Skocz do zawartości

Projekt systemu audio w salonie ok 30m2


kyo

Recommended Posts

Cześć,

Jestem na etapie wykańczania salonu w domu. W salonie chciałbym zamontować system kina domonowego, najchętniej 5.1.2 - poniżej rysunek salonu. Ze względu na szanowną małżonkę ( 🙂 ) oraz na fakt, że mamy małe dzieci, nie ma akceptacji na głosniki stojakowe (tył) oraz normalne kolumny stojące (fronty). Na całej powierzchni będzie sufit podwieszony. Obniżenie o ok 10cm + grubość płyty ok 12mm. W suficie podwieszanym, w miejscu oznaczonym na rysunku pojawią się głosniki tylne efektowe ze skrętnym głośnikiem wysokotonowym ustawionym w kierunku odsłuchu. Miejsce odsłuchu - kanapa, oznaczona na niebiesko - ok 3m od ściany. Głosniki atmosowe.. nie są zaznaczone, ale myślałem aby zrobić je na ok 230-250cm od ściany frontowej.

Jeżeli chodzi o fronty, to mógłbym je umieścić w szafce pod telewizorem, widziałem np głosniki Lyngdorf CS-1.  Mam pewne obawy co do umieszczena frontów w ścianie(inny scenariusz), która ma 12cm grubości i bezpośrednio za nią jest pokój.. ściana też nie może zostać "pogrubiona", bo będzie to widoczne od strony kuchni (od dołu schematu). To tyle słowem wstępu 🙂 

Jak to przy urzadzaniu domu bywa, na razie zwracam uwagę na koszty więc chce kupić tylko to co jest niezbędne, a dalszą część uzupełnić za kilka miesięcy - może sytuacja z amplitunerami już trochę wróci do normy 🙂 Na dzisiaj mam dwie oferty na głosniki sufitowe:

1.  4szt Davis Acoustics 165 RO PRO, - takie same na tył oraz jako atmosy, cena ok 650zł za szt.

2. Cabasse ARCHIPEL 17 ICD - ok 1800zł/para jako głosniki tylne efektowe + Cabasse ARCHIPEL 13 ICP - 1050zł/para jako atmosy.

Czy to dobry wybór? może coś innego, ale do max 3000zł za te 4 głosniki

tyle z koztów na teraz, później mam budżet ok 12-15 tyś na resztę (fronty, centralny, sub+ amplituner). 

 

Kolejne pytanie czy to pomieszczenie nie jest zbyt małe na system 5.1.2? do tej pory używałem prostego zestawu 5.1 Onkyo kupionego ok 10 lat temu. 

salon-audio.png

Edytowano przez kyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosujesz głośnik tylny w suficie nie ma możliwości montażu Atmosa.

Po pierwsze takie położenie głośnika tylnego jest błędne po drugie to po prostu będzie się zlewać z Atmosem.

Wolal bym postawić kolumny z yułu za stołem na ścianie.

18 godzin temu, kyo napisał:

Lyngdorf CS-1

O tych kolumnach informacji w sieci nie znajdziesz. Był u nas ale krótko , od razu się sprzedały. Powinniśmy ściągnąć na odsłuch jesli chcesz.

Cabbasse też mamy.

Ale szczerze zadzwoń do nas to Ci wyjaśnimy co robić na tym etapie.

Bo wydanie 12k nie oznacza że będzie fajnie.

Trzeba to robić z głową.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki, w takim razie odezwę się jutro, ale od razu napiszę w czym jest problem. Te tyły w takim ułożeniu to (przynajmniej z tego co wymyśliłem) jedyne na co mogę sobie pozwolić. Żona nie godzi się ani na głoniki stojakowe, ani na "coś odstającego od ściany", bo tam będzie przejście do stołu. Montaż w ścianie też byłby bardzo trudny o ile nie niemożliwy. 

Czytałem o tym, ze czasami w głośnikach na suficie dźwiek może się nieść po suficie i że można próbować rozwiązywać to stosując skrzynki i/lub wygłuszenie lub montując głosniki dipolowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...