Skocz do zawartości

Chcę oglądać filmy i słuchać muzyki z zestawem kina domowego


Gość

Recommended Posts

@TomekN

Jak widziałem pomiary to raczej spodziewałem się że nie powinno być słyszalnej różnicy, 0,1...0.2 db przy 20Hz lub 20kHz, THD powyżej 1W 0.1%, dampening przy 4ohm pewnie jak as701 czyli 59.

Ale jak na forum czytałem opisy i porównania to z drugiej strony spodziewałem się jednak jakiejś różnicy. Ale nie, nie jestem w stanie ich rozróżnić. Z chęcią bym się spotkał z kimś kto ma większe doświadczenie, lepsze ucho i uważa że słyszy różnice aby z nim potestować na ślepo, ale wątpię aby się znalazł ktoś odważny.

 

Przechwytywanie.JPG

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

11 minut temu, TomekN napisał:

Tym że na swój zestaw KD do typowego użytkowego salonu wydałem ok. 60?

To po co kupowałeś takie drogie kable ? Bo mnie jakoś twój sprzęt wychodzi mniej o ok. 20k. , ale nie w tym rzecz :) Chodziło mi co prawda o sam amplituner , ale jak już rozwinąłeś temat ..... :) 

A wracając do tematu , to idź sobie do kina , potem wróć do chałupy i zrób sobie ślepy test , czy masz taki sam dźwięk jak w kinie :) 

Po za tym , wszystkowiedzący teoretyku , zawsze będę pisał , " moim zdaniem " , wg. mnie " lub " wydaje mi się " , bo szanuje opinie innych piszących osób , mogących mieć odmienne zdanie . Nawet kościół wycofał się z kilku dogmatów.

I taka prośba , nie rozpieprzaj głupimi uwagami pod moim adresem kolejnego wątku. Jak już masz bredzić to przynajmniej na temat. 

Szanuj czas innych osób chcących tu zajrzeć / forum/ .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

To po co kupowałeś takie drogie kable ? Bo mnie jakoś twój sprzęt wychodzi mniej o ok. 20k

Gdzie Ty żyjesz chłopaku? 20 to kosztowaly same końcówki mocy..

Zresztą pisałem kiedyś że orientacyjny rozkład wydatków w moim systemie to: 41% elektronika, 52% głośniki, 4% akcesoria, 3% kable, 0% audiophile bullshit.

Na żaden kabel nie wydałem więcej niż 250 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekN napisał:

co konkretnie chciałeś tym zadaniem powiedzieć?

Ze wyjaśnione, czyli ze juz ok. 

Wczesniej byla pewna propozycja z mojej strony (chodziło o pre KD), ale rozwiales wszelkie wątpliwości. Przynajmniej z mojej strony bo widzialem ze u innych jeszcze nie do konca.

Mowa o wpisie #51 w tym wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DareG napisał:

Hmm... "Yamaha A2A na pewno nie" No dobra... A jaką przewagę ma v6a nad a2a? (pomijając kwestię ceny)

No właśnie cenę. Kupując A2A nie zyskujesz nic.

17 godzin temu, DareG napisał:

Ja jakoś też nie... Chyba nikt mi nie powie, że stereo wyprodukuje taki dźwięk przestrzenny jak kino domowe...? 

No nie. Chcesz kino to buduj kino i nie patrz na to że ktoś ogląda film na 2.0

To nie to!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomek4446 napisał:

   A po cholerę , żeś tam tyle wpakował 20 końcówek mocy ? ;) 

Tomku a gdzie jest problem w sprzęcie u kolegi @TomekN wedlug Ciebie ze tak zażarcie dociekasz? Mozesz wskazać?

