Skocz do zawartości

Chcę oglądać filmy i słuchać muzyki z zestawem kina domowego


Gość

Recommended Posts

Pozwolę sobie i ja jeszcze dorzucić trzy grosze. Nie przerzuciłem w domu tony wzmacniaczy jak bardziej doświadczeni koledzy ale miałem na dłużej 2 wzmacniacze, a 2 inne pożyczone od kolegi. Żaden z nich nie miał DACa, wszystkie grały na tym samym źródle z tymi samymi kolumnami. Na każdym wzmacniaczu dźwięk był inny. Nie były to jakieś kolosalne zmiany ale czasem subtelności czasem różnice odrobinę większe. Jeden wzmacniacz lepiej kontrolował bas, inny uwydatniał górę pasma. Skoro żaden z nich nie posiadał DACa to czy było to moje złudzenie czy jednak nie tylko przetwornik ma wpływ na dźwięk kolego @TomekN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@JaZz może nie będzie tak źle :)

Tytuł wątku jest " Chcę oglądać filmy i słuchać muzyki z zestawem kina domowego ". Wyjaśniliśmy już sobie kwestię źródeł , a co z kolumnami ? Niektórzy z nas wiedzą , że dobór kolumn jest raczej istotna kwestią. Kolumny w większym stopniu niż cała reszta odpowiadają za prezentację dźwięku / akustykę chwilowo pomijam/ .  A skoro mają taki wpływ na dźwięk , to jak wybrać idealne kolumny zarówno do kina jak i stereo ? Do tego dochodzi jeszcze ich ustawienie , inne w stereo i kinie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Stolarz napisał:

Serio? :D Przecież to jest jakaś masakra :D Koleś poszedł sobie a wy stoicie i gadacie dalej :D
 

Wykorzystujemy po prostu potencjał tego tematu. A że kolega sie wpisał (autor) - tym lepiej... przynajmniej nie zamknie nam tematu jako autor :D

Tomek temat ustawienia kolumn wart przemyśleń... hmmm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Pozwolę sobie i ja jeszcze dorzucić trzy grosze. Nie przerzuciłem w domu tony wzmacniaczy jak bardziej doświadczeni koledzy ale miałem na dłużej 2 wzmacniacze, a 2 inne pożyczone od kolegi. Żaden z nich nie miał DACa, wszystkie grały na tym samym źródle z tymi samymi kolumnami. Na każdym wzmacniaczu dźwięk był inny. Nie były to jakieś kolosalne zmiany ale czasem subtelności czasem różnice odrobinę większe. Jeden wzmacniacz lepiej kontrolował bas, inny uwydatniał górę pasma. Skoro żaden z nich nie posiadał DACa to czy było to moje złudzenie czy jednak nie tylko przetwornik ma wpływ na dźwięk kolego @TomekN

Nie wiem jakie miałeś wzmacniacze, dlatego napisałem że możliwe, że były słyszalne różnice. Ale nie wiem też jak porównywałeś te wzmacniacze, by uniknąć autosugestii.

Niedawno @Kenobi dokonywał testu porównawczego brzmienia dwóch współczesnych wzmacniaczy - Yamahy i CA. W bezpośrednim zestawieniu (za pomocą przełącznika) nie było żadnych słyszalnych różnic:

Jeśli Ty te cztery wzmacniacze porównywałeś w analogicznym sposób i słyszałeś różnice, to OK. Ale jeśli podlączaleś kolejno i słyszałeś różnice, to albo różnice były duże (czyli wzmacniacze niebyt HiFi), albo jesteś nadczłowiekiem o niezwykłym słuchu i pamięci słuchowej. Tak ja to widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy film,temat również audio.

Moim zdaniem w obecnych czasach, technologia poszła na tyle do przodu że wiele, sprzętów w bezpośrednim, ślepym teście, może być ciężko odróżnić.

U mnie tak właśnie odpadł,często tu wychwalany Magnat mr780,teraz pewnie wsadzę kij w mrowisko 😉, bezpośrednio w teście z Onkyo rz 830, który pewnego wieczoru na spokojnie wykonałem z czystej ciekawości. Różnic wielkich w graniu między tymi dwoma sprzętami ciężko było mi się doszukać,by wykładać dodatkowe, prawie 3tys.

Czy jestem głuchy 🤔 zapewne trochę z wiekiem słuch słabszy,ale fakt testowałem jeszcze Cambridge cxa60, Marantza sr5011 i tu słychać było różnice w graniu, wydaje mi się że są sprzęty,które poprostu grają zbliżoną barwą do siebie i w takim przypadku ciężko jest wtedy wychwycić jakieś ogromne zmiany w dźwiękach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2021 o 12:03, Chyba Miro 84 napisał:

Wy tu gadu-gadu a autor tematu opuścił juz forum :)

Upss... No nie... nie tak do końca 😉 Przez dwa dni nic się tu nie działo,  więc troszkę odpuściłem, tak jakby 😉 Ale dziś tu wchodzę, patrzę a tu 61 odpowiedzi 😃 Lekki szok 😉

Dnia 15.03.2021 o 08:25, S4Home napisał:

Yamaha A2A na pewno nie. Wydasz na to kase zupełnie bez potrzeby.

