Skocz do zawartości

Pomoc kino domowe budzet 20 TYS


Marcin771

Recommended Posts

18 godzin temu, Stolarz napisał:

Nie wiem jak ustawić atmosa w przypadku gdy surround jest w suficie. A to ma kolosalne znaczenie.

Nijak.

Amplituner to zrobi, błędnie i coś tam będzie grało. Trudno się mówi. Autor to akceptuje więc jest ok.

Trochę tu emocji było. Zupełnie nie potrzebnie to prawda .....

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

Błagam pomyśl . Jak zamontujesz surroundy w suficie to szlag trafia cały ten schemat. Możesz wtedy ustawiać jak chcesz , to już nie będzie miało żadnego znaczenia , dopasuj po prostu do aranżacji wnętrza i tyle.

Dokładnie tak!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

27 minut temu, S4Home napisał:

Nijak.

Amplituner to zrobi, błędnie i coś tam będzie grało. Trudno się mówi. Autor to akceptuje więc jest ok.

Trochę tu emocji było. Zupełnie nie potrzebnie to prawda .....

Dokładnie tak!

Piotr

Dobra już mam za i przeciw, i teraz pytanie.

Nie wchodzą u mnie standy wchodzą tylko dwie opcję, po przemyśleniach.

1. Robimy na KEF q950 cały zestaw kina 5.1.2 ( 4 sufitowe) (tutaj nasuwa się pytanie, jak już robić w suficie 5.1.2 czy 5.1?)

2. 2.1 KEF Q950 i zostaje mi w kieszeni z 6 tysięcy.

3 .oczywiście jak nie którzy proponują zrobić 3.1 (ale wg mnie to trochę takie dziwne) to wolę już dołożyć do sufitówych i mieć te 5.1.2 (nawet kupic najtansze) mam rację?

 

95% filmów oglądam

 

Chłopaki! proszę odpisać na każde z moich pytań rzeczowo, i zamykamy temat. Dziękuję Wam! :)

Przed chwilą, Marcin771 napisał:

Dobra już mam za i przeciw, i teraz pytanie.

Nie wchodzą u mnie standy wchodzą tylko dwie opcję, po przemyśleniach.

1. Robimy na KEF q950 cały zestaw kina 5.1.2 ( 4 sufitowe) (tutaj nasuwa się pytanie, jak już robić w suficie 5.1.2 czy 5.1?)

2. 2.1 KEF Q950 i zostaje mi w kieszeni z 6 tysięcy.

3 .oczywiście jak nie którzy proponują zrobić 3.1 (ale wg mnie to trochę takie dziwne) to wolę już dołożyć do sufitówych i mieć te 5.1.2 (nawet kupic najtansze) mam rację?

 

95% filmów oglądam

 

Chłopaki! proszę odpisać na każde z moich pytań rzeczowo, i zamykamy temat. Dziękuję Wam! :)

Oczywiście z racji żę jestem amatorem, to np jeśli ktoś uważa że opcja nr 2 jest lepsza od 1, to proszę napisać czy jest lepsza porównując 1 do 2 , bez kategorii na budżet, czy po prostu opcja nr 2 zagra lepiej, ale nie aż tak aby było warto dopłacić 6 tyś.

Proszę dokładnie to przemyśleć a pomożecie kolejnej osobie na świecie cieszyć się dobrą muzyką

 

Edytowano przez Marcin771
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marcin771 napisał:

Ide w Kef q950 do tego Denon DRA-800H (zalezy mi na hdmi) oraz sub velodyne Deep Blue 12
Czy coś w tym zestawie jest nie tak?

Masz branżę tu na forum,nie masz jak sam wspomniałeś doświadczenia w audio, nie chcesz umoczyć kasy,a w tej dziedzinie można to zrobić bardzo łatwo, wypożycz do domu!!!, posłuchaj,przetestujesz, zawsze to dodatkowe zebrane doświadczenie, będziesz miał już jakiś mały pogląd co Ci się podoba, co nie, łatwiej wtedy dyskutować i doradzać dalej.

