Skocz do zawartości

Chcę oglądać filmy i słuchać muzyki z zestawem kina domowego


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

I to bedzie sola w oku wszystkim tym ktorzy ostatnio rzucili kamieniem.

Właśnie rzuciłem robotę i czekam w napięciu :)

Pisałem już , robiliśmy porównanie jak jest lepiej , czy końcówka i sam zewnętrzny potencjometr , czy przez pre kolegi u Piotrka / Nowy 78/ . Zdania były podzielone :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Problem widzę że najpierw @TomekNna każdym wątku pisze że wszystko gra tak samo, każdy wzmacniacz, każdy dac, każdy kabel, a potem się okazuje że nie słysząc różnic płaci 60k na kino domowe... Gdzie logika.

Już kiedyś opisywałem logikę, którą się kierowałem. Zewnętrzne wzmocnienie na 11-scie kanałów w dobrej klasie D (u mnie 3x Purifi i 8x nCore) niestety tyle kosztuje. Być może mógłbym wydać mniej na końcówki w klasie A/B, ale żarłoby to dużo prądu i grzało się niemiłosiernie. Stąd duży udział końcówek w koszcie systemu, ale traktuję to jako wieloletnią inwestycję. Reszta to raczej rozsądne wydatki na rzeczy istotne (fronty, central, suby). Nigdy nie pisałem, że wszystkie kolumny grają tak samo. Kable tak, dlatego wydałem na nie bardzo mało.

Mógłbym z łatwością ukrócić drwiny stereofilów z mojego systemu dokupując prawilny DAC typ OctoDAC8 Stereo, RME, NAD C685 czy nawet SMSL SU-9 lub Topping D90. Stać mnie, serio. Taki DAC podłączony do końcówki C298 i dalej do R3-ek raczej nie budziłby "obiekcji" grona stereo-terrorystów. Ale nie robię tego z trzech powodów: 1) uważam, że różnice pomiędzy dobrymi transparentnymi DACami są niesłyszalne 2) nie potrzebuję dodatkowych komplikacji w połączeniach, korekcji i sterowaniu 3) mam w du..pie obiekcje stereofilów 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekN napisał:

Ale nie robię tego z trzech powodów: 1) uważam, że różnice pomiędzy dobrymi transparentnymi DACami są niesłyszalne 2) nie potrzebuję dodatkowych komplikacji w połączeniach, korekcji i sterowaniu 3) mam w du..pie obiekcje stereofilów 😏

1) od pewnego poziomu są bardzo małe, też mógłbym kupić np choćby rme, ale wystarcza mi e30 (może na testy kiedyś wezmę) 

2) ja to dopiero minimalista jestem, 2kolumny, 1 Integra, 1dac, 1Cca zamiennie z laptopem - koniec

3) każdy robi tak żeby mu pasowało i jemu to grało - też mnie średnio obchodzą opinie innych 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekN napisał:

Stać mnie, serio (...) mam w du..pie obiekcje stereofilów 😏

A ja generalnie mam w d..pie na co Cię stać a na co nie. Nie bardzo rozumiem po co już po raz drugi (innych razów nie liczę) dorzucasz tutaj wątek kasy, którą włożyłeś w swoj system albo którą możesz włożyć. Fajnie, że Cię stać, gratuluję, ale nie upoważnia Cię to do zajmowania pozycji jedynego oświeconego.

I bynajmniej nie jestem "słyszącym kable".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2021 o 10:04, Q21 napisał:

Cześć,
Z Yamahy optymalnym rozwiązaniem byłby model RX V6a, który posiada sporo mocy i sprawdza się zarówno w kinie domowym jak i w stereo. 
W Twoim metrażu bardzo dobrze sprawdziłyby się Heco Aurora 700 set 5.1. Uzyskasz brzmienie muzykalne z mocną podstawą basową oraz szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej szczegółów oraz poprawić kontrolę dołu to warto byłoby rozważyć Q Acoustic 3050i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

No właśnie.... powtórzę, ze uparliście sie na ten v6a tak jak ja na A2A :) Dobrze, skoro v6a będąc modelem z niższej(?) serii (półki?) się sprawdzi to czy A2A nie sprawdzi się tym bardziej? Z tego co słyszałem i czytałem, jest wykonany na trochę innych (lepszych) podzespołach. Pewnie też przekłada się to jakoś na dźwięk... mniemam.  Zatem dlaczego A2A miałby sę nie nadawać? Czy cena to jedyny argument?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę Ci przypomnieć @seba3002, że to @tomek4446 włączył do tej dyskusji kwestie kosztów (w tym poście). A następnie @marcinmarcin (przed chwilą) pytał o "proporcje" i logikę wydatków, więc odpisałem.