 

Bo chyba nie w koncowkach mocy

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DareG napisał:

No właśnie.... chcę kino domowe😉 Takie na którym da się posłuchać muzyki 🙃

Kolego Darku, muzyki da się słychać i na telefonie 😉. Każdy amplituner AV ma też tryb stereo. I da się na nim słuchać muzyki. Wg mnie budzetowe KD zagra muzykę gorzej niż klasyczny nawet tani wzmacniacz stereo, ale podkreślam, Tobie granie amplitunera AV może wystarczyć. Jesli zechcesz, możesz w salonie audio przetestować zarówno amplitune av jak i wzmacniacz i sprawdzić, który kierunek jest dla Ciebie lepszy. Ja zaczynałem swoją przygodę z audio tez od amplitunera av ale poszedłem krok dalej i do słuchania muzyki dokupiłem wzmacniacz i dedykowane źródło. Nie oznacza to, ze u Ciebie ta przygoda będzie wyglądała tak samo.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tomku a gdzie jest problem w sprzęcie u kolegi @TomekN wedlug Ciebie ze tak zażarcie dociekasz? Mozesz wskazać?

Ależ ja naprawdę nic nie mam do kina domowego kolegi forumowego Tomka. Reaguje tylko na idiotyczne wpisy związane z moją osobą. Na to bidolenie , że DAC-i , że kable , że tak było napisane w ASR, to naprawdę nie zwracam uwagi i się już nie wtrącam. Doszedłem do wniosku , że każdemu należy się coś od życia.

24 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego Darku, muzyki da się słychać i na telefonie 😉. Każdy amplituner AV ma też tryb stereo. I da się na nim słuchać muzyki. Wg mnie budzetowe KD zagra muzykę gorzej niż klasyczny nawet tani wzmacniacz stereo, ale podkreślam, Tobie granie amplitunera AV może wystarczyć. Jesli zechcesz, możesz w salonie audio przetestować zarówno amplitune av jak i wzmacniacz i sprawdzić, który kierunek jest dla Ciebie lepszy. Ja zaczynałem swoją przygodę z audio tez od amplitunera av ale poszedłem krok dalej i do słuchania muzyki dokupiłem wzmacniacz i dedykowane źródło. Nie oznacza to, ze u Ciebie ta przygoda będzie wyglądała tak samo.

Zacytowałem w całości post kolegi Seba , bo odzwierciedla całkowicie moje poglądy. To , że kumpel ma rowery w cenie mojego mieszkania , przewyższające technologicznie mój średniak  , nie znaczy , że ja będę dążył do tego samego poziomu co kolega. Wystarczy mi to co mam. Tak samo w audio , nie neguję słuchania muzyki przez amp. KD , sam tak słuchałem , jak komuś to wystarcza , bo nie jest mu potrzebna lepsza jakość / coś jak u mnie z rowerem/ , to dlaczego nie. W niedziele idę do kumpla muzyka , który przez 20 lat słuchał /dopóki mu nie ogarnąłem zestawu/ muzyki na plastikowej wieży , mając saksofony droższe niż mój cały sprzęt i mu to nie przeszkadzało , bo woli muzę na żywo :) Każdy ma jakąś pasję , która jest priorytetem , i nie zawsze jakość dźwięku musi być najważniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 Wpierw wyjasnijmy sobie jedno. Nie poriwnujmy telefonu i słuchania na nim do kina.

Owszem kino lekko przegrywa z wzmacniaczem ale.... nie za sprawa pre w KD! Jesli wyprowadzisz z dobrego kina po pre na niezalezne koncowki mocy mozesz nawet "przeskoczyć" niejeden wzmacniavz mocy stereo!

Pomyślmy na czym opiera sie glownie kino. Na procesorach ( w tym pre) czy na koncowkach mocy? A teraz spojrzmy na wzmacniacze. Gdzie jest ich slaby punkt? Chodzi mi o te tansze? (Ale juz uwazane za grono audio-wyjadaczy jako "poprawne i jedyne w stereo".) Przeważnie w koncowkach mocy co nie znaczy ze pre zastosowane w nich jest z "gornej półki". 

