Skocz do zawartości

Pomoc kino domowe budzet 20 TYS


Marcin771

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tomek wytłumacz mi bo poważnie się zastanawiam, tamte głosniki które wysłałem, jednak są skierowane w dół, a drugi temat że w kinie też mamy je nad głową?

Proszę resztę użytkowników o wypowiedz

13 godzin temu, TomekN napisał:

Niezbyt, bo dźwięk surround nadal będzie pochodził z góry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

Generalnie masz problem z właściwym rozmieszczeniem 5.1, a tu pomysł na 7.1, który jeszcze bardziej komplikuje sprawę ;) 

A nie możesz tych surroundów postawić na standach przy kanapie?

Nie, ale te rozwiązanie na ścianie na samej górze co rozrysowałem, to jest złe?

 

23 minuty temu, Markcox napisał:

Tak, wg. mnie jest złe. Przerabiałem na początku swojej przygody z kinem wysokie umieszczenie surroundów (i nie aż tak wysokie, jak u Ciebie) i nie brzmiało to dobrze. 

ale miałeś kierunkowy surround?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2021 o 20:13, Marcin771 napisał:

jestem w stanie wszystko sobie dostosować pod kino, prawie wszystko

🤣 Tia, właśnie widać. W tym przypadku prawie robi wielką różnicę. Do tego negowanie każdego pomysłu przez osoby, które "raczej" mają większą wiedzę na ten temat. 

WAF - to mnie po prostu roz........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2021 o 07:45, Marcin771 napisał:

ale zobacz jak pisał tomek, to jak dam głosniki w scianie (ps one mogą być nawet wystające na ścianie!!) to ta sciana z tyłu jest nie proporcjonalna do przodu, i osoba która siedzi z tyłu możę mieć nawet 2 tylne głosniki po prawej stronie, więc myślałem że lepiej je dać na sufit i tak szeroko jak trzeba.

Ale zobacz co ja mówie.

Nie głośniki w ścianie. Tylko za oknem. Tam powiesić.

Dnia 19.03.2021 o 12:33, Marcin771 napisał:

Dzwoniłem dziś do S4 i Pan twierdzi że jak damy je w sufit nie będzie słychać aut z góry jeżdżących tylko dźwięk się dobrze rozniesie.

i teraz jak tu podjąć decyzję, że jedna osoba z doświadczeniem mówi tak a inna inaczej

Ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Więc rozmawiałeś z którymś z moich kolegów. I tak to normalne.

Każdy ma swoje wnioski i doświadczenie i odbiór!

Dnia 20.03.2021 o 08:55, Marcin771 napisał:

Może zamiast 5.1.2 zrobić 7.1? będzie to lepiej grało w moim pokoju? czy już taki schemat ma sens !?

No to tyły możesz tak zamieścić i skierować je na słuchacza. Nie będzie idealnie ale lepsze niż montowanie in walla czy aby widz mmiał dwa surroundy po prawej stronie.

Jeśli jednak tak wysoko będa to ja bym pominał Atmos. Skupił bym się na solidnym 5.1

 

Ale albo ja coś zgubiłem, albo nie padlo. Dlaczego nie mozna zastosować tyłu za oknem? Na tej kolejne jścianie?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Ale zobacz co ja mówie.

Nie głośniki w ścianie. Tylko za oknem. Tam powiesić.

Ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Więc rozmawiałeś z którymś z moich kolegów. I tak to normalne.

Każdy ma swoje wnioski i doświadczenie i odbiór!

No to tyły możesz tak zamieścić i skierować je na słuchacza. Nie będzie idealnie ale lepsze niż montowanie in walla czy aby widz mmiał dwa surroundy po prawej stronie.

Jeśli jednak tak wysoko będa to ja bym pominał Atmos. Skupił bym się na solidnym 5.1

 

Ale albo ja coś zgubiłem, albo nie padlo. Dlaczego nie mozna zastosować tyłu za oknem? Na tej kolejne jścianie?

Piotr

 

No nie do końca bo w końcu macie doświadczenie, i jeśli jeden z Was mówi coś innego a drugi że grać nie bd, to nie znaczy że każdy ma swoje wnioski.. tylko jeden fakt jest prawdą, bo idąc tym tokiem myślenia to każdy by gadał co mu ślina na język przyniesie.

Dobra ale jak już decyzja zapadła robię to w suficie podwieszanym, to chyba nic nie szkodzi z przodu tego atmosa dołożyć??

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

🤣 Tia, właśnie widać. W tym przypadku prawie robi wielką różnicę. Do tego negowanie każdego pomysłu przez osoby, które "raczej" mają większą wiedzę na ten temat. 

WAF - to mnie po prostu roz........

a ty się nie wypowiadaj, bo masz żal że nie kupiłem twojego dziadkowego sprzętu używanego po cenie rynkowej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marcin771 napisał:

a ty się nie wypowiadaj, bo masz żal że nie kupiłem twojego dziadkowego sprzętu używanego po cenie rynkowej..

To otwarte forum, więc nie będzie mi jakiś frajer mówił, co mam robić. Dziadku. Kup soundbar do tego swojego gównianego salonu. Nic innego się tam nie nadaje.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Marcin771 napisał:

Dobra ale jak już decyzja zapadła robię to w suficie podwieszanym, to chyba nic nie szkodzi z przodu tego atmosa dołożyć??

