Skocz do zawartości

HECO AURORA 700 -dlaczego sprzedaliście?


michal40

Recommended Posts

Większość odpowiedzi nie na temat więc ja napiszę czemu nie kupiłem. Podłączyłem je w salonie na odsłuchach rok temu. Po obczytaniu się internetów były moim faworytem słuchając oczami. Byłem przekonany że "miliony much siedzących na śmierdzącej kupie nie mogą się mylić",no coś w tym stylu. Najpierw miałem Pearl 27, potem Indiana Tesi 560 i jako trzecie podłączono mi Aurora 700. Tesi grały ciemno, nudno, Pearl soczyście no i Aurora miała pozamiatać. Jedno z moich większych audio rozczarowań. Ciemno, braki w średnicy, dźwięk mało detaliczny, pogrubiony. Nie powiem że fatalnie, ale jak dla mnie to kolumny do kina domowego a nie do smakowania w stereo. Nie widzę ich kompletnie z lampą. W salonie słuchałem ich z yamaha 803d. Koniec końców kupiłem jeszcze coś innego.
Pytanie do autora wątku - skoro pytasz... tez masz podobne wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jako nowicjusz wybrałem klipsche, które wybrałem na ucho a nie z internetu. Zagrały mi bardzo dynamicznie, energicznie i wziąłem. Miałem je 4 miesiące. Przy dłuższym osłuchaniu się, ale to już w domu, okazało się że jednak brakuje mi średnicy. Trochę za mało detalicznie granie. Górę i dół do dzisiaj wspominam z wielkim sentymentem i wciąż szukam kolumn które grały by trochę jak klipsche, ale bez ich wad. Fakt że miałem niską serię tych kolumn R, seria RP jest podobno dużo lepsza ale nigdy nie miałem okazji słuchać. Po klipschach jeszcze miałem 2 rundy odsłuchów i w sumie chyba 12 różnych kolumn przesłuchałem i ze względu na uraz co do średnicy wziąłem detaliczne angliki Monitor Audio. I co? Też mają swoje wady, czasem chciałbym więcej dynamitu w brzmieniu, czasem coś zakłuje, ale generalnie nie mam już takiej wielkiej napinki na zmianę kolumn. Jeszcze z rok z nimi zostanę. Ale to już bardziej sytuacja życiowa, czytaj: żona też ma swoje fantazje i marzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wito76 napisał:

Fakt że miałem niską serię tych kolumn R, seria RP jest podobno dużo lepsza ale nigdy nie miałem okazji słuchać. 

A ja miałem okazję słuchać i serii R jak i RP (RP 600M miałem nawet przez chwilę w domu - fajne kolumny, ale dla mnie i one miały za mało średnicy). Kolega za moją namową przesiadł się z R na RP. A jeśli brakuje Ci w muzyce pazura to może warto byłoby popatrzeć na audio physic, one grają raczej równo ale też z pazurem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powinien sam posłuchać jeśli w jakiś sposób jest zainteresowany tymi Heco.Dla mnie są idealne Kilka osób u mnie słuchało i tylko jedna z nich miała zastrzeżenia do wysokich tonów.Nie z każdym urządzeniem zagrają dobrze ale tak jest przeciez z każdymi kolumnami.Wielkosc pomieszczenia i warunki akustyczne też bardzo istotne.U mnie z RN803 bardzo fajnie grają.Tak jak lubię.Delikatnie temperują ostrość Yamahy w górnych rejestrach.Z Magnatem MR780 już troszkę słabiej bo ta góra właśnie jakoś za bardzo przytłumiona.Z chińczykiem SMSL Q5 już też bardzo fajne zestawienie.Niczego nie brakuje i niczego nie jest za dużo.Tak więc trzeba słuchać samemu i ocenić czy dla nas dobre czy odwrotnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4HOME dobrze napisał,mam te aurory i je właśnie sprzedaję,dlaczego?,po prostu chcę coś lepiej w jakości razem z cxa80 grają poprawnie ale myślę że z monitor audio silver 500 będzie jednak progress w brzmieniu,ot cała filozofia pozbycia się heco które w swej cenie są nie do pobicia oczywiście to moje subiektywne odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, seba3002 napisał:

Są też osoby, które odczuwają nieodpartą potrzebę zmian 😉

Są też osoby, które nigdy nie zaakceptują tego brzmienia. Jest tanie jak plastik w tanim aucie. 

