Skocz do zawartości

Wzmacniacz kolumny pomieszczenie 6k


Elmetia

Recommended Posts

Cześć

Chcę złożyć swój pierwszy sprzęt stereo za 5-6k, ale niekoniecznie chciałbym dobić do takiej kwoty jeżeli nie ma takiej potrzeby. Muzyki jakiej słucham pop/rock głównie lata 80/90. Nie mam wielkiego doświadczenia, ale chciałbym aby kolumny miały dobrą podstawę basową, a i często lubie podbić treble, gdy słyszę jakby ktoś koc na nie zarzucił. Kolumny mają grać bardziej przyjemnie, energicznie, z werwą do takiego rodzaju muzyki niż analitycznie, a najlepiej zachować balans. Z tego co czytałem na zagranicznych forach, rankingi itp. to z kolumn najczęściej przewijających się najczęściej i dostępne u nas to Dynaudio m20, Elac b6.2 i Kef 350.

Co do wzmacniaczy, to kierowałem się w kierunku ampli, bo chciałbym to też połączyć z tv, a muzyka głównie przesyłana z telefonu w formie plików .flac. Natomiast ampli raczej odpada, bo kierowałęm się ku Yamasze rn803d, natomiast gabarytowo ogranicza mnie wnęka w komodzie, Yamaha co prawda tam wejdzie, ale na styk, 3cm luzu od góry. Więc chyba zostaje wzmacniacz klasyczny + dac. A póki co posiadam Chromecasta Audio do wykorzystania.

Co do pokoju, ma on ok. 13m2.  Co do poglądu komody itd  To jak na zdjęciu. Obecnie widoczne kolumny stoją na 20cm podstawkach ustawionych po bokach tej komody. Nowe kolumny chcę inaczaczej chcę ulokować. Komputer idzie won ( co śmiesze, widoczny monitorek na tej stacjonarce to telewizor 32calowy :D haha), tam idzie kolumna i z drugiej strony koło komody chcę postawić podstawkę na wysokość 84cm. W takim zestawieniu kolumny będą rozstawione od siebie na 2m, a punkt odsłuchowy znajduje się ponad 2.5m od głośników. Luzu od tylnej ściany powinno być ok. 45cm, trochę mnie martwi, że kolumna na komodzie będzie niemal przyklejona bokiem do komody (pare centow luzu), no ale nic innego raczej nie wymyśle.

Teraz wnęką, gdzie ma być docelowo ustawiony wzmacniacz/ampli. To o ile wnęka jest szeroka, bo 77cm, to jest niestety nie za wysoka, bo 18.5cm, dlatego raczej taka Yamaha odpada, któr ma ponad 15cm wysokości.

No i tak to wygląda, co radzicie, jaki sprzęt, a może nie ma sensu? Z ustawieniem raczej nic nie wymyśle...

hrrho4OA.jpeg

Edytowano przez Elmetia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elmetia napisał:

Teraz wnęką, gdzie ma być docelowo ustawiony wzmacniacz/ampli. To o ile wnęka jest szeroka, bo 77cm, to jest niestety nie za wysoka, bo 18.5cm, dlatego raczej taka Yamaha odpada, któr ma ponad 15cm wysokości.

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to proponuję coś z mniejszych rozmiarów poczytaj. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że wzmacniacz mógłbym umieścić obok tej wnęki, ale wtedy też pewnie ograniczy mnie szerkość. Muszę zmierzyć.

 

Co do kolumn, to rozumiem, że będą pasowały do tego rodzaju muzyki skoro fajne, ale czy takie Dynaudio m20 są adekwatnie lepsze już na pierwszy słuch od Elac b.6.2, no są prawie 2x droższe, czy to zasadniczo będą niuanse dla niewpranego ucha, który nigdy nie przebywał z lepszym sprzętem? Kefy to widzę cenowo, gdzieś tak pośrodku się plasują.

Co do wzmacniaczy, to jakie polecacie aby je wysterować/dobrze zgrać? Jak wiecie tego jest multum i takie z 3-4 propozycje jakie byście polecali, aby chociaż obrać jakiś kierunek.  Wzmacniacz, to nie musi być aż taki kompaktowy chyba, a rozumiem, że powinien być poprostu niski? Tak jak w podanym linku, taki Cyrus One, to już wykluczony, może nie jest mały gabarytowo, ale jest niski i taki wzmacniacz  wysokości do 10cm mógłby chyba już stać w tej wnęce 18.5cm, tym bardziej, że jest ona dość szeroka, bo 77cm, a z tyłu i tak musze porobić dziury na kable. Więc chyba nie najgorzej by było? Co myślicie o tym?

Podrzućcie, proszę, jakieś propozycję wzmacniaczy w cenie 1500/2500/3500 co by się dobrze powinno zgrać z tymi kolumnami. Ja sam zrobiłem listę dość niskich wzmacniaczy, do 10cm wysokości.  Oczywiście przesłuchanie wszystkiego z kolumnami jest awykonalne, ale proszę o pomoc czym się zainteresować w danym przedziale, a może coś się wybija ponad inne?

