Skocz do zawartości

Możliwie tani zestaw do rozbudowy


Microsista

Recommended Posts

Witam,

do tej pory korzystałem z bardzo taniego supermarketowego kina domowego sprzed kilkunastu lat, gdzie każdy głośnik gra zupełnie inaczej, chciałbym to zmienić. Niestety na obecnym etapie życia nie jestem w stanie wydać kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy na zakup nowego całego zestawu, więc postanowiłem zakupić używany amplituner i 2 kolumny do dalszej rozbudowy. Z jednej strony chciałbym aby koszt zakupu był jak najniższy, lecz nie chciałbym być zmuszony do zmiany amplitunera za kilka miesięcy. Ostatecznie chciałbym uzyskać zestaw 5.1.2 dolby atmos, głównie do grania w gry na PC/PS5/NS (w celach rozrywkowych), ale też oglądania filmów (głównie animacje), czy słuchania muzyki (głównie muzyka pop, niezbyt głośno). Jako minimum przyjąłem aby amplituner był 7 kanałowy, obsługiwał dolby atmos, oraz eARC, ponieważ chciałbym podłączyć komputer i PS5 poprzez HDMI 2.1 i dalej pociągnąć przewód eARC do amplitunera. Najtańszym amplitunerem który znalazłem i spełnia te wymagania jest Denon X1600H, który znalazłem używany w cenie 1700 zł i do tego kolumny Monitor Audio 50 nowe powystawowe w cenie 600 zł, czy jest to dobry zestaw? Pokój obecnie ma wymiary 3x5m, gdzie głośniki rozstawione są mniej więcej w kwadracie 2.5x2.5 metra, lecz najprawdopodobniej będą przeprowadzał się do nowego mieszkania z pokojem 5x5m. Budżet który mi odpowiada to właśnie ok. 2300 zł, chyba że na prawdę warto dołożyć do czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...