4A będzie za slaba do stereo.

6A tak. Bo gra już całkiem dobrze w trybie 2 kanałowym a jak będzie brakować to dokupisz z czasem wzmak, albo końcówkę.

Co do kolumn to Heco Aurora 700 set 5.1, albo Indiana line Tesi 561.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Hmm... "Yamaha A2A na pewno nie" No dobra... A jaką przewagę ma v6a nad a2a? (pomijając kwestię ceny)

Dnia 15.03.2021 o 10:04, Q21 napisał:

Cześć,
Z Yamahy optymalnym rozwiązaniem byłby model RX V6a, który posiada sporo mocy i sprawdza się zarówno w kinie domowym jak i w stereo. 
W Twoim metrażu bardzo dobrze sprawdziłyby się Heco Aurora 700 set 5.1. Uzyskasz brzmienie muzykalne z mocną podstawą basową oraz szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej szczegółów oraz poprawić kontrolę dołu to warto byłoby rozważyć Q Acoustic 3050i. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Uwzięliście się na v6a jak ja na a2a 😁 Nie wiem dlaczego...(pomijając kwestię ceny) 

Tak,  Heco też mi ktoś ze znajomych podpowiadał. W mojej okolicy nie mam gdzie tego posłuchać.  Ale... udało mi się posłuchać Indiana Line Tesi 661 i ELAC f6.2. Dokładnie w tej kolejności. Słuchając do tej pory wszystkiego z soundbara ST-HT5000, Indianie zrobili na mnie wrażenie. I dźwiękowe i wizualne. Drugi w kolejności Elac sprawił, że Indianie pozostają jednakw rezerwacie. Fakt, że posłuchanie tylko dwóch lat kolumn nie jest do końca miarodajne się nim uchem Elac zagrał czyściej, wyraźniej i dość głęboko. Indianie grają trochę niżej I bardziej dudnią przy niskich, co mi się nie zabardzo spodobało. 

A zatem Elac na dzień dzisiejszy.  Nie mam pojęcia czy się różni na plus czy minus od Autory... Niestety, odsłuch u Was nie wchodzi w rachubę z racji kilometrów do pokonania 😉

Dnia 15.03.2021 o 10:11, marcinmarcin napisał:

Pomysł jeszxze nad dobrym stereo z podłogówkami. U mnie ta kofiguracja kilkukrotnie wygrała z 5.1 (w sensie że zostało stereo a kino domowe sprzedawałem - za dużo gratów i huku na 18m2). Przy kolumnach z niskim zejściem i dobrej stereofoni odczujesz tylko brak tylnych głośników 

Taaa... kolega mi powiedział, że tak będzie... "zobaczysz, będą Cię namawiać na stereo zamiast kina". 

Raczej się nie dam 😉

Dnia 16.03.2021 o 08:14, S4Home napisał:

Ja nie moge oglądać kina w 2.0

Jakiej dobrej klasy by nie było to nie jest to.

Wole gorsze kino ale pełne 5.1

:)

Więc co kto lubi

Piotr

Ja jakoś też nie... Chyba nikt mi nie powie, że stereo wyprodukuje taki dźwięk przestrzenny jak kino domowe...? 

Dnia 17.03.2021 o 02:55, TomekN napisał:

Nie dawajcie się stereo-terrorystom. W odpowiedniej konfiguracji i na nowoczesnym sprzęcie (A3030 siadaj, to nie do Ciebie), muzyka z amplitunera KD brzmi tak samo dobrze (i muzykalnie) jak ze stereo.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że nie jestem audiofilem (co nie znaczy, że nie chce w miarę dobrego sprzętu) w zupełności się zgadzam 😉

4 godziny temu, Stolarz napisał:

Serio? :D Przecież to jest jakaś masakra :D Koleś poszedł sobie a wy stoicie i gadacie dalej :D
I jeszcze ta szydera z innych. Ale jak coś takiego poleci w Waszą stronę to niektórzy płaczą, że się poskarżą do Pani :D

 

Koleś wrócił 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DareG napisał:

Ja jakoś też nie... Chyba nikt mi nie powie, że stereo wyprodukuje taki dźwięk przestrzenny jak kino domowe...? 

I trzymaj się swoich upodobań,też kiedyś zrezygnowałem z kina na rzecz stereo, tłumacząc sobie że tak często filmów nie oglądam,ale jednak mi tego brakowało i po roku wróciłem do zestawu kinowego, dokładając jeszcze atmosa i drugiego suba.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DareG napisał:

Koleś wrócił 😁

No to witamy znów 👍

1 godzinę temu, DareG napisał:

Taaa... kolega mi powiedział, że tak będzie... "zobaczysz, będą Cię namawiać na stereo zamiast kina". 

