set 5.1

Zapraszam  i odpowiem na wszelkie pytania.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pylon Audio Pearl 27 to średnio udany model i warto byłoby porównać model Pearl 25.  Heco Aurora 700  to zupełnie inny charakter brzmienia i jeśli spodobały Ci się bardziej to marne szanse aby Pearl 25 przypadły Ci do gustu. Szukasz bardziej muzykalnego brzmienia. 
Idąc tym tropem mógłbyś rozważyć zestaw Yamaha RX V4a + Heco Aurora 700set lub nieco niżej Heco Victa Prime 702set
Jeśli wybór padł by na Denona 2700 czy s750h to warto byłoby zwrócić uwagę na dynamiczniejsze brzmienie Q Acoustic 3050i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, S4Home napisał:

Z kolei z drugiej strony jeśli nie słyszałem różnicy pomiędzy amplitunerem kinowym a stereo to BARDZO DOBRZE.

Chyba nie do końca tak było. Kolega odziwo nie zauważył różnicy pomiędzy 

15 godzin temu, tomagale napisał:

DENON AVR-S750H...Yamaha R-N602 

ale między

15 godzin temu, tomagale napisał:

Yamaha R-N303D...DENON AVR-X2700H

o ile ja dobrze zrozumiałem, już tak - na korzyść stereo. A przecież N303 sam w sobie jest słabym wyborem. 

Sam widzisz kolego @tomagale, odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch. I kwestii, czy 2.0, czy 5.1 na pewno nikt za Ciebie nie rozwiąże ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Markcox napisał:

Sam widzisz kolego @tomagale, odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch

Może wybiorę się do jeszcze jednego punktu (w Trójmieście chyba nie ma ich zbyt wielu, a poza tym nie lubię zabierać komuś czasu jak nie jestem zdecydowany), choć chyba najlepsze rozwiązanie to odsłuch w domu.

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

jeśli nie słyszałem różnicy pomiędzy amplitunerem kinowym a stereo to BARDZO DOBRZE

Przy pierwszym odsłuchu nie słyszałem różnicy (pewnie przez to, że była to pierwsza wizyta), a przy drugim już słyszałem, przez co zwątpiłem w słuszność wyboru/możliwości amplitunera KD w stereo.

 

5 godzin temu, Q21 napisał:

Idąc tym tropem mógłbyś rozważyć zestaw Yamaha RX V4a + Heco Aurora 700set lub nieco niżej Heco Victa Prime 702set
Jeśli wybór padł by na Denona 2700 czy s750h to warto byłoby zwrócić uwagę na dynamiczniejsze brzmienie Q Acoustic 3050i. 

Czy mam przez to rozumieć, że Denon i Heco nie jest zbyt trafnym połączeniem?

 

pozdrawiam

Tomek

Edytowano przez tomagale
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2021 o 14:09, tomagale napisał:

Czy mam przez to rozumieć, że Denon i Heco nie jest zbyt trafnym połączeniem?

Niekoniecznie ale znacznie częściej Heco są wybierane w przypadku Yamahy. Z Denonem uzyskasz cieplejsze brzmienie z mocniejszym naciskiem na średnicę oraz łagodną górę. Yamaha zapewni lepszą dynamikę oraz brzmienie nabierze więcej szczegółów. Wszystko zależy tak na prawdę od preferencji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie.

Co byście wybrali:

Denon AVR-S750H + Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 bez suba (5.0) vs Denon 800H + Heco Aurora 700?

Przy pierwszym zestawie cena coraz bardziej idzie w górę :/

Jak chciałbym mieć kompletne kino 5.1 (z Heco Aurora Sub 30A) to cena z wszystkimi akcesoriami (podstawki pod Heco 300 + kable)  wyjdzie około 9tys czyli prawie x2 założony budżet.

Zastanawiam się czy 5.0 ma sens.

Czy drugi zestaw da radę w kinie? A może powinienem pomyśleć o 2.1?

Jeżeli chodzi o amplituner KD Denona to odsłuch stereo jest dla mnie zadowalający (miałem wczoraj okazję porównać z Yamaha R-N803D i jest słyszalna różnica na korzyść Yamahy, ale nie jest ona jakaś ogromna).

Amplituner stereo również rozważam Denona ze względu na HDMI ARC :) 

 

pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomagale napisał:

Denon AVR-S750H + Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 bez suba (5.0) vs Denon 800H + Heco Aurora 700?

Kino vs stereo

O to nie możesz nikogo pytać. Ale ułatwię ci nieco.

7 godzin temu, tomagale napisał:

Zastanawiam się czy 5.0 ma sens.

nie ma.

7 godzin temu, tomagale napisał:

Czy drugi zestaw da radę w kinie? A może powinienem pomyśleć o 2.1?

To stereo. Na pewno będzie lepiej grało niż głosniki z TV. Ale efektów nie będzie.

Jeśli akceptujesz amplituner kinowy w stereo to serio idz w kino.