O ile dobrze widzę, jesteśmy w sekcji "kino domowe", a ja wciąż widzę tendencje stereofilów do głoszenia "jedynie słusznej prawdy", że muzyka z amplitunera to nigdy nie będzie to. Po prostu jestem innego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam kontynuować sporu, chciałbym tylko dodać że skoro ja Twoje wypowiedzi rozumiałem do pewnego czasu za takie, które mówią, że amp kd zagra jak wzmacniacz stereo a tu nagle okazuje się że masz system za 60k i pewnie to kd gra  na poziomie lepszym niż mój skromny system stereo, to nie bardzo rozumiem co chcesz nam tu udowodnić 🙂?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Ja do teraz czekam na ślepy test Topping D90 vs RME V2 obecany przez @nowy78 😉 No ale może mu jeszcze nie doszedł. Rzeczywiście są kolosalne problemy z dostawami obecnie.

Spokojnie, będzie. Sam jestem ciekawy, co z tego wyniknie. Na RME czekam już prawie miesiąc. Najnowsze horoskopy przewidują, że dostanę w przyszłym tygodniu. Nie oznacza to oczywiście, że od razu wezmę się za testowanie, ale jak tylko znajdę czas (i chęci :P  ), od razu poinformuję o wynikach. Nie można przecież robić tak poważnego testowania na łapu capu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sam sobie zrobiłem test. Puszczałem muzykę raz z amplitunera, a wzmacniacz grał w trybie końcówki mocy a potem z blusounda, gdzie wzmacniacz grał jako samodzielna integra. KOLOSALNEJ RÓŻNICY NIE USŁYSZAŁEM. Moim zdaniem kiedy źródłem był blusound dzwiek był bardziej dynamiczny, odrobinę klarowniejszy. Ale że test trwał krótko, nie będę wysuwał tu jakis daleko idących wniosków. Ot, takie moje subiektywne odczucie.

Edit. Czekam na wrażenia @rafalsz76.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78. Jesli mozna wiedziec. Jakie aspekty dzwieku testowanego wtedy pre vs potencjometr razem z Tomkiem wygrały na korzyść jednego a jakie na korzyść drugiego? Zbieram info do nowego tematu o przedwzmacniaczach :)

Jesli chodzi o mnie to również chcialbym nieco info o pre pozyskac z jak najwiekszej ilosci źródeł bo małymi kroczkami zbliza sie u mnie wymiana calego systemu opartego wlasnie o pre i prawdopodobnie cały set aktywny lub pół-aktywny.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli mozna wiedziec. Jakie aspekty dzwieku testowanego wtedy pre vs potencjometr razem z Tomkiem wygrały na korzyść jednego a jakie na korzyść drugiego?

Ja to testowałem o wiele dłużej, niż tylko podczas wizyty Tomka :)  Uważam, że mimo wszystko z pre jest gorzej. Gdybym miał to określić jednym słowem, bardziej szorstko. Na pierwszy rzut ucha można odnieść wrażenie, że dźwięk jest bardziej dynamiczny, żywy, ale przy dłuższym odsłuchu, szczególnie głośniejszym, stwierdziłem, że lepiej sprawuje się sam potencjometr i tak mam połączone od dłuższego czasu. Nie twierdzę jednak kategorycznie, że moje przekonania (patrz stopka), tj po co wzmacniać sygnał dodając zniekształcenia, żeby go następnie tłumić po czym znowu wzmacniać) nie mogły mieć wpływu na osąd ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Dobra, sam sobie zrobiłem test. Puszczałem muzykę raz z amplitunera, a wzmacniacz grał w trybie końcówki mocy a potem z blusounda, gdzie wzmacniacz grał jako samodzielna integra. KOLOSALNEJ RÓŻNICY NIE USŁYSZAŁEM. Moim zdaniem kiedy źródłem był blusound dzwiek był bardziej dynamiczny, odrobinę klarowniejszy. Ale że test trwał krótko, nie będę wysuwał tu jakis daleko idących wniosków. Ot, takie moje subiektywne odczucie

Posłuchaj dłużej i na spokojnie,ja tak zrobiłem pewnego wieczoru w ciszy po dłuższym czasie,po tych wszystkich  euforiach zakupowych.

