Skocz do zawartości

Wymiana kina 20 letniego :-)


Sebano79

Recommended Posts

Jako, że piszę tu pierwszy raz to witam wszystkich serdecznie. Po 20 latach użytkowania marketowego zestawu kina domowego SONY (STR-DE 497) chciałbym je wymienić i zamontować głośniki w suficie. Pomieszczenie nad garażem ma powierzchnię podłogi 3,5x6m, ale niestety mam dwa skosy - za głową i za TV. Odnośnie amplitunera wybór padł na DENON AVR-X2700H z kilku powodów: wejście phono, dwa wyjścia HDMI oraz wyjście na drugą strefę. Co do głośników to wybór jest dużo trudniejszy. Wizualnie i cenowo pasuje mi zestaw JAMO S809 z tą różnicą, że zamiast tych nakładek na sufit trafiła by para S801. Niestety, o tym zestawie ciężko przeczytać pozytywne opinie. Drugą opcją jest Indiana Line nota. I tu również na sufit para 240x. Ale to już 1,5k więcej i nie wiem, czy warto do samych filmów. Może lepiej te Jamo + sub za zaoszczędzone 1,5k? Po kilku postach na forum rozważam również Dali spector (najdroższe) lub Heco victa prime (w cenie Jamo). Aktualnie posiadany amlituner ma finalnie trafić na parter i z tego denona będzie puszczona do niego druga strefa. Tu już raczej na pewno pójdzie para indiana line. Proszę jednak o poradę w kwestii głośników to pokoju TV. Cena oczywiście gra dużą rolę. Wygląd również. Pokój służy wyłącznie do oglądania TV.

Edytowano przez Sebastian Bazar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
obawiam się, że głośniki tylne autor chciałby zamontować do sufitu. Nie da to niestety odpowiedniego efektu. Zrób zdjęcie pomieszczenia, bo ciężko jest coś zaproponować. Jedno jest pewne, że do Denona 2700 warto postawić na dynamiczne brzmienie kolumn, Indiana Line Nota będą za ciepłe i stłumią szczegóły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Jamo i Indiana line odpadają to zostaje (z racji ceny) Heco victa prime. Dali ładniejsze ale raczej nie będę mógł sobie pozwolić na dołożenie 2k do samego wyglądu. Więc tak: podłogowe 602 lub 702, center 102, na tył 302 i na sufit 202 i SUB 252 (lub tańszy magnat). Nie jestem melomanem i zależy mi raczej na efektach. W załączniku zdjęcia pomieszczenia.

1615815503627.jpg

IMG_20210315_142413.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
obawiam się, że głośniki tylne autor chciałby zamontować do sufitu. Nie da to niestety odpowiedniego efektu. Zrób zdjęcie pomieszczenia, bo ciężko jest coś zaproponować. Jedno jest pewne, że do Denona 2700 warto postawić na dynamiczne brzmienie kolumn, Indiana Line Nota będą za ciepłe i stłumią szczegóły. 

Q21, piszesz ze do 2700 nota nie będzie rozwiązaniem, a jak dziś pytałem to powiedzieliście że będzie ok i proponowaliście mi zakup. Czego tu nie rozumień 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victa prime to bardzo dobre a tanie kolumny.

Tylko dlaczego tyłów nie dasz na boczną ścianę?

9 godzin temu, Kit34 napisał:

Q21, piszesz ze do 2700 nota nie będzie rozwiązaniem, a jak dziś pytałem to powiedzieliście że będzie ok i proponowaliście mi zakup. Czego tu nie rozumień 

:/

Ja Noty do Denona nie polecam.

Koledzy odpowiedzą sami o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyły będą na bocznej ścianie. Inaczej się nie da. Za kanapą od razu jest skos. Jak się przyjrzysz, to na zdjęciu widać małe głośniczki po bokach rogówki. Sufit będę zabudowywać drewnianymi lamelami więc górne nie będą się rzucać w oczy. A na te skosy trochę pianki akustycznej.

Dziękiza pomoc i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio. Dwa aparaty po 2k, 2 mikroimplanty po 600, jeszcze coś za 600 i 5040 wizyty. Już mogli do równego 5k zaokrąglić 😠

Razem 10840. Za tą kasę wymienił bym nie tylko kino ale i TV. Ale zdrowie dzieci ważniejsze...

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Na pewno wykorzystam zdobytą tu wiedzę 💪👍  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jakoś tak spontanicznie, wykorzystując chwilę słabości małżonki kupiłem już wspominanego Denona. Mam więc kolejne pytania. Impedencja głośników HECO wg producenta to 4-8Ohm. Jaką zatem wartość ustawić w amplitunerze?

I czy coś stoi na przeszkodzie , aby głośniki Magnat IWP62 zamontować w suficie jako TFL/TFR? (mają mniejszą głębokość montażu niż ICP). I czy warto dopłacać do większego modelu (Magnat IWP82)?

Edytowano przez Sebano79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość ustawić 4 to daj 4. Jak nie to zapewne będzie się dało ustawić 6

19 godzin temu, Sebano79 napisał:

I czy coś stoi na przeszkodzie , aby głośniki Magnat IWP62 zamontować w suficie jako TFL/TFR? (mają mniejszą głębokość montażu niż ICP). I czy warto dopłacać do większego modelu (Magnat IWP82)?

Mozna. Nie będzie to problematyczne

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...