Skocz do zawartości

Zakup nowego gramofonu.


sztyftdonosa

Recommended Posts

Dobry wieczór

Jestem przed zakupem nowego gramofonu, do tej pory korzystałem ze sprzętu firmy Fisher, Sony. Chciałbym coś nowego, bardzo mi się podobają gramofony vintage, ale mam strasznie nie miłe wspomnienia, odnośnie osób które sprzedają takie sprzęty i zauważyłem że w Polsce dużo osób lubuje się w sprzedaży strasznie przehulanych sprzętach, bez większego serwisu. Nie mam ochoty na wieczne szukanie, jeżdżenie i utwierdzanie się w tym że mam chyba wiecznego pecha.

Dylematem moim jest.:
Audio-Technica AT-LP5X
Rega Planar P1
ELAC Miracord 50
Dual Platine ?

Ewentualnie
Sony PS-HX500 USB

Budżet nie duży raptem niecałe 2000zł, dodatkowo będzie zamontowana Ortofon RED. Bardzo mi się podobają sprzety a'la Technics SL1200 ale wyczytałem tutaj na forum że to w wiekszości chińszczyzna górnych lotów. Nie spotkałem się z porównaniem powyższych gramofonów stąd moje zapytanie.
Bardzo dziękuje z góry za pomoc w wybraniu sprzetu.

Edytowano przez sztyftdonosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Koniecznie do tej listy, dopisz sobie gramofon TEAC TN3B - https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/teac-tn-3b-cherry.html

Dobry napęd, wygięte ramię w "S" ,wbudowany pre, nowa wkładka VM95E, a do tego super wykonanie! Osobiście uważam, że to nasz najlepszy gramofon, nawet do 2500 zł.

Powiedziałbym, że w niektórych aspektach brzmi lepiej od AT LP5X. Zapraszam Cię do porównania, do oceny. Warto przyjrzeć się tematowi z bliska :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...