Kolegę @TomekN wysmiano tutaj za zastosowanie w swoim systemie pre KD , a najlepsze jest to ze można z powodzeniem tym Panom rzucajacym kamienie w Tomka ukazać niedoskonalosci ich pre. 

Mylę sie czy nie? Zapraszam do dyskusji w tej kwestii. Chyba że zabrakło kamieni w torbie do rzucania - to odbiore to jako kapitulacje i wypadalo by przeprosić kolege @TomekN. Pozdr.

@TomekN moze policz tych Panow ktorzy do Ciebie wystartowali z śmiechami o pre. Za niedługo moga byc przydatni w pewnym watku o pre. Chyba czas stworzyć taki temat.

Co Ty na to?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie porównuję słuchania muzyki na telefonie i systemie KD. Nie twierdzę tez, że wysokobudżetowe kino domowe nie może zagrać dobrze w stereo. Nie wiem. Nigdy takiego nie słyszałem. Twierdzę tylko, na podstawie własnych doświadczeń, ze budzetowy amp kd zagra muzykę gorzej niż budzetowy wzmacniacz stereo. Takie jest moje zdanie. Jak się okazuje kolega @TomekN ma system za taczkę pieniędzy,  więc nie będę porównywał go do swojego taniego systemiku (co prawda zbudowanego na solidnych, moim zdaniem, budżetowych elementach). 

Jak wspomniał wyżej kolega @tomek4446, niech każdy słucha muzyki na sprzęcie, który wybierze i który będzie dawał mu radość. Jednak starajmy się nie narzucać swojego zdania innym. 

Kolego @Chyba Miro 84, o procesorach i koncowkach mocy z wyższej półki nie mam pojęcia bo nigdy nie będzie mnie na takie klocki stać. Oczywiście można tutaj prowadzić rozważania ile trzeba wydać na system KD, który rozłoży nas na łopatki przy seansach filmowych a w stereo spadną nam przy nim kapcie, ale zastanówmy się ilu z nas pozwoli sobie na taki wydatek. A kupując tańszy amplituner kd czy wzmacniacz stereo zawsze idziemy na jakiś kompromis. Bo albo zagra to cieplej albo jasniej. Albo bas będzie lepszy albo gora bardziej czytelna. Także ja jestem za tym żeby słuchać, próbować i wybierać to co najbardziej NAM odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tomku a gdzie jest problem w sprzęcie u kolegi @TomekN wedlug Ciebie ze tak zażarcie dociekasz? Mozesz wskazać?

 

Bo chyba nie w koncowkach mocy

Problem widzę że najpierw @TomekNna każdym wątku pisze że wszystko gra tak samo, każdy wzmacniacz, każdy dac, każdy kabel, a potem się okazuje że nie słysząc różnic płaci 60k na kino domowe... Gdzie logika. Miałem kino za 17k, a zostawiłem stereo za 10 (wzmacniacz+kolumny) i mi wystarcza 😁

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Kolego Darku, muzyki da się słychać i na telefonie 😉. Każdy amplituner AV ma też tryb stereo. I da się na nim słuchać muzyki. Wg mnie budzetowe KD zagra muzykę gorzej niż klasyczny nawet tani wzmacniacz stereo, ale podkreślam, Tobie granie amplitunera AV może wystarczyć. Jesli zechcesz, możesz w salonie audio przetestować zarówno amplitune av jak i wzmacniacz i sprawdzić, który kierunek jest dla Ciebie lepszy. Ja zaczynałem swoją przygodę z audio tez od amplitunera av ale poszedłem krok dalej i do słuchania muzyki dokupiłem wzmacniacz i dedykowane źródło. Nie oznacza to, ze u Ciebie ta przygoda będzie wyglądała tak samo.

