Skocz do zawartości

NAD C538


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Witam,

 Posiadam NAD 368 z BluOs 2i + Elac Carina 243.4. Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza NAD C538. Mam pytanie, jakiej jakości dźwięku mogę się spodziewać w stosunku do BluOs 2i. Czy będzie to zauważalna różnica. 

2 sprawa to sposób połączenia tego CD. Jak połączenie bezpośrednio do wzmacniacza np. COAXIAL może różnić się z połączeniem przez Cambridge Audio Dac Magic 100. Czy taki DAC coś może w tym systemie wnieść dobrego?

 

Dziękuję za odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co prawda Bluesound i Nad mają ze sobą wiele wspólnego, ale tor analogowy z odtwarzacza C538 będzie nie co odmienny. Z naszych porównań wynika, że Node2i brzmi trochę cieplej i jest bardziej szczegółowy. W odtwarzaczu dźwięk jest bardziej ożywiony i wydaje się go przez to więcej. Wielokrotnie zdarzały się porównania płyty CD z plikami, z tym samym utworem. Wnioski był różne, dlatego też proponuję Ci wypożyczyć od jednego z naszych salonów takowy odtwarzacz i przetestować w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 14:14, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Co prawda Bluesound i Nad mają ze sobą wiele wspólnego, ale tor analogowy z odtwarzacza C538 będzie nie co odmienny. Z naszych porównań wynika, że Node2i brzmi trochę cieplej i jest bardziej szczegółowy. W odtwarzaczu dźwięk jest bardziej ożywiony i wydaje się go przez to więcej. Wielokrotnie zdarzały się porównania płyty CD z plikami, z tym samym utworem. Wnioski był różne, dlatego też proponuję Ci wypożyczyć od jednego z naszych salonów takowy odtwarzacz i przetestować w domu.

Może lepiej zainwestować w NAD C268. Czy połączenie w trybie Bridge może dać jeszcze lepszy efekt? Mam wrażenie jakby Elac Carina nie rozwinęły skrzydeł w aktualnej konfiguracji. W jakim kierunku powinienem iść?  Kolumny stoją na półce wysokość 55 cm i ok 30 cm od ściany (brak innych możliwości - pomieszczenie 16m2).

Edytowano przez Krystian Forszpaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Może lepiej zainwestować w NAD C268. Czy połączenie w trybie Bridge może dać jeszcze lepszy efekt? Mam wrażenie jakby Elac Carina nie rozwinęły skrzydeł w aktualnej konfiguracji. W jakim kierunku powinienem iść?  Kolumny stoją na półce wysokość 55 cm i ok 30 cm od ściany (brak innych możliwości - pomieszczenie 16m2).

Rozumiem, że chciałbyś połączyć Node2i z końcówką mocy C268? Zamiast w zakup odtwarzacza CD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELAC Carina nie rozwinęły skrzydeł bo to wina NAD 368.

Więc zakupując tutaj odtwarzacz zmienisz brzmienie zapewne ale nie wpłyniesz na lepsze wysterowanie tych kolumn.

To że to małe kolumny nie oznacza że słabe, mało wymagające.

Dużo masz CD? Może warto przy okazji sprawdzić inny wzmacniacz?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

ELAC Carina nie rozwinęły skrzydeł bo to wina NAD 368.

Więc zakupując tutaj odtwarzacz zmienisz brzmienie zapewne ale nie wpłyniesz na lepsze wysterowanie tych kolumn.

To że to małe kolumny nie oznacza że słabe, mało wymagające.

Dużo masz CD? Może warto przy okazji sprawdzić inny wzmacniacz?

Piotr

 

Jaką widzisz alternatywę? Czy z NAD C268 nie byłoby lepiej? Nie upieram się przy CD, raczej zależy mi na wyciągnięciu z tych kolumn czegoś więcej. Wiele płyt (Tidal) gra bardzo dobrze ale zdecydowana większość brzmi jakby brakowało mocy. Po prostu muzyki jest mało. Nie zależy mi na detaliczności raczej na większej muzykalności.

19 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Rozumiem, że chciałbyś połączyć Node2i z końcówką mocy C268? Zamiast w zakup odtwarzacza CD?

Tak, nie zależy mi na CD, raczej na poprawie jakości i dodaniu skrzydeł głośnikom. Aktualnie wiele płyt (Tidal) gra mało angażująco.

Edytowano przez Krystian Forszpaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Jaką widzisz alternatywę? Czy z NAD C268 nie byłoby lepiej? Nie upieram się przy CD, raczej zależy mi na wyciągnięciu z tych kolumn czegoś więcej. Wiele płyt (Tidal) gra bardzo dobrze ale zdecydowana większość brzmi jakby brakowało mocy. Po prostu muzyki jest mało. Nie zależy mi na detaliczności raczej na większej muzykalności.

Tak, nie zależy mi na CD, raczej na poprawie jakości i dodaniu skrzydeł głośnikom. Aktualnie wiele płyt (Tidal) gra mało angażująco.

