Skocz do zawartości

Pomoc kino domowe budzet 20 TYS


Marcin771

Recommended Posts

Witam, mam problem.

słucham 95% filmy 5% stereo

Mianowice jestem na etapie budowy domu, jestem w stanie wszystko sobie dostosować pod kino, prawie wszystko, okno mi ucina tylne glosniki.

Jestem w stanie zrobić tylne głośniki na ścianie ale niestety ta sciana jest za krótka i nie będzie to proporcjonalne z przodem :/ tak naprawdę osoba która będzie siedzieć po prawej strony oby dwa tylne glosniki będzie miałą z lewej.

Wymyśliliśmy pewne rozwiązanie aby te głosniki dać na suficie podwieszanym, w tedy z rozmieszczeniem nie ma problemu, ale tutaj rodzi się pytanie, czy przy takiej inwestycji takie kompromisy to nie wyrzucenie kasy w błoto? boje się że np pojedzie za mną samochód i będę go słyszał z nieba, i w tedy będzie to tak drażniące.. że będę żałował?

Ps. chcemy zrobić 5.1.2 czyli 4 głosniki sufitowe, dwa przed kanapą i dwa za kanapą

Proszę o pomoc, w tej kwestii, oraz co sądzicie o takim zestawie ?

Kolumny Q950  

Centrala Q650c

Sufit 4x Ci160QR

Sub Kube 12b 


Proszę o konkretną poradę, bo już się zastanawiam czy nie lepiej zrobić stereo albo soundbar zamiast się potem denerwować.

 

IMG_20210312_170620.jpg

Screenshot_2021-03-12-19-13-43-220_com.google.android.gm.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Może problem Ci się rozwiąże gdy sobie uświadomisz, że surroundy to głośniki boczne a nie tylne. Ustawilbym je na standach po obu stronach kanapy. Masz rację co do tego, że robienie surroundów z głośników sufitowych to może być słaby pomysł.

Btw, jeśli dodatkowo zrobisz cztery głośniki sufitowe, to będziesz miał dobry układ 5.1.4. Wybór kolumn ok, chociaż pomierz sobie szafkę, bo Q650c to straszny kloc. Kef ma też w ofercie Q250c który jest mniejszy i może być wystarczający. Do tego dobry mocny AVR i kino zrobione.

 

 

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TomekN napisał:

Może problem Ci się rozwiąże gdy sobie uświadomisz, że surroundy to głośniki boczne a nie tylne. Ustawilbym je na standach po obu stronach kanapy. Masz rację co do tego, że robienie surroundów z głośników sufitowych to może być słaby pomysł.

Btw, jeśli dodatkowo zrobisz cztery głośniki sufitowe, to będziesz miał dobry układ 5.1.4. Wybór kolumn ok, chociaż pomierz sobie szafkę, bo Q650c to straszny kloc. Kef ma też w ofercie Q250c który jest mniejszy i może być wystarczający. Do tego dobry mocny AVR i kino zrobione.

 

 

 

W grę nie wchodzą standy, to co nam zostaje, zrezygnować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby to obrócić,tv i fronty na tamtą krótszą ścianę?

2 godziny temu, Marcin771 napisał:

ale niestety ta sciana jest za krótka

Ile ta ściana ma?

2 godziny temu, Marcin771 napisał:

Ps. chcemy zrobić 5.1.2 czyli 4 głosniki sufitowe, dwa przed kanapą i dwa za kanapą

Czyli rozumiem że chcesz zrobić atmosa,to w takim przypadku może to wypaść słabo układ z górnymi kolumnami.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat Tomek, rzadko bo rzadko ale tu ma rację.

Nieprawidłowe ustawienie da gorszy efekt niż brak takowych kolumn.

Jestem jak najbardziej za tym.

KEF Q 950 w secie 5.1 to bardzo dobre kolumny. Musisz je napędzić jednak jaśniejszym żywym amplitunerem albo taką końcówka.

Tu dobrą opcją będzie Yamaha 6A + Cyrus ONE

Ewentualnie coś o jaśniejszym brzmieniu od razu w kolumnach to monitor audio Bronze 500 + cały set 5.1 do kompletu i do tego Denon X 3700 albo znacznie lepiej Arcam AVR10

Zapraszam na odsłuch oraz po wycenę sprzetu.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dasz rady zastosować standów to masz dwa wyjścia pierwsze kupić kino tylko z centralnym, frontami i subwooferem, albo zestaw stereo choć z tego co napisałeś bardziej zależy ci na filmach. Soundbar w twoim wypadku też byłby jakimś rozwiązaniem, ale należy pamiętać że muzyka stereofoniczna w tym wypadku wypada najgorzej, więc warto wziąć to pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki chętnie przyjde po wycenę sprzętu, ale muszę wiedzieć jakiego.