Po prostu na fronty i centralny weź sobie Aurore. Ale na tyły Victa.

I kup suba.

Zapraszam po wyceny!

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

To stereo. Na pewno będzie lepiej grało niż głosniki z TV. Ale efektów nie będzie.

Jeśli akceptujesz amplituner kinowy w stereo to serio idz w kino.

Po prostu na fronty i centralny weź sobie Aurore. Ale na tyły Victa.

I kup suba.

Muszę mocno przemyśleć czy same efekty są dla mnie warte 4 tys.

Amplituner kinowy akceptuję w stereo.

Do filmów zaakceptowałbym soundbara, ale na tym (kwoty do 4tys) nie da się słuchać muzyki.

Jeżeli chodzi o pomysł z Victa to pewnie mógłbym zaoszczędzić 600-800zł, ale nie występują w kolorze białym (warunek konieczny).

 

pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta - na ten moment idę w stereo.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No to jak nie chcesz kina to nie kupuj amplitunera kina :/

Nie zamierzam, ale... :)

Denon DRA-800H + Heco Aurora 700?

Denon posada HDMI (zależy mi na sterowaniu głośnością pilotem od TV) dlatego też rozważam go jako wygodne połączenie stereo z TV.

Dodatkowo w jednej z recenzji (nie wiem na ile jest wiarygodna) można przeczytać:

"Na początek kilka słów o tym jak DRA-800H radzi sobie z dźwiękiem w filmach. W zasadzie wystarczyłoby jedno słowo - znakomicie... Dźwięk był gładki z przyjemnym, niskim basem oraz szeroką sceną. Separacja narracji i dialogów od ścieżki dźwiękowej była bardzo dobra... dialogi były czyste i wyraźne i świetnie się komponowały z resztą ścieżki dźwiękowej."

W innej recenzji:

"jak każdy amplituner czy wzmacniacz może zagrać dobrze lub źle dlatego postanowiłem zrobić zestawienie znanych mi kolumn które polecam lub nie polecam do opisywanego amplitunera.
Polecane: Heco seria Aurora, Jamo C97, Klipsch seria R i RP, Monitor Audio seria Bronze, Polk Audio seria Signature, Pylon Audio seria Ruby, Tonsil Altus.
Mniej polecane: Dali Zensor, Dali Oberon, Magnat, Melodika, Pylon Audio Pearl oraz Sapphire, Tannoy Mercury."

 

Warto rozważyć tego Denona czy lepiej Yamaha R-N602 lub Yamaha R-N803D?

Kolumny Heco Aurora 700.

 

pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

 

Skąd ta recenzja?

 

https://www.infoaudio.pl/test/1748,test-denon-dra-800h
https://www.elektropunkt.pl/blog/denon-dra-800h-test-amplituner.html

Na forach i opinie osób, które zakupiły ten amplituner nie są zbyt dobre (delikatnie mówiąc).

Yamaha 803 jest 750zl droższa przy zakupie zestawu i dalej się zastanawiam czy warto dopłacać, bo po opiniach widzę, że różnica między nimi nie jest jakaś powalająca. 
 

pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomagale nie chcę nic sugerować , ale jak spojrzałem na zdjęcia to masz idealne warunki do stereo. Gratuluję wyboru normalnej szafki RTV , na te od ściany do ściany nie mogę już patrzeć. Na 95 % rzutów które oglądam w robocie , architekci wrysowują długa niską szafeczkę , a potem inwestor się zastanawia ,gdzie postawi kolumny :)  KD też oczywiście zmieścisz  , więcej elementów, a więc budżet się rozkłada i poziom sprzętu spada diametralnie w porównaniu do stereo. Wzmianka o białych kolumnach sugeruje czynnik WAŻ , zdajesz sobie sprawę , że jak wpakujesz 5 kolumn + suba / tak jak pisał Piotrek / @S4Home / bez niego to ta akcja z kinem nie ma sensu/ to zagracisz ten pokój , pogadaj o tym z domownikami , czy zaakceptują ten stan rzeczy. 

16 minut temu, tomagale napisał:

Yamaha 803 jest 750zl droższa przy zakupie zestawu i dalej się zastanawiam czy warto dopłacać, bo po opiniach widzę, że różnica między nimi nie jest jakaś powalająca. 

Nie sugeruj się opiniami , posłuchaj sam. Sprzedano masę tego modelu , i nie było fali skarg, sam słuchałem go kilkukrotnie , daje radę :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

nie chcę nic sugerować , ale jak spojrzałem na zdjęcia to masz idealne warunki do stereo.

Takiej opinii potrzebowałem - dzięki!!!

 

9 minut temu, tomek4446 napisał:

zagracisz ten pokój , pogadaj o tym z domownikami , czy zaakceptują ten stan rzeczy. 

Tu jest problem, który też nie dawał mi spokoju, dlatego decyzja podjęta - stereo.

