Skocz do zawartości

Sonos amp + Mission QX1


młodymeloman

Recommended Posts

Jeszcze nic nie posiadam, dopiero się rozglądam.
Powyższy zestaw mi się podoba, ten wzmak ma wszystko czego mi trzeba i kolumny wizualnie mi pasują.
Pytam czy zagra to dobrze bo często na forach hifi czytam treści typu "ten zestaw nie zagra dobrze" z tego powodu rozumiem, że niektóre połączenia kolumny-wzmak nie współgrają ze sobą stąd moje pytanie.

Wzmaka bym zostawił.
Kolumny mogę zmienić kwota to: 1-2tyś max. Jeśli nie te missiony to co? Mam możliwość nabycia tych QX1 za 1000 zł w idealnym stanie.
Preferuje jak najmniejsze kolumny podstawkowe z dobrym basem. Pomieszczenie do 20m2.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Missiony QX1 nie są zbyt wymagającymi monitorami. Ze wzmacniaczy, z funkcjami sieciowymi oraz nie dużych rozmiarów, ale zarazem umożliwiających stworzenie multiroom,

może być Yamaha WXA 50. https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj.

Missiony QX1 nie są zbyt wymagającymi monitorami. Ze wzmacniaczy, z funkcjami sieciowymi oraz nie dużych rozmiarów, ale zarazem umożliwiających stworzenie multiroom,

może być Yamaha WXA 50. https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi.

Brzmieniowo jak będzie się różnił od sonos amp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, młodymeloman napisał:

Brzmieniowo jak będzie się różnił od sonos amp?

Bezpośrednio nie odpowiem, bo dawno nie słuchałem tego urządzenia. Lecz model WXA50, jest na poziomie Yamahy RN 602. Możemy więc zaproponować odsłuch z modelem Missiona. Skąd jesteś? Może niedaleko Ciebie jest nasz jakiś punkt Tophifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Bezpośrednio nie odpowiem, bo dawno nie słuchałem tego urządzenia. Lecz model WXA50, jest na poziomie Yamahy RN 602. Możemy więc zaproponować odsłuch z modelem Missiona. Skąd jesteś? Może niedaleko Ciebie jest nasz jakiś punkt Tophifi.

Chętnie bym odwiedził. najbliżej mam do katowic lub krakowa. Macie dostępny: sonos amp, argon audio sa1 oraz arcam solo uno?

Edytowano przez młodymeloman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba to dobre urządzenia. WXA50 od Yamahy gra jaśniej. Nieco szybciej.

Z kolei Sonos gra równiej i nieco więcej ciepła daje od siebie.

Jeśli na kolumny jesteś już zdecydowany to wydaje się że Yamaha faktycznie jest dobrą opcją. Aczkolwiek to nieco mała konstrukcja.

Do 20m szukał bym jednak wiekszych monitorów na 16,5 cm basie.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2021 o 08:39, młodymeloman napisał:

Chętnie bym odwiedził. najbliżej mam do katowic lub krakowa. Macie dostępny: sonos amp, argon audio sa1 oraz arcam solo uno?

Akurat żadnego z tych urządzeń nie posiadamy, gdyż ich nie dystrybuujemy :) 

Ale zapraszamy Cię do Tophifi Kraków lub Katowice, bo będziesz mógł zobaczyć/posłuchać na przykład Yamahę WXA50 lub Bluesound Powernode 2i :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...