Czyli tak wygląda na to że to co chcę zrobić w suficie, pomimo dobrego rozmieszczenia, auto które pojedzie, to pojedzie za mną , ale nad moją głową, i to bardziej popsuje całokszałt i nie ma sensu tego robić? w standy nie pójde, to co napisał Tomek też odpada, wiadomo, kwestie wizualne..

i teraz drugie pytanie

Soundbar vs stereo (jak odbieram odbiór dzwieku z filmu? bo zamówiłem wczoraj soundbara samsung 900 , tylko po to aby go oddać i przetestować, i powiem tak, za plecami nic nie usłyszę, więc to pic na wodę (antenki dostawiane odpadają) i czy taki zestaw stereo np 2.1 będzie też dobrze grał? tylko bez przestrzennego dźwięku? chodzi mi o to czy sub w takim zestawie wie np kiedy ma grać a kiedy nie ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcin771 napisał:

Jedyna opcja aby to u mnie było to tylne głosniki sufit, ale mówicie że będzie zle to innej opcji nie widzę

A ile ta krótka ściana ma długości,nie odpowiedziałeś na pytanie?czemu nie zmienić ustawienia tv, według zdjęcia jest to możliwe, dlatego pytałem z ciekawości o tą drugą ścianę.

Fronty zaznaczyłem na czerwono,a tylne na niebiesko,tak mniej więcej.

IMG_20210318_224926.jpg

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2021 o 20:13, Marcin771 napisał:

Mianowice jestem na etapie budowy domu, jestem w stanie wszystko sobie dostosować pod kino, prawie wszystko, okno mi ucina tylne glosniki

To czegoś tu nie rozumiem,chcesz te kino tak naprawdę czy nie,ja jak byłem na etapie budowy to tak dostosowałem salon w projekcie, ustawienia,meble, itp. żeby sprzęt audio miał rację bytu,a nie jakaś proteza.

Zapytałeś na forum o propozycje i możliwe rozwiązania,moim zdaniem, oczywiście opieram się na zdjęciu i projekcie , który tu wystawiłeś że jak najbardziej,taki zestaw audio można wstawić i połączyć to z praktyczną częścią salonu.

 

Myślałem o takim ustawieniu i propozycji,ale rozumiem,szanuje jest to twój dom i ty go urządzasz.

IMG_20210318_230236.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maverick2005 napisał:

To czegoś tu nie rozumiem,chcesz te kino tak naprawdę czy nie,ja jak byłem na etapie budowy to tak dostosowałem salon w projekcie, ustawienia,meble, itp. żeby sprzęt audio miał rację bytu,a nie jakaś proteza.

Zapytałeś na forum o propozycje i możliwe rozwiązania,moim zdaniem, oczywiście opieram się na zdjęciu i projekcie , który tu wystawiłeś że jak najbardziej,taki zestaw audio można wstawić i połączyć to z praktyczną częścią salonu.

 

Myślałem o takim ustawieniu i propozycji,ale rozumiem,szanuje jest to twój dom i ty go urządzasz.

IMG_20210318_230236.jpg

 Nie da rady taki układ, czyli przy tamtym układzie robić najlepiej 3.1 czy pomimo tego że to nie ideał, dołożyc te sufitówki z tyłu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz duży problem z WAF, to lepiej jednak zrobić in-walle w tylnej ścianie. Kef ma fajne, prostokątne. Lewy możliwie blisko okna, a prawy nie tak bardzo w rogu. Może Audyssey to skoryguje i nie będzie tak źle. Cztery sufity zostaw na heigthy, tylko poczytaj jak je prawidłowo rozmieścić bo to też nie jest takie banalne.

Poza tym ja na wszelki wypadek wyprowadziłbym kable glosnikowe w puszkach podłogowych po obu stronach kanapy. Dzieci dorosną, Ty dojrzejesz do lepszych surroundów, to sobie te in-walle przełączysz na back surroundy, dołożysz nowe surroundy i będziesz miał wtedy prawilne 7.1.4

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wiem że to była porada sklepu. No każdy chcesz sprzedać. Ale kino z frontami centralnym i subwooferem!? To nie jest kino. Nie rob sobie takiego kuku w tej cenie.