Raczej się nie dam 😉

Jest tutaj rowniez @TomekN ktory to słucha z pre KD i chwali sobie ;) 

Tak wiec niekoniecznie wszyscy w stereo siedzą

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekN napisał:

Nie wiem jakie miałeś wzmacniacze, dlatego napisałem że możliwe, że były słyszalne różnice. Ale nie wiem też jak porównywałeś te wzmacniacze, by uniknąć autosugestii.

Niedawno @Kenobi dokonywał testu porównawczego brzmienia dwóch współczesnych wzmacniaczy - Yamahy i CA. W bezpośrednim zestawieniu (za pomocą przełącznika) nie było żadnych słyszalnych różnic:

Jeśli Ty te cztery wzmacniacze porównywałeś w analogicznym sposób i słyszałeś różnice, to OK. Ale jeśli podlączaleś kolejno i słyszałeś różnice, to albo różnice były duże (czyli wzmacniacze niebyt HiFi), albo jesteś nadczłowiekiem o niezwykłym słuchu i pamięci słuchowej. Tak ja to widzę.

Wczoraj przyszedł nCore nc252mp z SMSL Su9 i postawilem obok Yamahy 803D. Technologia vs mój sluch 2:0 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kenobi napisał:

Wczoraj przyszedł nCore nc252mp z SMSL Su9 i postawilem obok Yamahy 803D. Technologia vs mój sluch 2:0 🤣

Jakie wrażenia z odsłuchu nCore z SMSL powiem szczerze że sam się zastanawiam nad taką konfiguracją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2021 o 08:42, tomek4446 napisał:

nie usprawiedliwiające wydanie paru tysięcy więcej na amplituner

To ja sie ciesze ze za rada Seby poszedlem w uzywany Marantz sr5013 - oczywiscie z Cyrusem i Audio Physic 3 na frontach, upewniles mnie w przekonaniu ze nie ma co wydawac.

 

Dnia 16.03.2021 o 11:29, seba3002 napisał:

A teraz z innej beczki. Byłem dziś na oględzinach i odsłuchu amplitunera AV, gdyż kolega z forum szuka takiego sprzętu a w Lublinie trafił się w fajnej cenie, zadbany, dobry model.

Dziekuje Seba😃 Czekam na przesylke👍

Dnia 17.03.2021 o 12:03, Chyba Miro 84 napisał:

Wy tu gadu-gadu a autor tematu opuścił juz forum :)

Dyskusja tak zaawansowana ze wymiekl na bank😜

18 minut temu, rafalsz76 napisał:

Dyskusja tak zaawansowana ze wymiekl na bank

Jednak nie wymiekl jak widac po ostatnich postach😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rafalsz76 napisał:

To ja sie ciesze ze za rada Seby poszedlem w uzywany Marantz sr5013

Gratuluję , rozsądna decyzja . Jakoś wydaje mi się cały czas , że wydawanie grubej forsy na KD , bez dedykowanego , zaadaptowanego pomieszczenia, jest swoistą ekstrawagancją , nie mającą przełożenia na otrzymany efekt.

25 minut temu, rafalsz76 napisał:

oczywiscie z Cyrusem i Audio Physic 3 na frontach,

Cyrusa One , będę mógł po raz kolejny posłuchać u kolegi w niedzielę , będę mu " instalował " magnetofon HK . Lubię dźwięk Cyrusa , jest precyzyjny ,ale nie męczy , a to rzadkość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Cyrusa One , będę mógł po raz kolejny posłuchać u kolegi w niedzielę , będę mu " instalował " magnetofon HK .Lubię dźwięk Cyrusa , jest precyzyjny ,ale nie męczy , a to rzadkość

Zgadzam się. Mimo że klasa D to gra miękko i ciepło, nawet z ostrymi kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kenobi napisał:

Wczoraj przyszedł nCore nc252mp z SMSL Su9 i postawilem obok Yamahy 803D. Technologia vs mój sluch 2:0 🤣

To dobrze świadczy o 803D ;)

Serio po wyrównaniu głośności nie słychać różnicy przy przełączaniu? Bo to ciekawe porównanie (dość dobra klasa A/B i dobra Klasa D).

 

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Jakoś wydaje mi się cały czas , że wydawanie grubej forsy na KD , bez dedykowanego , zaadaptowanego pomieszczenia, jest swoistą ekstrawagancją , nie mającą przełożenia na otrzymany efekt.

Masz rację, wydaje Ci się.

19 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Acha... no to wyjaśnione :)

A co konkretnie chciałeś tym zadaniem powiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Ano to , że potwierdzasz , iż nie warto wydawać większej kasy na KD w warunkach typowo użytkowego , uniwersalnego , domowego pokoju . I muszę przyznać , że pod tym względem byłeś mądrzejszy ode mnie , bo zaoszczędziłeś sporo kasy. 

Czym potwierdzam? Tym że na swój zestaw KD do typowego użytkowego salonu wydałem ok. 60? No super kurde przyoszczędziłem 😁

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...