Walnij wszystkie głośniki w suficie. Frontowe też. Co się będziesz pieprzył. No bo przecież są ludzie którzy tak też mają kino domowe :D
Jak nie rozumiesz po co są pewne założenia dotyczące rozmieszczenia głośników w kinie domowym to z czym do ludzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Stolarz napisał:

 

Walnij wszystkie głośniki w suficie. Frontowe też. Co się będziesz pieprzył. No bo przecież są ludzie którzy tak też mają kino domowe :D
Jak nie rozumiesz po co są pewne założenia dotyczące rozmieszczenia głośników w kinie domowym to z czym do ludzi?

chcę je zrobić w suficie ale dobrze rozmieścić, ale tylko tylne, i się zastanawiam czy dołożyć atmosa

 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

To otwarte forum, więc nie będzie mi jakiś frajer mówił, co mam robić. Dziadku. Kup soundbar do tego swojego gównianego salonu. Nic innego się tam nie nadaje.

Nazywając mnie frajerem, sam pokazałeś jak niski masz poziom, tym bardziej że myślisz że twój sprzęt ktoś kupi po cenie rynkowej, a tak naprawdę nawet w salonie bym dostał na niego kilka tyś rabatu.

Ps, IQ nie grzeszysz..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin771 napisał:

chcę je zrobić w suficie ale dobrze rozmieścić, ale tylko tylne, i się zastanawiam czy dołożyć atmosa

Pomijając emocje. To co Ci doradzano , dotyczyło osiągnięcia optymalnego efektu. Montując surroundy w suficie w życiu go nie osiągniesz. Idea tak kina jak i stereo jest taka, by jak najwięcej dźwięku docierało bezpośrednio z kolumn do naszych uszu. Stąd te wszystkie DSP , ustroje akustyczne ,by wyeliminować zniekształcenia powodowane odbiciami od ścian , mebli itd. Jak walniesz kolumny na suficie to dźwięk który będziesz słyszał , będzie odbiciem fali z podłogi , ścian bocznych sufitu, a nie z głośników kolumny. Wkrada się chaos i kakofonia. Fizyki nie oszukasz. Kolumny możesz rozmieścić jak chcesz , ale nie licz tutaj na aprobatę tego pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin771 napisał:

po cenie rynkowej,

Okej, poniosło mnie, sorry, ale za 10 tysięcy to możesz dostać Goldy 300, także chyba myślałeś, że trafiłeś na jelenia, który sprzeda, bo co? Bo musi? Sprzedam, albo nie sprzedam. To nie jest kwestia życia i śmierci. Uwierz, że to nie są dziadkowe kolumny, są co najmniej na poziomie tych KEF, o których myślałeś, a podejrzewam, że wyżej. Wiem, że dostałbyś rabat, co nie zmienia faktu, że za tą kwotę, o której pisałeś, to mógłbyś dostać najwyżej frontowe 300, i tyle.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Okej, poniosło mnie, sorry, ale za 10 tysięcy to możesz dostać Goldy 300, także chyba myślałeś, że trafiłeś na jelenia, który sprzeda, bo co? Bo musi? Sprzedam, albo nie sprzedam. To nie jest kwestia życia i śmierci. Uwierz, że to nie są dziadkowe kolumny, są co najmniej na poziomie tych KEF, o których myślałeś, a podejrzewam, że wyżej. Wiem, że dostałbyś rabat, co nie zmienia faktu, że za tą kwotę, o której pisałeś, to mógłbyś dostać najwyżej frontowe 300, i tyle.

Żartowałem sobię, bo te kolumny mi się nie podobają, bez spiny :)

2 godziny temu, Stolarz napisał:

W skrócie pisząc. Atmos w suficie. Surround nie w suficie. Tu masz założenia Dolby. Tak to ma wyglądać. Inaczej to będzie kupa a nie kino domowe.


obraz.png.6740d982c4b02db8d08bd19f89d65fd2.png

Niestety przyjacielu, jestem świadomy że efekt będzie gorszy, ale współczynnik waż jednak przeważa.

Jak już to zrobię w tym suficie, to mam to rozrysować tak jak powyżęj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin771 napisał:

a ty się nie wypowiadaj, bo masz żal że nie kupiłem twojego dziadkowego sprzętu używanego po cenie rynkowej..

Sluchajcie, gosc jest niemily a do tego on szuka rady forumowiczow, ja tu czegos nie kumam. Mialem cos doradzic ale po takim tekscie do Adi'ego mi sie odechcialo. Adi takze dal mi oferte na swoj sprzet ale ani on dziadkowy ani Adi sie naprzykrzal....

Edytowano przez rafalsz76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin771 napisał:

Jak już to zrobię w tym suficie, to mam to rozrysować tak jak powyżęj?

Błagam pomyśl . Jak zamontujesz surroundy w suficie to szlag trafia cały ten schemat. Możesz wtedy ustawiać jak chcesz , to już nie będzie miało żadnego znaczenia , dopasuj po prostu do aranżacji wnętrza i tyle.

https://www.dolby.com/about/support/guide/surround-sound-speaker-setup/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...