Tutaj się zgadzam z Tomkiem. Dobre doradzenie w układzie. Dobre z możliwych.

Ale muszę tez wtrącić swoje trzy grosze do autora wątku.

Nie wiem czy dla Ciebie 20k to dużo czy mało. Nie o to chodzi. Ale pytasz nas o pomysły o doradzenie a wszystko jest na nie.

Zacznijmy od tego czy żona pozwoliła Ci mieć kino? Czy pytasz nad wyraz? Nie zrozum mnie źle. Ja na forum staram się być bezpośredni, pełny szczerości.

Chcesz łagodnego pokiwania i poklepania po ramieniu Twojego pomysłu są tu inny koledzy z branży od tego. Sprzedadzą.

Ale do rzeczy.

Może usiądźcie razem. Przeanalizujcie. Bo może dla Was to faktycznie wydatek jak kupno telefonu. Chwila i już. Wtedy ok. Z doświadczenia też zgromadzicie wiedzę, nie potrzebne forum. Ale jeśli to kino ma być coś warte, grać jak przystało na budżet to po prostu od tego tu jesteśmy. Od tego koledzy tez Ci w czymś doradzają.

Na prawdę przeanalizuj.

Dnia 18.03.2021 o 00:17, TomekN napisał:

W tej sytuacji zamontowałbym surroundy tu:

Screenshot_20210318-001626_Chrome.thumb.jpg.b721ea8bd55f3e90e873951469d81329.jpg

Ten pomysł też nie?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o in wall z tyłu, ale chodzi mi że tam jest za wąska ta ściana, zobacz tutaj to widać

Screenshot_2021-03-12-19-13-43-220_com.google.android.gm.jpg

4 minuty temu, S4Home napisał:

JA wiem że to była porada sklepu. No każdy chcesz sprzedać. Ale kino z frontami centralnym i subwooferem!? To nie jest kino. Nie rob sobie takiego kuku w tej cenie.

Tutaj się zgadzam z Tomkiem. Dobre doradzenie w układzie. Dobre z możliwych.

Ale muszę tez wtrącić swoje trzy grosze do autora wątku.

Nie wiem czy dla Ciebie 20k to dużo czy mało. Nie o to chodzi. Ale pytasz nas o pomysły o doradzenie a wszystko jest na nie.

Zacznijmy od tego czy żona pozwoliła Ci mieć kino? Czy pytasz nad wyraz? Nie zrozum mnie źle. Ja na forum staram się być bezpośredni, pełny szczerości.

Chcesz łagodnego pokiwania i poklepania po ramieniu Twojego pomysłu są tu inny koledzy z branży od tego. Sprzedadzą.

Ale do rzeczy.

Może usiądźcie razem. Przeanalizujcie. Bo może dla Was to faktycznie wydatek jak kupno telefonu. Chwila i już. Wtedy ok. Z doświadczenia też zgromadzicie wiedzę, nie potrzebne forum. Ale jeśli to kino ma być coś warte, grać jak przystało na budżet to po prostu od tego tu jesteśmy. Od tego koledzy tez Ci w czymś doradzają.

Na prawdę przeanalizuj.

Ten pomysł też nie?

 

 

 

ale zobacz jak pisał tomek, to jak dam głosniki w scianie (ps one mogą być nawet wystające na ścianie!!) to ta sciana z tyłu jest nie proporcjonalna do przodu, i osoba która siedzi z tyłu możę mieć nawet 2 tylne głosniki po prawej stronie, więc myślałem że lepiej je dać na sufit i tak szeroko jak trzeba.

Po prostu nie jest to dla mnie bułka z masłem, te 20k, i chcę aby miało to sens :/ no i teraz dalej myślę kino z kompromisem, czy po prostu stereo i tyle ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin771 napisał:

no i teraz dalej myślę kino z kompromisem, czy po prostu stereo i tyle ;/

Jeżeli kino, to tylko takie, w miarę prawidłowo rozłożone, co koledzy próbują Ci rozwiązać, ale każde rozwiązanie spotyka się z ich negowaniem. Gdybyś miał ładować surroudny w sufit, to mój głos jest na "nie" i lepiej już pójść w stereo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

Jeżeli kino, to tylko takie, w miarę prawidłowo rozłożone, co koledzy próbują Ci rozwiązać, ale każde rozwiązanie spotyka się z ich negowaniem. Gdybyś miał ładować surroudny w sufit, to mój głos jest na "nie" i lepiej już pójść w stereo

Dzwoniłem dziś do S4 i Pan twierdzi że jak damy je w sufit nie będzie słychać aut z góry jeżdżących tylko dźwięk się dobrze rozniesie.

i teraz jak tu podjąć decyzję, że jedna osoba z doświadczeniem mówi tak a inna inaczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te okno zaznaczone czerwoną strzałką będzie całe otwierane,uchylne,przesuwane?

