Skocz do zawartości

Aurora 700 kd


Tom88

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. 

Chciałbym się poradzić w sprawie zakupu kina domowego.  Oglądałem i słuchałem kolumn heco aurora 700 w stereo i przypadły mi do gustu. 

Chciałbym zakupić zestaw 5.0 (później sub) z tymi kolumnami i ampli denon avr 750 lub yamaha rxv4a. Czy było by to dobre rozwiązanie. 

 

Pomieczenie jest wnęka ok 15m2 otwarta jedną stroną na salon ok 30m2. 

Używane by było  netflixa i trochę do muzyki spotify YouTube itp. Z przewagą netflix. 

Pozdrawiam. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

nie pomogę ale chętnie poobserwuję, bo mocno rozważam ten sam wybór (również założyłem nowy temat „kino lub stereo dla kompletnego laika”), a mam dylemat, ponieważ nie wiem czy amplituner KD sprawdzi się w stereo, a jeżeli tak to który z tych dwóch będzie lepszy.

pozdrawiam

Tomek

 

P.S. Zestaw ten sam, imię to samo, jeszcze jak 88 to rocznik to ktoś się pode mnie podszywa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  od jakiegoś czasu posiadam taki zestaw heco 700 set i Yamaha rxv4a plus sub klipsch r-120 sw . Jak dla mnie całkiem udany zestawy w kinie naprawdę robi fajna robotę , w stereo też da się posłuchać choć wydaje mi się że yamaszce brakuje trochę mocy do tych heco . Ale wiadomo to jest amplituner kina domowego a nie wzmacniacz stereo . 

2 godziny temu, Tom88 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. 

Chciałbym się poradzić w sprawie zakupu kina domowego.  Oglądałem i słuchałem kolumn heco aurora 700 w stereo i przypadły mi do gustu. 

Chciałbym zakupić zestaw 5.0 (później sub) z tymi kolumnami i ampli denon avr 750 lub yamaha rxv4a. Czy było by to dobre rozwiązanie. 

 

Pomieczenie jest wnęka ok 15m2 otwarta jedną stroną na salon ok 30m2. 

Używane by było  netflixa i trochę do muzyki spotify YouTube itp. Z przewagą netflix. 

Pozdrawiam. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gruby555 napisał:

Witam  od jakiegoś czasu posiadam taki zestaw heco 700 set i Yamaha rxv4a plus sub klipsch r-120 sw . Jak dla mnie całkiem udany zestawy w kinie naprawdę robi fajna robotę , w stereo też da się posłuchać choć wydaje mi się że yamaszce brakuje trochę mocy do tych heco . Ale wiadomo to jest amplituner kina domowego a nie wzmacniacz stereo . 

 

Dzięki za odp. A jaki kolor posiadasz? 

Ja widziałem biały i czarny błyszczący, nie widziałem na żywo czarnego zwykłego. 

PS. 88 rocznik😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gruby555 napisał:

Ja mam właśnie czarne zwykłe , i ten  najbardziej mi się podobał ale oczywiście wygląd to już kwestia gustu 

 

 

No właśnie zastanawiam się na tą samą, tylko niewiem jak te boki w realu wyglądają, czy nie wpada to w brąz? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wiele zależy od tego jakiego brzmienia oczekujesz. Zarówno Denon jak i Yamaha to dobry wybór w przypadku Heco Aurory. Denon zapewni bogatszą średnicę oraz mocniejszą podstawę basowa. Yamaha to jaśniejszy charakter brzmienia z szybszym dołem oraz lepszą separacją. Zwykle Aurory 700 Black po bokach są popielate, ciężko opisać ten kolor przynajmniej mnie, facetowi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Wiele zależy od tego jakiego brzmienia oczekujesz. Zarówno Denon jak i Yamaha to dobry wybór w przypadku Heco Aurory. Denon zapewni bogatszą średnicę oraz mocniejszą podstawę basowa. Yamaha to jaśniejszy charakter brzmienia z szybszym dołem oraz lepszą separacją. Zwykle Aurory 700 Black po bokach są popielate, ciężko opisać ten kolor przynajmniej mnie, facetowi. 

Kolorem interesuje się akurat druga połowa 😋 ale dzięki. 

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą kolumn efektownych ze względu na ich gabaryty na heco ambient 11f. 

Czy jest taka możliwość? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie że nie ma sensu schodzić niżej niż 2700 oraz 6A

Do Heco jeśli uda ci się to poluj na Yamahe. Albo zamów i czekaj jak reszta.

10 godzin temu, Tom88 napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą kolumn efektownych ze względu na ich gabaryty na heco ambient 11f. 

Czy jest taka możliwość? 

Tak tu można zrobić taką podmiankę.

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Zgadzam sie że nie ma sensu schodzić niżej niż 2700 oraz 6A

Do Heco jeśli uda ci się to poluj na Yamahe. Albo zamów i czekaj jak reszta.

Tak tu można zrobić taką podmiankę.

Zapraszam po wyceny.

A jaki jest okres oczekiwania na yamahe? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...