Ok, to jest jakaś opcja. Ale w tej sytuacji, pamiętajmy że przedwzmacniacz w Node2i, jest co najwyżej nie zły. W tej sytuacji, lepiej byłoby zainwestować we wzmacniacz zintegrowany C388. Końcówka mocy będzie na dużo wyższym poziomie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale NADy z serii cyfrowej brzmią bardzo specyficznie, jest dynamika oraz kontrola dołu ale brakuje przede wszystkim barwy. Jeśli chciałbyś dynamiczniejsze brzmienie to Roksan K3 lub cieplejszy Atoll IN200 Signature byłyby odpowiednim kierunkiem. Warto byłoby także zwrócić uwagę na Cambridge Audio 851a jeśli cenisz sobie przestrzenne brzmienie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie omówienia warunków wypożyczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

No to jak powiedziałem moim zdaniem wzmacniacz.

Tym bardziej jeśli faktycznie nie do końca zalezy Ci na CD.

Nie, NAD 388 także nie jest dobrą drogą.

Tu polecam jednak :

Roskan K3

Marantz PM 8006

Denon 1600 NE

Magnat MA 1000 czy Cyrus 8,2 DAC

Piotr

Dziękuję za odpowiedź. Jednak przedstawione propozycje przekraczają mój budżet. Porównując do aktualnej funkcjonalności, czyli streamer + wzmacniacz z tymi sprzętami to już jest koło 10 tys. zł. Celuję raczej na ewentualną wymianę z niewielką dopłatą. Może Audiolab 6000n Play? Problem w tym że funkcjonalnie NAD mi pasuje tym bardziej z kartą Bluos 2i. A może iść w kierunku innych głośników. Czy jest szansa na znalezienie alternatywy dla Elaca, która z NADem zagra bardziej muzykalnie? Małe podłogówki lub podstawkowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000 Play ma inna barwę ale to wcale nie jest dobry wzmacniacz. Ma stary system streamingu i gra mało dynamicznie.

Moim zdaniem 368 + BluOS który masz teraz to lepszy system.

Jak nie chcesz wymieniać na coś lepszego to po co wymieniać?

14 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Czy jest szansa na znalezienie alternatywy dla Elaca, która z NADem zagra bardziej muzykalnie? Małe podłogówki lub podstawkowe. 

Tak, jest taka opcja. Aczkolwiek ja wolał bym zmienić wzmacniacz tutaj bo kolumny są na prawdę dobrej klasy.

Dla przykładu:

Monitor audio Gold 100, KEF R 300 czy Wharfedale Linton?

Ale serio nie poddawaj się z wzmakiem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2021 o 20:21, Krystian Forszpaniak napisał:

Kolumny stoją na półce wysokość 55 cm i ok 30 cm od ściany (brak innych możliwości - pomieszczenie 16m2).

Myślę, ze powinienś zacząć od zabawy z różnym ustawieniem kolumn, bo obawism się, że to akustyka ogranicza Twój zestaw i wmiana elementów niewiele wniesie. 

Zaczął bym od ustawienia kolumn na kilku książkach, co powinno odizolować półke od drgań kolum i sprawdził efekt. Następnie małe poduszki miedzy kolumny a ścianę i sprawdzamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Audiolab 6000 Play ma inna barwę ale to wcale nie jest dobry wzmacniacz. Ma stary system streamingu i gra mało dynamicznie.

Moim zdaniem 368 + BluOS który masz teraz to lepszy system.

Jak nie chcesz wymieniać na coś lepszego to po co wymieniać?

Tak, jest taka opcja. Aczkolwiek ja wolał bym zmienić wzmacniacz tutaj bo kolumny są na prawdę dobrej klasy.

Dla przykładu:

Monitor audio Gold 100, KEF R 300 czy Wharfedale Linton?

Ale serio nie poddawaj się z wzmakiem.

Piotr

A Musical Fidelity M3si + SOtM sMS-200? Jak widzisz takie połączenie z Elacami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2021 o 07:39, S4Home napisał:

Audiolab 6000 Play ma inna barwę ale to wcale nie jest dobry wzmacniacz. Ma stary system streamingu i gra mało dynamicznie.

Moim zdaniem 368 + BluOS który masz teraz to lepszy system.

Jak nie chcesz wymieniać na coś lepszego to po co wymieniać?

Tak, jest taka opcja. Aczkolwiek ja wolał bym zmienić wzmacniacz tutaj bo kolumny są na prawdę dobrej klasy.

Dla przykładu:

Monitor audio Gold 100, KEF R 300 czy Wharfedale Linton?

Ale serio nie poddawaj się z wzmakiem.

Piotr

Ok, pomyślę nad lepszym wzmacniaczem ale jakie źródło, czy możesz doradzić kompletny system? Nie CD i nie Winyl. Nadal chcę oprzeć się o Tidal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 07:55, S4Home napisał:

BluSound Node 2i jest bardzo ciekawym strimerem. Albo Malina z zwyjsciem cyfrowym Allo DiGi ONE.

Dalej Cambridge CXN V2, Pioneer N50AE czy Onkyo 6170 mam nadzieje że keidyś jeszcze będzie.

Zalezy od ceny.

A wzmacniacz Cambridge Audio CXA81 z tymi Elacami? Progres w stosunku do NAD 368?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ale czy opłacalna? Moim zdaniem to podobne brzmienie. Mimo że ten Nad pracuje w klasie D a Cambridge w AB to oba prezentują podobna wydajność i barwę. Cambridge zagra nieco spokojniej, z większym powietrzem i swobodą w dźwięku. Osobiście nie wiem czy podjął bym się takiej zmiany. To pół kroku w przód. Chyba wolał bym zrobić cały hops.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...