Jeżeli w tym miejscu akurat jest stałe to można by jeszcze pomyśleć o małych monitorach na uchwytach tak jak zaznaczyłem niebieskimi strzałkami,jeden montowany na tym wąskim pasku i częściowo zamaskujesz go zasłoną,podobne rozwiązanie mam u siebie,gdzie również mam okno i to całe otwierane,kable schowane w peszli w ścianie,wrzucam fotkę poniżej.

IMG_20210319_124720.jpg

16161547976066212989112090586052.jpg

16161548481501042043975345337909.jpg

Ewentualnie sprawdził bym jeszcze tą opcję,co Tomek podał z in-wall, płaskie kolumny montowane na ścianę, kalibracja powinna to ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Czy te okno zaznaczone czerwoną strzałką będzie całe otwierane,uchylne,przesuwane?

Jeżeli w tym miejscu akurat jest stałe to można by jeszcze pomyśleć o małych monitorach na uchwytach tak jak zaznaczyłem niebieskimi strzałkami,jeden montowany na tym wąskim pasku i częściowo zamaskujesz go zasłoną,podobne rozwiązanie mam u siebie,gdzie również mam okno i to całe otwierane,kable schowane w peszli w ścianie,wrzucam fotkę poniżej.imageproxy.php?img=&key=012b2823410848cb

IMG_20210319_124720.jpg

16161547976066212989112090586052.jpg

16161548481501042043975345337909.jpg

Ewentualnie sprawdził bym jeszcze tą opcję,co Tomek podał z in-wall, płaskie kolumny montowane na ścianę, kalibracja powinna to ogarnąć.

ale to nie da rady, bo ta sciana jest za wąska i kanpa wystaje poza tą scianę, i osoba która będzie siedzieć z prawej strony kanapy oby dwa surrundy będzie miała z swojej prawej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby na tą wąska ścianę powiesić kolumny typu Monitor audio FX,podobno w trudniejszych pomieszczeniach lepiej budują przestrzeń,niż typowe monitory, który są bardziej kierunkowe, osobiście nie miałem okazji słuchać tych FX,ale może ktoś się wypowie jak to wygląda w praktyce.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin771 napisał:

ale to nie zmienia faktu, tego co wczesniej napisałem :(

 Może i zmieni,na innym forum, czytałem że kolumny dipolowe w kinie lepiej rozpraszają dźwięk,nie masz tego efektu że dźwięk dobiega z określonego punktu,co w tym przypadku może się lepiej sprawdzi, fajnie byłoby jakby ktoś jeszcze to potwierdził,bo tak jak wcześniej pisałem nie korzystałem z tego typu kolumn.

Fakt, patrząc na wszystkie za i przeciw,a głównie większość jest na nie,to raczej pomyślał bym jednak nad stereo plus ewentualnie subwoofer .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana !! okażało się że mam 20 cm więcej przestrzenni nad oknem, i mogę teraz wrzucić  np coś takiego ? Q50a Dolby Atmos , i ustawić jaką chcę szerokość, z prawej strony było by to nad oknem, oczywiście zrobił bym to tak aby było to na scianie i dotykało górą ściany, czy to duzo lepsza opcja do tych sufitówek? czy macie jeszcze jakąś alternatywę w takim razie

3 minuty temu, Marcin771 napisał:

Mała zmiana !! okażało się że mam 20 cm więcej przestrzenni nad oknem, i mogę teraz wrzucić  np coś takiego ? Q50a Dolby Atmos , i ustawić jaką chcę szerokość, z prawej strony było by to nad oknem, oczywiście zrobił bym to tak aby było to na scianie i dotykało górą ściany, czy to duzo lepsza opcja do tych sufitówek? czy macie jeszcze jakąś alternatywę w takim razie

Może zamiast 5.1.2 zrobić 7.1? będzie to lepiej grało w moim pokoju? czy już taki schemat ma sens !? :)

kino.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...