Skocz do zawartości

Yaqin MS 90b a tranzystor


Recommended Posts

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Spróbuj na sufit dać kasetony, o nie regularnych kształtach, ładnie i estetycznie. U mnie to działa. BTW na podłodze mam duży dywan.. 

Pozdrawiam 

Dokładnie tak zrobiłem😀 i o dziwo tego echa jest dużo mniej. Wcześniej dzwoniło jakbym szklankę tłukł hehe... Wiec pewno bez dywanu sie nie obejdzie, bo choć mam przygotowane panele z wełny na sufit to nie chce jakoś ich wieszac na razie bo nie ufam tym kółkom do płyt karton gips, a taki panel z wełna jednak troche waży a mieszkam w obszarze tąpnięć górniczych więc pewne ryzyko jest... ale wielkie dzięki z odpowiedź, przynajmniej wiem że nie tylko ja tak kombinuje😀 efekty może nie są spektakularne ale dla mnie zauważalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy ktoś próbował w yaqinie  lamp ecc83 marshall z ostatniej produkcji? W internetach praktycznie nie ma info o ich zastosowaniu we wzmacniaczach audio jednak ja jakos zaryzykowałem i uważam że warto było zaryzykować. Bas bardziej punktowy i mocny, gitary bardziej naturalne, instrumenty klawiszowe tez ciekawiej brzmią. Co ciekawe także cicho słuchana muzyka zyskała na dynamice. Teraz czekam jeszcze na kt88EH i zobacze czy coś się jeszcze zmieni. Na razie obecny zestaw 6550 tung sola, 6sn7Eh i ecc83 marshall brzmią dla mnie najlepiej w Yaquinie. Ktoś próbował też marshall z obecnej produkcji (TAD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy jeżeli możecie mnie naprowadzić będę wdzięczny.
Mianowicie na olx są wystawione dwa modele Yaqin 90b
1. https://m.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-lampowy-yaqin-ms-90b-CID99-IDMv11u.html
2. https://m.olx.pl/d/oferta/lampowy-yaqin-ms-90b-tuning-audyn-dale-rubycon-psvane-hi-end-CID99-IDMD1HQ.html
oraz model 100c
3. https://m.olx.pl/d/oferta/yaqin-mc-100c-wzmacniacz-lampowy-sinus-audio-CID99-IDMEIcJ.html
Wszystkie trzy wzmacniacze przeszły przez sinusaudio. Czy jest tu jakiś model wart rozważenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fredd998 napisał:

Wszystkie trzy wzmacniacze przeszły przez sinusaudio. Czy jest tu jakiś model wart rozważenia?

Te wzmacniacze to puszpule. Będą grały bardzo podobnie. Charakter ich grania jest zbliżony do typowego tranzystora w klasie AB. Teraz należałoby zapytać jakiego grania Kolega oczekuje? Na jakich kolumnach słucha muzyki? Jeżeli bardziej "lampowego", a kolumny maja efektywność ok. 90dB to warto przeszukać ofert wzmacniaczy lampowych w konfiguracji SE. Najlepiej na triodach bezpośrednio żarzonych (SET) lub w konfiguracji PSE. 

Nie chciałbym zachęcać ale chyba wczoraj kolega @elektron6w dziale sprzedam zamieścił ciekawą ofertę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest do oddania Arioso 2A3 z bardzo dobrym wyposażaniem. Lampy 6f8G i top kondensatory. Ogólnie konstrukcje na 2A3 to kwintesencja brzmienia lampowego . Jak dla mnie jedna z lepszych lamp. Minus - to moc 4W na kanał zatem fakt te kolumny o skuteczności 90-92db lub więcej mile widziane. U mnie teraz króluje system KH OX (kolumna aktywna) i wszystko wskazuje na to , iż pozostanę na długie lata z KH. Pozbywam/pozbyłem  się "oddzielnych" wzmacniaczy lampowych - nie ma sensu aby sprzęt stał i się kurzył. Aktualnie jedyny plus że kolekcja cieszy oko - to też w zasadzie jest potrzebne;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 17.04.2021 o 10:52, RAFI 666 napisał:

Yaqi ma 90 po zmianie lamp miażdży wszytko co jest tu wymienione wyżej z lamp nie ma tu żadnej innej alternatywy,a tranzystory do 15 tys nie mają szans są suche i bez jakiejkolwiek barwy słuchałem Hegla h200 h300 atole i naimy wszystko wymiekało a panowie doradcy że sklepów dalej próbowali mi wciskać kit....

Wiem ze miażdzy bo miałem Hegla h200. Ale Yaqiny bardzo awaryjne. Z MS-30l miałem problemy a obecny MS-90b od ponad 3 miesięcy lata po serwisie i nadal problemy. Czekam tylko na decyzję wymiany na nowy w ramach gwarancji i sprzedaje jako nowy. Nigdy więcej Yaqina. Kontrola jakości w chinach to jakas żenada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...