Pozdrawiam 

@Seba3002, No i jesteśmy w domu 😉 Jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli dojdę do tego samego wniosku co Ty,  to dokupię wzmacniacz. A jeśli nie... to nie 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Owszem kino lekko przegrywa z wzmacniaczem ale.... nie za sprawa pre w KD! Jesli wyprowadzisz z dobrego kina po pre na niezalezne koncowki mocy mozesz nawet "przeskoczyć" niejeden wzmacniavz mocy stereo!

Wprowadziłem chyba z sześć rodzajów końcówek do czterech amp. KD , w stereo nie przeskoczyły :) Może pech , a może za dużo wymagam :)

Powiem , więcej , miałem jeszcze rok temu podpięty centralny , fronty pod zewnętrzne wzmacniacze i wywaliłem , bo to u mnie nie miało sensu. Amplituner spokojnie daje sobie radę bez wzmacniaczy w 23 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DareG napisał:

@Seba3002, No i jesteśmy w domu 😉 Jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli dojdę do tego samego wniosku co Ty,  to dokupię wzmacniacz. A jeśli nie... to nie 😁

Jest w obecnych czasach tylko jeden mały problem. Amplitunerów kd jest jak na lekarstwo, a z tego co czytam wymieniane przez Ciebie yamahy są teoretycznie dostępne ale trzeba się zapisywać na nie w kolejki, jak za dawnych czasów po małego Fiata 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

W żadnym wypadku nie porównuję słuchania muzyki na telefonie i systemie KD. Nie twierdzę tez, że wysokobudżetowe kino domowe nie może zagrać dobrze w stereo. Nie wiem. Nigdy takiego nie słyszałem. Twierdzę tylko, na podstawie własnych doświadczeń, ze budzetowy amp kd zagra muzykę gorzej niż budzetowy wzmacniacz stereo. Takie jest moje zdanie. Jak się okazuje kolega @TomekN ma system za taczkę pieniędzy,  więc nie będę porównywał go do swojego taniego systemiku (co prawda zbudowanego na solidnych, moim zdaniem, budżetowych elementach). 

Jak wspomniał wyżej kolega @tomek4446, niech każdy słucha muzyki na sprzęcie, który wybierze i który będzie dawał mu radość. Jednak starajmy się nie narzucać swojego zdania innym. 

Kolego @Chyba Miro 84, o procesorach i koncowkach mocy z wyższej półki nie mam pojęcia bo nigdy nie będzie mnie na takie klocki stać. Oczywiście można tutaj prowadzić rozważania ile trzeba wydać na system KD, który rozłoży nas na łopatki przy seansach filmowych a w stereo spadną nam przy nim kapcie, ale zastanówmy się ilu z nas pozwoli sobie na taki wydatek. A kupując tańszy amplituner kd czy wzmacniacz stereo zawsze idziemy na jakiś kompromis. Bo albo zagra to cieplej albo jasniej. Albo bas będzie lepszy albo gora bardziej czytelna. Także ja jestem za tym żeby słuchać, próbować i wybierać to co najbardziej NAM odpowiada. 

Bo życie to.... sztuka kompromisów... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Jest w obecnych czasach tylko jeden mały problem. Amplitunerów kd jest jak na lekarstwo, a z tego co czytam wymieniane przez Ciebie yamahy są teoretycznie dostępne ale trzeba się zapisywać na nie w kolejki, jak za dawnych czasów po małego Fiata 😉.

Nie żebym tęsknił za tamtym czasami, ale jakoś sentyment pozostał 😁 Się tak jak mówisz,  skoro jest problem z podążą amplitunerów AV, to lepiej zabrać się za to wcześniej (kiedyś w końcu go dostanę), a jeśli wzmacniacze stereo są łatwiej dostępne,  to można go nabyć jednak w każdym momencie 😉

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

@DareG@DareG KD mnie wkurzało ze względów na ilosć gratów, jakość przy onkyo tx-rz800 była niezła w stereo

No, mnie jeszcze nie ma co wkurzać,  bo nie mam jeszcze nic (poza zamiarem kupna i soundbarem) 😉 Jak mi tylne głośniki zaczną przeszkadzać (jeśli zaczną) wtedy się zastanowię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jak myslicie? Czy tylko w KD mozna spotkac tego typu pre czy moze w wzmacniaczach również?

