Skocz do zawartości

Onkyo rz 830 + końcówka mocy


piotr los

Recommended Posts

Cześć,

posiadam ww Onkyo i chodzi mi po głowie odciążenie przednich głośników w zestawie kina domowego, tak aby mieć czyste stereo. Jakie macie zestawy wzmacniacz/amplituner, jak mocno słyszalna jest poprawa dźwięku w stereo? Możliwe jest podpięcie zamiast wzmacniacza, końcówki mocy do przednich głośników? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2021 o 12:47, piotr los napisał:

Jakie macie zestawy wzmacniacz/amplituner, jak mocno słyszalna jest poprawa dźwięku w stereo? Możliwe jest podpięcie zamiast wzmacniacza, końcówki mocy do przednich głośników? 

Denon x3700 + końcówka mocy na Purifi Eingetakt (NAD C298). Przy typowej głośności poprawa dźwięku jest trudna lub wręcz niemożliwa do usłyszenia. Względem wbudowanego wzmacniacza ta końcówka brzmi lepiej przy wyższych poziomach głośności, ale to tylko moja subiektywna opinia, bo nie robiłem dokładnych testów porównawczych. W przypadku x3700 korzystanie z końcówki ma sens głównie dlatego, że ten Denon gra czyściej z wyłączonymi wewnętrznymi wzmacniaczami. A po drugie, w przypadku używania wielu kanałów i tak warto mieć zewnętrzne wzmocnienie. Ja wykorzystuję 11 kanałów - 7.2.4 - i używam zewn. wzm. w kl.D na wszystkie.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...