1500 - Marantz PM6006, NAD C316 v2, Atol in30

2500 - Nad C338, Atoll in50se, Marantz PM6007, Yamaha WXA50

3500 - Cyrus One, Atoll in100se, Atoll in50 Signature Nad c368, Rega BRIO

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez Elmetia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio EMIT 20 są na zakończeniu produkcji. Więc jesli je chcesz to polecam pośpiech.

Jeśli masz jeszcze gdzieś Atolla IN 100SE to polecam. Nowy Signature to kwota około 5k. Bardzo dobry wzmak.

Najważniejsze aby wzmacniacz miał luz. Bo pytanie czy wrócenie do Cyrus ONE nie jest jednak dobrym pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli stawiasz na jakość dźwięku to proponowałbym odpuścić zakup amplitunera stereo pomimo jego funkcjonalności. Masz w chwili obecnej Chromecast Audio z którego możesz spokojnie korzystać. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam zainteresować się Audiolab 6000a do którego podłączysz Chromecast audio za pomocą kabla optycznego. Świetnym połączeniem byłby Kef q350 lub Q Acoustic 3020i. 
Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę to Cyrus One HD, Cambridge Audio CXA61 lub jeszcze lepiej Atoll IN100 Signature w połączeniu z Dynaudio Emit 20.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dynaudio EMIT 20 są na zakończeniu produkcji. Więc jesli je chcesz to polecam pośpiech.

Jeśli masz jeszcze gdzieś Atolla IN 100SE to polecam. Nowy Signature to kwota około 5k. Bardzo dobry wzmak.

Najważniejsze aby wzmacniacz miał luz. Bo pytanie czy wrócenie do Cyrus ONE nie jest jednak dobrym pomysłem.

No jak, u m.in. u Was widzę jest. Atoll in100SE. Nie chodzi o Signature. To już nie mój budżet. Jeżeli pisałem o Signature to in50Signature.

Trochę nie rozumiem ostatniego zdania "Najważniejsze aby wzmacniacz miał luz. Bo pytanie czy wrócenie do Cyrus ONE nie jest jednak dobrym pomysłem." Chyba, że to jest napisane w kontekście Signature za 5k., to ok.

Ale rozumiem wybór zawęziłbyś do Atoll in 100SE vs Cyrus One na odsłuchu z tego co podałem? No nie widze innych niskich wzmacniaczy tak do 10-11 cm wysokośći. Przy wnęce 18.5cm nie ma sensu chyba nic wyższego pchac?

Co do Dynek, macie made in China czy Denmark? Bo cos czytalem, made in China grają gorzej.

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli stawiasz na jakość dźwięku to proponowałbym odpuścić zakup amplitunera stereo pomimo jego funkcjonalności. Masz w chwili obecnej Chromecast Audio z którego możesz spokojnie korzystać. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam zainteresować się Audiolab 6000a do którego podłączysz Chromecast audio za pomocą kabla optycznego. Świetnym połączeniem byłby Kef q350 lub Q Acoustic 3020i. 
Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę to Cyrus One HD, Cambridge Audio CXA61 lub jeszcze lepiej Atoll IN100 Signature w połączeniu z Dynaudio Emit 20.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Co Wy z tym Signature, chodziło mi o IN 100SE za 3.5k. Signature niestety nie mój budżet. Cyrusa One HD widzę też mógłbym spiąć optykiem, CA CXA61 chyba lepsza opcja, bo ma 2 optyki i wtedy spiąłbym i TV i Chromecasta Audio. Czy Cyrusem HD też mogę jakoś spiąć telewizor i chromecasta?

52 minuty temu, kacper.kaps napisał:

Ta wnęka nie wygląda na głęboką. Cyrusa zmieścić tam to chyba bokiem trzeba będzie postawić ;) 

Wnęka ma jak dobrze pamiętam 33cm, trochę będzie wystawiać, ale coś tam podłoże, najważniejsze, że całościoweo nie będzie wystawać przed regał.

 

Edytowano przez Elmetia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elmetia napisał:

Wnęka ma jak dobrze pamiętam 33cm, trochę będzie wystawiać, ale coś tam podłoże, najważniejsze, że całościoweo nie będzie wystawać przed regał.

Cyrus ma 39cm długości z tego co widzę. Do tego dołóż jeszcze jakiś wtyk interkonekta czy kabla zasilającego z tyłu i zrobi się jeszcze kilka cm więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

Jest już następca, czy odpuszczają sobie najtańszy segment? Coś wiesz?

Na razie nic nie wiadomo.

Raczej nie odpuszczają. Bo DM i EMIT to jednak najczęściej sprzedawane kolumny tej marki.

Myślę że problem z częściami? Ciezko powiedzieć. Na stronie nadal widnieją.

21 godzin temu, Elmetia napisał:

No jak, u m.in. u Was widzę jest. Atoll in100SE. Nie chodzi o Signature.

100 SE już nie mamy. Tylko Signature.

21 godzin temu, Elmetia napisał:

Trochę nie rozumiem ostatniego zdania

Nadal nie rozumiem gdzie on będzie stał. Wzmacniacz ma mieć dostep , duzo dostępu do świeżego powietrza.

Muzykalniej ale słabiej. Z mniejsza dynamiką.

W takim razie Magnat MR 780 z takich gotowych urzadzeń.

Ale jeśli gdzieś masz to nadal jestem za 100SE.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...