Mówiąc krótko od czegoś musisz zacząć,ale nie kupuj w ciemno!!!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

Masz branżę tu na forum,nie masz jak sam wspomniałeś doświadczenia w audio, nie chcesz umoczyć kasy,a w tej dziedzinie można to zrobić bardzo łatwo, wypożycz do domu!!!, posłuchaj,przetestujesz, zawsze to dodatkowe zebrane doświadczenie, będziesz miał już jakiś mały pogląd co Ci się podoba, co nie, łatwiej wtedy dyskutować i doradzać dalej.

Mówiąc krótko od czegoś musisz zacząć,ale nie kupuj w ciemno!!!

 

 

Jest to dobry zestaw? ps mam w bardzo dobrej cenie kolumny q950 kef bo gdzieś 4400 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin771 napisał:

Jest to dobry zestaw? ps mam w bardzo dobrej cenie kolumny q950 kef bo gdzieś 4400

Marcin, dobra rada - ochlon - zastosuj sie do rady @maverick2005 - popros o wypozyczenie S4Home/Q21/NaTematAudio, itp... Postawisz sobie w domu sprzet, obsluchasz i podejmiesz swiadoma decyzje. Ja tak zrobilem i nie zaluje, sprzet kupujesz na lata wiec kilka tygodni nic tu nie zmieni. Ja sie zgadzam z przedmowcami - sorround w suficie zabije ci kino i trudno w to wszystko ATMOSa wkomponowac.

Kef robi dobry sprzet ale czy ci barwa i charakterystyka dopasuje, bedziesz wiedzial tylko ty. Jesli na poczatek skupisz sie na frontach, centralu, subie i ampli/wzmacniaczu to potem bardziej swiadomie dobierzesz tylne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcin771 napisał:

Ide w Kef q950 do tego Denon DRA-800H (zalezy mi na hdmi) oraz sub velodyne Deep Blue 12
Czy coś w tym zestawie jest nie tak?

Zestawienie

Ciepło, wręcz mulosto grający Denon z potężnymi Kefami. I jeszcze podbicie subem.

Jeden wielki bas. Zero rozdzielczości, detali.

15 godzin temu, Marcin771 napisał:

mam w bardzo dobrej cenie kolumny q950 kef bo gdzieś 4400

Nowe? To bierz. Ale inny ampli.

23 godziny temu, Marcin771 napisał:

95% filmów oglądam

Ja bym budował kino 5.1

Temat faktycznie wyczerpany zrobisz co zechcesz.

Zapraszam po wyceny. Po prostu. Nie musimy się zgadzać abym dał ci dobre ceny na system :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zestawienie

Ciepło, wręcz mulosto grający Denon z potężnymi Kefami. I jeszcze podbicie subem.

Jeden wielki bas. Zero rozdzielczości, detali.

Nowe? To bierz. Ale inny ampli.

Ja bym budował kino 5.1

Temat faktycznie wyczerpany zrobisz co zechcesz.

Zapraszam po wyceny. Po prostu. Nie musimy się zgadzać abym dał ci dobre ceny na system :)

Piotr

Dobra przyjacielu, powiedz mi do tych kefów q950 jeśli chcę mieć sterowanie z poziomu TV earc, jaki ampli stereo dobrać? lepiej ten martanz 1200 ?? czy coś innego. aby to miało sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Andrzej222 napisał:

Dobra przyjacielu, powiedz mi do tych kefów q950 jeśli chcę mieć sterowanie z poziomu TV earc, jaki ampli stereo dobrać? lepiej ten martanz 1200 ?? czy coś innego. aby to miało sens.

nie ma szans.

Żaden amplituner z eARC nie spasuje do KEF Q 950

Marantza 1200 i Denon DRA 800 są za słabe.

Możesz czekać na Onkto 8390. Może w sierpniu będzie. Ale to może.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...