Skocz do zawartości

Monitory aktywne


Grzegorz Szymborski

Recommended Posts

Witam szanowne grono. Chcę kupić córce na urodziny [18] stereo. Pokój ma mały , bo tylko nie całe 16 m2 na poddaszu więc sufit malutki a reszta skos dachu. Kolumny podłogowe nie wchodzą w grę . Zastanawiam się nad monitorami aktywnymi. Muzyki słucha z telefony i telewizora. W zeszłym roku kupiłem jej soundbara z creativa , taki za parę stówek , powiedziała że fajnie teraz się słucha i fajnie teraz słychać bas i w ogóle . Mogę wydać około 2 tyś. złoty , ale jak będzie warto to przekroczę budżet. Znalazłem kilka modeli ale ciężko wybrać.

Klipsch The Fives

System Audio Saxo 7 active

JAMO S801PM

KLIPSCH R-51PM

KLIPSCH REFERENCE R-41PM

Dali Zensor 1 AX blk

Audio Pro A26 Wh

Magnat Multi Monitor 220

Dwa pierwsze ponad budżet i to sporo , ale jak warto to czemu nie. Zresztą jak nie będzie jej w domu sam będę korzystał z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 System Audio Saxo 7 Active lub Klipsch the Fives to dobry kierunek jeśli zależy Ci na brzmieniu. SA Saxo to łagodniejszy charakter brzmienia z bardziej zróżnicowanym basem oraz bliższą średnicą. Klipsch the Fives to mocniejsza podstawa basowa, mocniejsza góra oraz delikatnie wycofana średnica. 
Możesz jeszcze rozważyć zakup małego wzmacniacza takiego jak Topping MX3 + do tego monitory pasywne takie jak Fyne Audio F500 czy Kef Q350. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by chciała postawić na biurku, i aby nie zajmowały wiele miejsca, proponuję ILoud Micro Monitor. Brzmi to tak pięknie, że aż boję się porównywać z moimi kolumnami B&W 706S2. Całe szczęście, że poukładałem kable za biurkiem, nie zamierzam już ich ruszać, a tym samym porównywać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich po dłuższej przerwie . Z powodu braku czasu nie mogłem pisać . Córka wybrała inny prezent więc kolumienek nie kupiłem , ale temat dalej aktualny . Teraz ja szukam dla siebie takich monitorów . Chciałem do sypialni . Szukając tych Edifier S2000 MkIII znalazłem Edifier S3000 MkIII . Są droższe o 1 tyś. Tu moje pytanie czy warto dopłacać tyle kasy . Te S3000 są mocniejsze , ale czy zagrają dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Szymborski W S3000 Pro masz większą moc i dodatkowo wejście zbalansowane i DAC USB. No i truskawka na torcie, S3000 Pro łączą się ze sobą bezprzewodowo, tzn nie musisz łączyć jednej kolumny kablem z druga ( oczywiście obydwie oddzielnie muszą być włączone go gniazdka ), kolumny mierzą dystans od siebie więc w ogóle to kosmos. Czytałem za to,że 3000 potrzebują dużo więcej miejsca i lepiej sprawdzają się w większych pomieszczeniach. Dźwiękowo trzeba by je porównać obok siebie, chyba nie ma innej opcji. Na mnie S2000 MKIII na prawdę robią wrażenie.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej recenzji jest takie info, nie masz nawet jak ich połączyć inaczej :) Jeżeli chodzi o wzmacniacze to są oddzielnie dla tweeterów i dla średnich- basów.

S3000 Pro

POWER OUTPUT: R/L (Treble): 8W+8W RMS, R/L (Mid-range and bass): 120W+120W RMS

S2000 MKIII

Moc (RMS): 130 W (2x 15 W dla przetworników wysokotonowych i 2x 50 W dla niskotonowych

rear.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...