Tego nie wiem , jak spojrzałem na rozbierane zdjęcia dotychczasowych swoich pre, to za cholerę tyle części nie weszło by do mojej Yamahy :)

Po za tym czy konstruktorzy amp. KD. przy budowie przedwzmacniacza KD nie skupiają się bardziej na dźwięku wielokanałowym i spójności wszystkich kanałów , by uzyskać jednolity przekaz przestrzenny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja ciekawa, wlasnie do mnie jedzie MArantz sr5013 wyslany przez @seba3002 - potestuje jakosc Pre-Out vs odsluch na samym One. Tak sie zastanawiam nad porownaniem opcji:

1) Tidal Hifi na CCA -> One

2) Tidal Hifi na Marantz sr5013  > pre-out > One

I tu pytanie - czy naprawde uwazacie ze DAC w CCA jest lepszy niz w takim ampli klasy sredniej?

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

TomekN moze policz tych Panow ktorzy do Ciebie wystartowali z śmiechami o pre. Za niedługo moga byc przydatni w pewnym watku o pre. Chyba czas stworzyć taki temat.

Co Ty na to?

Ja do teraz czekam na ślepy test Topping D90 vs RME V2 obecany przez @nowy78 😉 No ale może mu jeszcze nie doszedł. Rzeczywiście są kolosalne problemy z dostawami obecnie.

Wątek o układach pre chętnie poczytam, chociaż sam wiele o nich nie wiem i tak jak już pisałem, dużej magii w nich nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rafalsz76 napisał:

Dyskusja ciekawa, wlasnie do mnie jedzie MArantz sr5013 wyslany przez @seba3002

I tu pytanie - czy naprawde uwazacie ze DAC w CCA jest lepszy niz w takim ampli klasy sredniej?

 Pewnie nie. Ale z tego co rozumiem problemem jest tutaj przedwzmacniacz w amplitunerze. Wypuszczając sygnał z chromecasta jego obróbką, że tak powiem, wstępna jak i finalną zajmuje się wzmacniacz. Natomiast wypuszczając sygnał z amplitunera jego sygnał jest w pierwszej fazie obrabiany przez przedwzmacniacz amplitunera a dopiero potem przez końcówkę mocy samego wzmacniacza. Czyli z tego co rozumiem ja, humanista, jeśli wzmak dostanie kiepski sygnał z amplitunera to cudów z tego później nie zrobi. Dostając sygnał z CCA "wzmacnia" go od początku do końca sama Integra. Tak rozumiem to ja, a jestem wyjątkowo antytechniczy 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rafalsz76 napisał:

I tu pytanie - czy naprawde uwazacie ze DAC w CCA jest lepszy niz w takim ampli klasy sredniej?

Raczej na podobnym (ma dość przyjemne ciepłe, pełne brzmienie), ale jest trochę mniej szczegółów niż po optyku do Toppinga E30. Do swoich CCA mam 3 kable - 2 supermarketowe 1,5m w okolicach pewnie 20zł i jeden na zamówienie za ponad 100 lutowany ałdiofilską cyną na kablu mogami 40cm. I na każdym kablu grają inaczej 😆 jeden z supermarketu brzmi jak zepsuty i jest ciszej na nim, drugi gra super i jest dźwięk bardzo zbliżony do tego z Toppinga E30, a na tym mogami jest słabo. Jakby zaburzony balans tonalny, głucho i dudni. Miałem jakąś melodike w okolicach 200zł za 0,5m i było podobnie jak na tym mogami. Mam 3 CCA więc testowałem jednocześnie róznica jest słyszalna. Najmniejsza różnica była między CCA po analogu na tym lepszym supermarketowym, a CCA po optyku do E30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...