Skocz do zawartości

Kino domowe do 25 metrów


Marcin3105

Recommended Posts

Witam, dopiero zaczynam przygodę z audio. Miałem w domu soundbara samsung q950t ale zwróciłem go jak zobaczyłem jak grają u znajomych amplitunery z kolumnami. 
Padło na denona Avr 2700( czy jest sens dopłacać  do 3700, 2 tys różnicy?)

I teraz głośniki, znalazłem zestaw który mi się podoba( wizualnie, bo nie słuchałem jak on gra) focal chora 826d z dolby atmos, focal chora surround oraz center, głośniki wychodzą 10500. Czy znajdę głośniki podobnie grające tylko że tańsze? 
Bylem również na odsłuchu głośników definitive technology Bp 9060, fajnie grają ale cena 🤨, do tego jeszcze dokupić surround i centralny wiec wyszło by jeszcze sporo więcej. Pozdrawiam i dziękuje za propozycje, napewno każda rozpatrzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekN napisał:

x3700 ma znacznie lepszy system korekcji, wyjścia pre-out, możliwość odłączenia wzmacniaczy, wyjście trigger 12V, obsługę większej ilości kanałów - to takie kluczowe różnice, pozostałe tu. Więc czy warto dopłacać to zależy od potrzeb. Np. dla mnie x2700 byłby mało użyteczny.

Dziękuje za odpowiedź. Z tych wszystkich wyliczeń które były zamieszczone na stronie która mi podałeś wychodzi, ze 3700 jest zdecydowanie lepszy. Wiec chyba warto dopłacił tymbardziej,  ze nie będę bawił się z wymiana co pare lat

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3700 nie jest lepszy jeśli chodzi o dzwiek. Na pewno nie na tyle aby dokładać 2k względem 2700. Ale fakt faktem jest lepsza kalibracja i znacznie lepsze złącza. Jeśli to wykorzystasz to moim zdaniem warto. Jeśli polozysz ampli i nie będziesz go ruszał to nie wiem.

Z tym że do Focal Chora z czasem może Ci się przydać końcowka lub integra na fronty a wtedy 3700 się kłania.

Zapraszam po wycenę całości, zrobimy dobry rabat dla forumowicza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice poza wyposażeniem znajdziesz również w brzmieniu co prawda w kinie może to ciężko byłoby usłyszeć, ale w stereo model 3700 gra nieco lepiej co jest dość ważną rzeczą jeśli zależy ci na przyzwoitej stereofonii. Co do samych kolumn Focal to nie kupisz podobnie grających taniej, firma ma swoje zalety i indywidualny charakter brzmienia i w takim zestawieniu sprawdzi się doskonale. Zapraszam na odsłuch i po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...