 

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie sugeruj się opiniami , posłuchaj sam. Sprzedano masę tego modelu , i nie było fali skarg, sam słuchałem go kilkukrotnie , daje radę :) 

W to że daje radę nie wątpię, ale czy warto dopłacać?

O dziwo już 2 sprzedawców powiedziało mi, że do Heco 700 lepiej wziąć 602, bo różnica jest praktycznie niezauważalna (dla nich finansowo chyba lepiej jakbym wziął 803 bo wyższa cena = większa marża).

 

pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomagale Tomek pokaże Ci jak to się robi. Nie sugeruj się opiniami z netu , oraz jakiś sprzedawców . MY tu na forum mamy najlepszych sprzedawców !!!

Piotrek / @S4Home , @Q21 , jaki wzmacniacz byście kupili i z jakimi kolumnami dla siebie. Wybór : Yamaha 803 d ; 602 i dorzucił bym od siebie Cyrus One ?

1 godzinę temu, tomagale napisał:

dla nich finansowo chyba lepiej jakbym wziął 803 bo wyższa cena = większa marża).

To tak nie zawsze działa , nie wiesz jaka jest marża. A oni / Salony/ tej Yamahy nie produkują, i za wyższy model muszą więcej zapłacić. Może się okazać , że zysk w obydwu przypadkach jest podobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

jaki wzmacniacz byście kupili i z jakimi kolumnami dla siebie.

Tak chyba nie można tego rozpatrywać 🙂

Co do kolumn to są wybrane i zdania nie będę zmieniał - odpowiada mi ich brzmienie, choć chętnie porównałbym z Q Acoustics 3050i (podłączone pod jeden amplituner, ale w Trójmieście jest to niewykonalne, gdyż sprzedawcy jak mają jedne to nie mają drugich). 😁

Mój dylemat dotyczy bardziej stosunku ceny amplitunera do jego jakości. 
 

pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomagale napisał:

Co do kolumn to są wybrane i zdania nie będę zmieniał

A to przepraszam , nie doczytałem :)

6 minut temu, tomagale napisał:

Mój dylemat dotyczy bardziej stosunku ceny amplitunera do jego jakości. 

No to podrzucę pod rozwagę jeszcze jeden aspekt. Gdybyś w przyszłości ,rozwinął skrzydła w audio i np. postanowił kupić

https://www.koris.pl/manufacturer/dan-d-agostino/dan-d-agostino-momentum.html

to łatwiej będzie sprzedać 803d niż 607 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

" kupuj zawsze audio w maksymalnym budżecie jakim dysponujesz " :)

Zakładałem budżet max 5tys, a powoli dochodziłem do 9 przy KD i zastanawiałem się czy nie kupić 🤣

I u mnie ta zasada nie do końca się sprawdza (oczywiście nie mówię o audio). Niejednokrotnie kupiłem urządzenie którego potencjału nie wykorzystałem - bez sensu przepłaciłem. 
 

pozdrawiam

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość mojego sprzętu to tzw. używki , sporo lat bazowałem na 40-30 letnim sprzęcie i tam zawsze kupowałem flagowy model z danej serii , wierz mi dobrze na tym wyszedłem :) W nowym sprzęcie jest trochę inaczej , znaczny spadek wartości następuje zaraz po wyjściu ze sklepu. Chociaż przy obecnej ograniczonej podaży sytuacja może nie być tak tragiczna. 

Co do funkcjonalności to oczywiście sprawa indywidualna , kwestia ilości wejść , wyjść i ich rodzaju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomek4446 napisał:

Piotrek / @S4Home , @Q21 , jaki wzmacniacz byście kupili i z jakimi kolumnami dla siebie. Wybór : Yamaha 803 d ; 602 i dorzucił bym od siebie Cyrus One ?

Moim zdaniem 803 gra lepiej. I przy Aurora to słychać.

Ale wziął bym 701 gdyby była dostępna b oto praktycznie to samo. Ale chwilowo jej nie mam także wolał bym Cyrus one albo nada 356. Jeśli pytamy o mnie.

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

A to przepraszam , nie doczytałem :)

No to podrzucę pod rozwagę jeszcze jeden aspekt. Gdybyś w przyszłości ,rozwinął skrzydła w audio i np. postanowił kupić

https://www.koris.pl/manufacturer/dan-d-agostino/dan-d-agostino-momentum.html

to łatwiej będzie sprzedać 803d niż 607 :)

Ajj tego bym też przytulił.

Teraz ciężko powiedzieć. Bo jest pandemia i rynek wtórny zwariował!

Łatwiej ci będzie sprzedać tego którego nie będzie.

A teraz nikt ci o tym nie powie. 

Od lat się mówi o RN ale z HDMI. Ile w tym prawdy ile legend nie wiem. Jeśli wejdzie i będzie do 4k z tą samą jakością ceny 803 spadną. 

Z drugiej strony jeśli ponownie Onkyo 8250 będzie dostępne to ceny rn602 spadną. Więc teraz to wróżenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...