Skocz do zawartości

Wzmacniacz/amplituner z wejściem cyfrowym do 1700 zł


winnetou

Recommended Posts

Czołem! Po dobrych kilku latach użytkowania miniwieży Denon RCD-M39 i pojawieniu się małej usterki w tym sprzęcie, zdecydowałem się na zmianę sprzętu. Obecny sprzęt jest podłączony do kolumn Tonsil Premium Front, a pokój, w którym sprzęt stoi ma 22m2. Od 2 miesięcy szukam sprzętu nowego i używanego i tak na prawdę ciężko mi się zdecydować na cokolwiek :)

Rozpatruje dwa przypadki:

- wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy

- amplituner z funkcjami sieciowymi lub amplituner z bluetooth + np. Yamaha WXAD-10

Jeżeli chodzi o wymagania, to sprzęt musi mieć jedno wejście optyczne, ponieważ będzie podłączony do telewizora. W ostatnim czasie testowałem Onkyo TX-8150 i Yamahę A-S301 i w obu przypadkach brzmienie ich podobało mi się ale gdybym miał wybierać to brał bym 8150.

Slucham różnej muzyki - rock, elektronika, rap i klasykę.

Budżet jaki mogę przeznaczyć na sprzęt to max 1600-1700 zł. W przypadku sprzętu używanego byłoby idealnie gdyby dało się go jeszcze dostać na gwarancji. 

Czy możecie doradzić jakieś modele warte uwagi z w/w funkcjonalnością?

 

 

Edytowano przez winnetou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za propozycje! Niestety Denon PMA-800 wykracza po za mój budżet ale z tego co widzę to tańszy jest PMA-600NE z wbudowanym Bluetoothem, a cenowo wychodzi podobnie jak AS-501. Wczoraj zacząłem się zastanawiać nad połączeniem Onkyo A-9010/A-9030 z Yamahą CD-NT670. Co myślisz o takim rozwiązaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem Onkyo będzie nieco a jasne do Tonsila. 9010 to niższy model od Yamahy AS 501.

Sprawdź sobie tego Denona PMA 600. Nie specjalnie go kupie ale po prostu do Twoich kolumn może spasować.

 

Póki co to jest mój nr. 1. W przyszłości dokupiłbym jakiś tuner DAB lub odtwarzacz sieciowy i miałbym zestaw kompletny. Czy orientujesz się, czy jest opcja dorwania go w kolorze czarnym poniżej 1899 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazję posłuchać Yamahę R-N402 i muszę przyznać, że brzmienie jej było moim zdaniem fajne. Po przemyśleniach wytypowałem poniższe sprzęty:

- Yamaha R-N402

- Yamaha R-N602 

- Yamaha A-S501 + Yamaha T-D500 

- Denon PMA-600NE

 

R-N602 jest najdroższy z tego towarzystwa ale jeżeli na prawdę warto to jestem skłonny dołożyć do niego. Co byście wybrali z tych sprzętów? Czy w przypadku A-S501 warto pchać się w używkę, czy może wziąć nowy? (Różnica w cenie to ok. 500 zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz sprzętu na lata, to zobacz Yamahę RN803D wprawdzie kosztuje 3600 ale można ją wziąść w kredycie 30x0% jest teraz w sklepach promocja, płacą za Ciebie dwie raty, czyli wychodzi za sprzęt 3350zł. Ja tak właśnie zrobiłem i cieszę się od wtorku super sprzętem. Miałem podobny dylemat co Ty, też najpierw szukałem czegoś do 1500 potem podniosłem do 2000 ale nie mogłem się na nic zdecydować, bo albo sprzęt był już stary, albo nie miał DACa, albo nie miał optyka itd. w końcu zacząłem przyglądać się RN 803 bo ma wszystko czego potrzeba, w dodatku jest mocny i zdecydowałem się na kredyt. Jestem mega zadowolony, Yamaha gra u mnie w salonie 32 m z głośnikami Heco Aurora 1000 myślę, że ten zestaw na długo u mnie zostanie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marino166 napisał:

Jeśli szukasz sprzętu na lata, to zobacz Yamahę RN803D wprawdzie kosztuje 3600 ale można ją wziąść w kredycie 30x0% jest teraz w sklepach promocja, płacą za Ciebie dwie raty, czyli wychodzi za sprzęt 3350zł. Ja tak właśnie zrobiłem i cieszę się od wtorku super sprzętem. Miałem podobny dylemat co Ty, też najpierw szukałem czegoś do 1500 potem podniosłem do 2000 ale nie mogłem się na nic zdecydować, bo albo sprzęt był już stary, albo nie miał DACa, albo nie miał optyka itd. w końcu zacząłem przyglądać się RN 803 bo ma wszystko czego potrzeba, w dodatku jest mocny i zdecydowałem się na kredyt. Jestem mega zadowolony, Yamaha gra u mnie w salonie 32 m z głośnikami Heco Aurora 1000 myślę, że ten zestaw na długo u mnie zostanie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Kurcze, nie chciałbym aż tyle inwestować w sprzęt. Obecnie mój budżet to 2.4k i jest już nieprzekraczalny i o ile na początku byłem już niemal zdecydowany na amplituner od Yamahy to obecnie sam już nie wiem co wybrać...

Panowie @S4Home i @Q21, możecie coś zaproponować coś z zestawu wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy, bądź amplituner sieciowy do wspomnianej kwoty? Zakup planuje najdalej w przyszłym tygodniu, dlatego byłoby miło gdyby to był sprzęt dostępny od ręki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klimkr napisał:

Zajrzyj do MM - w Outlecie PMA-600NE jest za 1329 zł. Kupiłem u nich podobnie PMA-800NE i wyglądał jak nowy (gra oczywiście też idealnie).

Niestety nie da się go dodać do koszyka ;( 

Może coś wpadnie przez weekend, a jeżeli nie to wybiorę A-S501 lub tego PMA-600NE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2021 o 15:32, klimkr napisał:

Zajrzyj do MM - w Outlecie PMA-600NE jest za 1329 zł. Kupiłem u nich podobnie PMA-800NE i wyglądał jak nowy (gra oczywiście też idealnie).

Niestety nie da się go dodać do koszyka ;( 

Może coś wpadnie przez weekend, a jeżeli nie to wybiorę A-S501 lub tego PMA-600NE

Edit: Ostatecznie wybór padł na Pioneera A-40. 

Póki co on zostaje ale w przyszłym tygodniu będę testował z moimi kolumnami Magnata MR-780 i jeżeli będzie grał lepiej to Pioneer będzie musiał opuścić moje mieszkanie.

Edytowano przez winnetou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...