Skocz do zawartości

Budżetowy przejściowy amplituner


pawelox01

Recommended Posts

Cześć,

 

W oczekiwaniu na dostępność yamahy rx-v4a chcialbym kupić na kilka miesiecy amplituner do stereo. Jeszcze nie zdecydowalem które kolumny wybiore heco victa 702 vs indiana line nota 550x ale mysle ze przez weekend wybiorę zwycięzcę :)

 

Zalezy mi aby obslugiwal tidala i przede wszystkim żeby nie było później problemu z odsprzedażą

 

Cena? Ponizej 1000zl

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałaby to być opcja przejściowa to może warto byłoby rozważyć zakup wzmacniacza stereo takiego jak Topping MX3, którego możesz zawsze wykorzystać w innym pomieszczeniu lub odsprzedać bez większej straty. 
 
Czy to malenstwo poradzi sobie z dwiema kolumnami o mocy 140w na kanal? Jesli tak to jest to jakaś opcja natomiast ta yamaha n303 bardziej do mnie przemawia ale najnizsza cena uzywanego modelu to 1400zl, zdecydowanie ponad budzet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Po pierwsze, kolumny nie mają żadnej mocy tylko są w stanie przyjąć taką moc. Sam mam Altec 604-8h, które wykorzystuję także do podłączenia z TV i służy do tego właśnie Topping MX3, bo szkoda mi lamp w głównym systemie. Pomimo niedużej mocy na papierze, w rzeczywistości jej nie brakuje. Yamaha 303 tak na prawdę nie ma startu ale czasem warto samemu się o tym przekonać. Możemy wysłać Ci i Yamahę i Toppinga, sam ocenisz co zagra lepiej ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli jak taki wzmacniacz czy dac nie napedzi w 100% tych kolumn to po prostu ciszej zagraja prawda?

Udalo mi sie kupic na sklepie powystawowy centralny indiana line nota 740xl w idealnym stanie za 229zl, to 400zl taniej niz nowki. Czyli kwestia kolumn sie rozwiazala.

Na testy nie potrzebuje, bo i tak jeszcze w tym roku wymienie na amplituner 5.1, czekam na ich dostepnosc.

Wydajei sie ze wybiore zestaw rn-303d + nota 550xl lub rn-402d + nota 550xl, gdyz w zestawie wychodzi znacznie taniej, kolumny zostawię, a ampli sprzedam w maju jak rx-v4a będzie dostępne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kino domowe, zastanawiałem się nad samym stereo ale trafila mi się okazja kupić tanio centralny, poza tym nie chce się ograniczać dlatego postawiłem na ampli 5.1.

Dlaczego stracę kupując rn-402?
Kolumny kosztuja 1099zl/szt
Ampli 2099zl, co daje łącznie 4299zl jezeli kupil bym osobno.

W zestawie kupie za 3299zl.

Sprzedam kilkumiesięcznego rn 402 za okolo 1700zl wiec ja tu straty nie widzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...