Skocz do zawartości

NAD czy Cambridge


marino166

Recommended Posts

Witajcie. Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza do kolumn Heco Aurora 1000 kolumny grają w salonie 32 m. Muzyka jakiej słucham, to wszystkiego po trochu. Wydaje mi się, że wybór ograniczyłem już tylko do dwóch sprzętów, otóż jest to NAD C356BEE oraz Cambridge AXR100 żadnego z tych wzmacniaczy nie słyszałem na żywo, nie spotkałem też szukając w salonach, aby ktoś miał ich obu i mógłbym podjechać i wybrać. Dlatego proszę o jakieś porady. A może ktoś ma te kolumny i używa jeszcze czegoś innego?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba do tych kolumn są dobre taka jest prawda.

Cambridge jest mocny i gra dość żwawo. Nieco doda rozdzielczości

NAD dołoży dynamiki do dzwieku. Uzyskasz mocniejszy, szybszy bas i miły środek, z łagodniejsza górą.

 

2 minuty temu, marino166 napisał:

Szkoda, że on nie ma optyka

Bo to stary wzmak. Do niego był DAC wkładany do środka urządzenia. Akurat jego nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z tej dwójki NAD C356BEE to wyższa klasa. Zapewni Ci lepszą przestrzeń oraz szybszy, lepiej kontrolowany bas. Jeśli chodzi o optyka to zawsze możesz dokupić zewnętrznego DACa ale wygeneruje to niestety dodatkowe koszty. 
Bardzo często klienci porównują u nas NADa C356BEE z Audiolabem 6000a. Sygnatura brzmieniowa jest podobna z tym, że Audiolab wyciągnie więcej smaczków z nagrań oraz zapewni lepszą dynamikę. Dodatkowo posiada wbudowany moduł bluetooth oraz DACa z wejściami coaxialnym i optycznym. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, myślę o zmianie frontu. Wyżej wymienione wzmacniacze może są i dobre, ale to stare konstrukcje niemające niczego tzn. Wifi, Bluetooth itd, NAD nie ma nawet optyka! A ja chciałbym złożyć sprzęt na kolejnych kilka lat. Skoro już zakupiłem kolumny Heco Aurora 1000 to zastanawiam się, aby do nich dokupić amplituner Yamaha R-N803D oczywiście musi to być zakup na raty, bo budżet tego może nie wytrzymać.
Co sądzicie o tym połączeniu Yamahy z Heco Aurora 1000?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...