Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

zbudowałem zestaw, teraz czas na dobranie odpowiednich kabli ;)

Grają u mnie Wharfedale Linton Heritage, Arcam SA30 i Technics SL-1500C.  Głośniki same w sobie są trochę ciemno grające więc poszukuje opcji na ich rozjaśnienie. Jakie kable moglibyście polecić w cenie do ok 1k (tak na dobry początek) żeby wziąć na testy, które mogłyby spełnić to założenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz świetne jasne kable:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiNhezh6K_vAhUQ26QKHdSyA2sQFjAAegQIBhAD&url=https%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F96256346&usg=AOvVaw1_fsJ36Amfq7Ar_P2QeFx5

Wiem, cena spora, ale warto. Mikrodetale, maksymalna konturowość, trójwizualizacja przestrzeni, sceny dźwiękowej na absolutnie najwyższym poziomie. Moim zdaniem, kable kupuje się raz, a dobrze.

Z ciemnych kabli, polecam te, znacznie tańsze, oczywiście nie pokazują tyle detali, co powyższe, scena nieco skurczona, ale również są świetne:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj7p7iS6q_vAhUawAIHHQGJDLoQFjAGegQIChAD&url=https%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F44288199&usg=AOvVaw283IOvxfvHATMNekyR4VAd

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ummagumma napisał:

Myśle o tym, chociaż na razie wolałbym nie zaburzać „analogu”.

Dobrze zrobione EQ niczego nie zaburza ani nie psuje. To mit pokutujący od czasów starych analogowych potencjometrów które faktycznie degradowały sygnał. Modów pomieszczenia na niskim basie nie wyeliminujesz niczym innym 👍 leżą mi w domu srebrne Qed Anniversary a używam 2x2,5 mm z hurtowni elektrycznej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaZz napisał:

Dlaczego leżą? Nie wolisz żeby tańsze leżały jak i tak już te qedy masz? 

Nie słyszałem specjalnej różnicy... Są  trochę za krótkie (teraz) i źle się podłącza mi za szafkami. Na dodatek fatalnie się lutuja końcówki... Więc przegrały ze zwykłymi polskimi miedziakami... Mam jeszcze jakiś porządny miedziany 2,5mm z auta, o ciekawej konstrukcji bardzo cienkich drucików, ale porównanie zrobię jak kupię identyczne wtyki kacsa bp303 jak do tego polskiego. Zły wtyk mi potrafił więcej jakości zepsuć niż sam kabel użyty.... 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2021 o 13:15, Ummagumma napisał:

Cześć,

zbudowałem zestaw, teraz czas na dobranie odpowiednich kabli ;)

Grają u mnie Wharfedale Linton Heritage, Arcam SA30 i Technics SL-1500C.  Głośniki same w sobie są trochę ciemno grające więc poszukuje opcji na ich rozjaśnienie. Jakie kable moglibyście polecić w cenie do ok 1k (tak na dobry początek) żeby wziąć na testy, które mogłyby spełnić to założenie?

Nie przejmuj się i nie daj się zaszczuć krakaniem i ironizowaniem tych, którzy  z różnych powodów nie słyszą oczywistych różnic brzmieniowych wynikających ze zmiany przewodów.

Jaśniejsze brzmienie dają przede wszystkim posrebrzane przewody i wtyki, bo lepiej przenoszą wysokie częstotliwości. I w takimi się zainteresuj, efekt może naprawdę zdziwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jack Frost napisał:

 

To prawda, może się okazać że nawet srebrnymi przewodami, zwłaszcza za ciężkie pieniądze, nie naprawi charakterystyki swoich kolumn.

W skrajnych przypadkach mocno niedobranych kolumn do wzmaka, albo ogólnie sprzętu do akustyki pomieszczenia, oczywiście jest takie ryzyko, ale spróbować warto i to wcale nie przewodami za kilka albo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie wyklucza to zresztą dodatkowo ingerencji np. Dirac-iem.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekN napisał:

Ciekawe że ci, którzy z różnych powodów słyszą różnicę w brzmieniu na różnych kablach, nigdy nie są w stanie tego obiektywnie udowodnić.

To tak jakbyś chciał komuś kto nie widzi udowodnić obiektywnie różnicę między kolorem niebieskim i zielonym. Możesz próbować udowadniać do końca świata a on i tak nie zobaczy tej różnicy, bo nie widzi i tyle. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, greg235 napisał:

To tak jakbyś chciał komuś kto nie widzi udowodnić obiektywnie różnicę między kolorem niebieskim i zielonym. Możesz próbować udowadniać do końca świata a on i tak nie zobaczy tej różnicy, bo nie widzi i tyle. :)

Ale po co mieszasz do tego "ślepca"? Udowodnij, że sam widzisz różnicę między dwoma rzekomo innymi kolorami w teście ABX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...