Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe w kilku pomieszczeniach z regulacją


Maciej_eś

Recommended Posts

Witam szanowne grono.

Na etapie budowy przygotowuje okablowanie pod przyszły nagłośnienie. Doradźcie proszę jak ugryźć temat głośników sufitowych, ale z regulacją głośności w każdym z pomieszczeń.

Moje założenie było takie, aby podłączyć radio internetowe pod wzmacniacz (lub jakiś wzmacniacz z radiem internetomym czy innym Spotify ,np. Denon). a następnie do wybranych pokoi, salon, sypialnia, łazienka poprowadzić kabel i założyć głośniki sufitowe. Każdy pokój miałby mieć własny regulator głośności. W istocie włączając muzykę na radiu w każdym pomieszczeniu będzie odtwarzana ta sama muzyka, ale "włączam" przez potencjometr głośnik np. w łazience i ustawiam głośność jaką uważam. 

Nie oczekuje od układu super jakości, raczej miałaby to być muzyka w tle na przyzwoitym poziomie. Na łazienkę zakładałem 1 głośnik, na salon i sypialnię dwa (na zasadzie stereo).

Sufit będzie podwieszany i będzie dużo miejsca na głośniki. Dodatkowo planuje wzmocnić konstrukcję sufitu + dołożyć skrzynkę z MDF pod te głośniki.

Dodatkowo zaś osobnym wzmacniaczem napędzałbym monitorki/kolumny głośnikowe, które będą służyć do słuchania muzyki lub tez z możliwością do podpięcia pod TV. Tu pytanie czy warto na tym etapie przygotować już też kable pod surround? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy system multi-room audio zapewni taką funkcjonalność. Ale zamiast potencjometrów do regulacji głośności w poszczególnych pomieszczeniach będziesz musiał użyć włączników zintegrowanych z jakimś systemem automatyki domowej. Bo żaden znany mi system multi-room audio nie zapewnia sprzętowej regulacji głośności stref.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2021 o 13:03, Maciej_eś napisał:

Dodatkowo zaś osobnym wzmacniaczem napędzałbym monitorki/kolumny głośnikowe, które będą służyć do słuchania muzyki lub tez z możliwością do podpięcia pod TV. Tu pytanie czy warto na tym etapie przygotować już też kable pod surround? 

No to jest pytanie do Ciebie czy będzie to kiedyś kino?

To o czym piszesz możesz zrobić przez sonosa AMP / ZP120 na przykład.

Ale nie będzie to tanie bo wygląda że musiał byś kupić 3 takie urządzenia.

Pytani czy to muszą być głośniki w suficie. Skoro to tło to wyjdzie ci taniej kupować jakie kolwiek głośniki multiroom, wolnostojące. Nawet przenośne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No to jest pytanie do Ciebie czy będzie to kiedyś kino?

To o czym piszesz możesz zrobić przez sonosa AMP / ZP120 na przykład.

Ale nie będzie to tanie bo wygląda że musiał byś kupić 3 takie urządzenia.

Pytani czy to muszą być głośniki w suficie. Skoro to tło to wyjdzie ci taniej kupować jakie kolwiek głośniki multiroom, wolnostojące. Nawet przenośne.

Hej.

Dzięki za odpowiedzi. Czyli nie jest to taki prosty temat jaki sobie wymyśliłem.

Nie jest musem mieć głośniki w suficie. Myślałem bardziej o takim czystym układzie. Nic nie "zalega" na szafkach/półkach. W łazience obowiązkowo głośnik w sufit. Czytałem kiedyś o radiowęzłowym wzmacniaczu. Może ten układ pasowałby do moich wymagań tj. instalacja z potencjometrami na ścianie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośniki sufitowe nie są musem, to kup sobie po prostu N głośników Sonos One SL i zepnij je wszystkie w jedną strefę. Regulację głośności w każdej ze stref będziesz miał z przycisków dotykowych na głośniku. Prościej, taniej i w lepszej jakości dźwięku multiroomu nie zrobisz, trust me.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...