Mam obecnie wyrobione swoje zdanie na ten temat, przynajmniej w danym przedziale cenowym.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Nie zamierzam kontynuować sporu, chciałbym tylko dodać że skoro ja Twoje wypowiedzi rozumiałem do pewnego czasu za takie, które mówią, że amp kd zagra jak wzmacniacz stereo a tu nagle okazuje się że masz system za 60k i pewnie to kd gra  na poziomie lepszym niż mój skromny system stereo, to nie bardzo rozumiem co chcesz nam tu udowodnić 🙂?

Nigdy nie pisałem, że sam amplituner KD gra w stereo lepiej, niż integra stereo. Może grać porównywalnie, ale to raczej wymaga drogiego i "gorącego" amplitunera typu Denon x8500 albo Yamaha A3080. Osobiście uważam, że można taniej, lepiej i chłodniej 😉. Denon x3700 z wyłączonymi wzmacniaczami (tryb full pre-amp) gra wystarczająco czysto i kosztuje ok. 5000 zł + do tego przyzwoita końcówka mocy w klasie D np. na układzie Hypex nCore NC252MP (ok. 2200 zł) i gotowe. Bynajmniej nie trzeba wydawać 60k, wchodzić w marginalne lepsze układy Purifi Eingetakt, czy stosować zewnętrzne wzmocnienie dla innych kanałów niż fronty.

Jasne, że ~7200 zł to więcej, niż kosztuje przeciętna integra, no ale tu dodatkowo mamy kino domowe aż do 7.2.4 oraz przyzwoity system korekcji Audyssey XT32. Wyrażam przekonanie, że taki zestaw zagra muzykę na tych samych frontach tak samo dobrze, jak zintegrowany wzmacniacz stereo. I taką opinię stawiam w kontrze do panującego na tym forum "kultu" wzmacniaczy stereo. Są OK do stereo i jak ktoś nie ma budżetu na dobre kino domowe, ale w zastosowaniu "mixed" KD/stereo (temat tego wątku) - ja ich wyższości nie dostrzegam.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, TomekN napisał:

 😉

Jasne, że ~7200 zł to więcej, niż kosztuje przeciętna integra, no ale tu dodatkowo mamy kino domowe 

A czy w tej cenie nie można kupić amplitunera kd z wyjściem pre out za 2500 (a używany nawet taniej) i do tego lepszego wzmacniacza za 5000 ? Czy w Kd efekt nie będzie taki sam jak przy secie, o którym Ty piszesz ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DareG napisał:

@Seba3002, No i jesteśmy w domu 😉 Jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli dojdę do tego samego wniosku co Ty,  to dokupię wzmacniacz. A jeśli nie... to nie 😁

Popieram, do rz 830 doszedł po pre out najpierw NAD 356 i później Cyrus One oraz Node 2i i co ? i nic, wg mnie wzmaki i node 2i nic dla mnie nie poprawiły, 

natomiast zmiana frontów w KD z  Dali Zensor 5 na Dynaudio Exite X18 zrobiła niesamowitą różnicę w odbiorze, zdecydowanie zostają u mnie X18, gdzie wydawało mi się , że Dali 5 zagra lepiej,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur O napisał:

Popieram, do rz 830 doszedł po pre out najpierw NAD 356 i później Cyrus One oraz Node 2i i co ? i nic, wg mnie wzmaki i node 2i nic dla mnie nie poprawiły, 

natomiast zmiana frontów w KD z  Dali Zensor 5 na Dynaudio Exite X18 zrobiła niesamowitą różnicę w odbiorze, zdecydowanie zostają u mnie X18, gdzie wydawało mi się , że Dali 5 zagra lepiej,

 

Widzisz... I dochodzimy do sensu istnienia taki for... 😉 Zamiast się wyzywać i kłócić... dzielcie się własnymi doświadczeniami. Moje, na razie są jeszcze żadne ale już wiem,  że zanim się na coś zdecyduję to warto poszukać, popytać,  poczytać. Żeby nie gromadzić sprzętu, który nie wniesie nic albo niewiele. Czy, gdybyś wiedział, że dla słyszalnego efektu wystarczy wymienić same fronty to inwestowałbyś w resztę?

Edytowano przez DareG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...