Skocz do zawartości

Kolumny do 5k w kolorze jasnego drewna - warunek konieczny


Tom Mar

Recommended Posts

Cześć

Szukam kolumn głośnikowych do 5k zł, Warunek konieczny jest aby miały wykończenie w kolorze jasnego drewna. Fronty też.

Zastanawiam się nad lub Fyne Audio F303, Pylon Audio Pearl 25 lub Pylon Ruby 25 mkII.

Będzie to grało z Pianocraftem Yamaha + DAC+ muzyka z radia internetowego (FLAC, jazz, lekki rock, klasyka)  Zależy mi na dobrym odwzorowaniu środka pasma, bas niekoniecznie - mam raczej mało ustawne pomieszczenie i zaraz rezonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tom Mar napisał:

Cześć

Szukam kolumn głośnikowych do 5k zł, Warunek konieczny jest aby miały wykończenie w kolorze jasnego drewna. Fronty też.

Zastanawiam się nad lub Fyne Audio F303, Pylon Audio Pearl 25 lub Pylon Ruby 25 mkII.

Będzie to grało z Pianocraftem Yamaha + DAC+ muzyka z radia internetowego (FLAC, jazz, lekki rock, klasyka)  Zależy mi na dobrym odwzorowaniu środka pasma, bas niekoniecznie - mam raczej mało ustawne pomieszczenie i zaraz rezonuje.

Myślę, że warto iść w stronę kolumn podstawkowych jeśli zależy Ci na środku pasma. W tej samej cenie dostaniesz o wiele lepiej grające monitory niż kolumny podłogowe przynajmniej na tym pułapie cenowym bo wyżej już niekoniecznie. Proponuję według preferencji posłuchać np. Elac Debut Reference B6 a jeśli chciałabyś coś droższego to trzeba się zastanowić nad wymianą elektroniki.

 

9 godzin temu, rafau napisał:

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Pianocrafta pominął w takim razie w tym wyborze.

Z tego co rozumiem to on tu jest tylko na chwilę.

Większy problem to ograniczenie koloru.

Dałeś budżet 5k a propozycję Fyne F 303 która jest połową z tego. Normalnie nikt by ich w tej cenie nie zaproponował. To fajne kolumny ale nie przy wyborze za 5K.

Audio Physic classic 5

Monitor audio Silver 200/300

Pylon diamond Monitor

Wybierając inny kolor będziesz miał większy wybór. Przemyśl to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli planujesz w następnym etapie wymienić wzmacniacz to nie ma sensu patrzeć na obecną Yamahę, która będzie kulą u nogi dla bardziej wymagających kolumn. Kolumny podstawkowe bym odrzucił w takim metrażu, nawet potężnie brzmiące Diamond Monitor 18 nie zapewnią takiego wolumenu jak Ruby 25 mk2. 

W 24m2 możesz rozważyć:
1. Pylon Audio Ruby 25 MK2, które zapewnią brzmienie dynamiczne z mocniejszą górą oraz szybkim, zróżnicowanym basem
2. Indiana Line Tesi 661 - kolumny mocniejszej podstawie basowej, średnica jest bliska, a góra szczegółowa z delikatnym rozpyleniem
3. Focal Chora 816 lub 826 jeśli uda się coś zrobić z ceną. Brzmienie ekspresyjne z rewelacyjną kontrolą basu, neutralną średnicą oraz bardzo dobrą przestrzenią. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...