Skocz do zawartości

Kolumny stereo do Marantz PM8005


Dragon

Recommended Posts

17 minut temu, seba3002 napisał:

To fornir czyli jak najbardziej naturalna okleina. Ja miałem czarny jesion ale są też inne. Spendorów niestety nie znam ale słuchałem podstawkowych oper. Fajne, analogowe granie. Jednak dla mnie cena zbyt wysoka. No i raczej nie są to kolumny do szybkiej, mocnej muzyki. 

Tak nie będą do każdej muzyki, w tym przypadku AP będą bezpieczniejszym wyborem ale kosztem "czegoś".

Podejrzewam, że za to odpowiada scan speak na wysokotonówce...gdzie w AP siedzi jednak trochę gorszy przetwornik.

Co do Pylonów to mam tylko porównanie do Diamond monitor gdzie również góra jest zdecydowanie bardziej ciekawa jak w AP.

Ale znów żadne z przytoczonych nie mają takiego ciekawego i szybkiego basu jak AP😉

Dlatego jak ktoś nie lubi doszukiwać się w nagraniu "niewiadomo czego" a tylko cieszyć się muzyką, może to być dobry wybór... ja niestety należę do tej pierwszej grupy😜

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wojtek M napisał:

Autor wątku może mieć wrażenie, że to kolumny z przekazem podobnym do Klipschy grających v-ką z efektem "wow". 

22 minuty temu, Wojtek M napisał:

 A to zupełnie innego rodzaju kulturalny, żywy oraz dynamiczny sposób grania. Ale najlepiej posłuchać samemu.

 

Tez tak bym sobie wyobrażał te kolumny czytając tutejsze opisy 🙂. Z dalszą częścią zgadzam się co do joty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, finchers napisał:

Porównując do takich kolumn jak Opery Grand Mezza, Spendor a5 to mają one zdecydowanie mniej do pokazania, mniej wybrzmień i niuansów.

Wszystkie dzwoneczki, przeszkadzajki, mlaśnięcia...

W AP tych dzwięków trzeba się na siłę doszukiwać🤨 albo ich poprostu nie ma...🤨

 

A ja je słyszę, bez żadnego problemu.

Co ze mną jest nie tak?!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maxredaktor napisał:

A ja je słyszę, bez żadnego problemu.

Co ze mną jest nie tak?!

 

Tyle że...więcej usłyszysz z takich Oper. Ale to może nie ten sam przedział cenowy🤨 Ostatnio miałem przyjemność akurat porównania tych modeli, dlatego mam w pamięci jak to wyglądało.

Nie wiem jak grają diamond 25 ale ich monitor również wypadał lepiej w tym zakresie.

A na twoje pytanie to niestety Ci ...nie odpowiem🤪nie ten adres...

 

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Dokładnie. Podstawkowe opery to koszt około 6000, audio physic classic 3 to jednak mimo wszystko 2000 mniej. Dla kogoś kto chce mieć niedrogi a w miarę uniwersalny system takie audio physic mogą być naprawdę dobrym kierunkiem. 

Wcale nie mowię że nie mogą, bo na pewno też dużo frajdy dadzą. Ale czy zamiana Pylonów na AP ma jakiś sens?

Bo dla mnie nie...

Przeskoku jakościowego założyciel tematu akurat tutaj nie odczuje.

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, finchers napisał:

Przeskoku jakościowego założyciel tematu akurat tutaj nie odczuje.

Nie oczekuję że w każdym aspekcie nowe kolumny będą lepsze od Pylonów ale jednak muszą robić lepsze wrażenie. Inaczej zmiana byłaby bezsensowna. 

Może ktoś próbował modyfikować diamond 25? Czy to nie ma sensu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 19.03.2021 o 09:26, Dragon napisał:

Może ktoś próbował modyfikować diamond 25? Czy to nie ma sensu? 

Co masz na mysli modyfikować? Wymiana glosnikow, okablowania wewnatrz, zwrotnicy, a może "odwibrowywanie" kolumn od podłoża itp. Patrz temat "wibracje i drgania". O ile z pewnymi modyfikacjami bez doswiadczenia nie ma sensu zaczynać (wymiana glosnikow, zmiana pracy/podzialu zwrotnicy) o tyle wymiana kabli wewnatrz czy tez zamiana komponetow zwrotnicy na "inne drozsze" ale tych samych parametrow i odwibrowanie od podłoża itp. Może przyniesc słyszalne efekty. Ale nikt Ci nie zagwarantuje poprawy/pogorszenia dzwieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...