Nie sprzedałem Auror, bo ich nigdy nie kupiłem, więc obiektywnie nie miałem sposobności się w nich zakochać lub ich znienawidzić. Mogę jednak napisać, że nie lubię ich za to, że są efekciarskie. Znakomicie zagrają całą plejadę ostatnich nagród Grammy. Potrafią zatem nadążać za trendami.

Co wg mnie brzmi dobrze - rock, pop, r&b. Na pełnej pycie, wtedy fajnie budują scenę. Jak grają cicho, to się wszystko zlewa. Są za ciemne.

Czego wg nie grają dobrze: dobrych nagrań z lat 50-tych, akustycznych, chrzanią też na potęgę fortepian, skrzypce, gitarę... saks, wokal, zwłaszcza w partiach solo, nagranych na żywo, czyli wszystko to co nie ukrywa ja lubię.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zbynio napisał:

ale myślę że z monitor audio silver 500 będzie jednak progress w brzmieniu

byłem ostatnio wreszcie na małym odsłuchu, generalnie miałem celować w coś z pułapu +/- 6k, ale korzystając z okazji i trochę też za namową kolegów z @S4Home (z tego miejsca pozdrawiam kolegę Mateusza - przekaż proszę Piotrze ;)), wrzuciłem na warsztat te Silvery. Dla mnie bajka i jest to teraz mój punkt odniesienia, oczywiście budżet poszedł w górę, a odsłuchów i porównań chce się tylko więcej. Trochę niebezpieczna zabawa 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

byłem ostatnio wreszcie na małym odsłuchu, generalnie miałem celować w coś z pułapu +/- 6k, ale korzystając z okazji i trochę też za namową kolegów z @S4Home (z tego miejsca pozdrawiam kolegę Mateusza - przekaż proszę Piotrze ;)), wrzuciłem na warsztat te Silvery. Dla mnie bajka i jest to teraz mój punkt odniesienia, oczywiście budżet poszedł w górę, a odsłuchów i porównań chce się tylko więcej. Trochę niebezpieczna zabawa 😁

I jakie wrazenia po odsluchu silverow,podobalo sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć, że podobało się, to nic nie powiedzieć. Do tego stopnia, że wypożyczyłem je do domu, a w ogóle tej opcji na tym etapie odsłuchów nie brałem pod uwagę. 

Zwykła ciekawość, czy faktycznie dokładając trochę lodu, można uzyskać i przede wszystkim usłyszeć (w moim przypadku) różnice. Różnica była namacalna każdym dźwiękiem. Więc teraz otwieram poszukiwania na znacznie szerszą skalę. Żona już się "cieszy" 🙃

ps. ale nawet ona stwierdziła, że grają pięknie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lysyrafal napisał:

A z jakim piecem grały u Ciebie i na odsłuchu w sklepie?

Ja jestem (na ten moment) przede wszystkim kinowy, ale obecna sytuacja pandemiczna sprawiła, że coraz większą część  czasu zaczyna sobie uzurpować u nas w domu muzyka, stąd moje poszukiwania i przecieranie szlaków w stereo. Więc u mnie grało to z ampli KD Pioneer SC-LX, w salonie z CA Azur 851

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zbynio napisał:

S4HOME dobrze napisał,mam te aurory i je właśnie sprzedaję,dlaczego?,po prostu chcę coś lepiej w jakości razem z cxa80 grają poprawnie ale myślę że z monitor audio silver 500 będzie jednak progress w brzmieniu,ot cała filozofia pozbycia się heco które w swej cenie są nie do pobicia oczywiście to moje subiektywne odczucie.

Silver 500 to 2 klasy wyżej. Cenowo x3. I taką zmianę rozumiem.

Nie wiem czy do Cambridge. Ale kolumny na prawdę dobre.

12 godzin temu, petroff napisał:

Są też osoby, które nigdy nie zaakceptują tego brzmienia. Jest tanie jak plastik w tanim aucie. 

Śmieszą mnie te Twoje komentarze. Bo do dnia dzisiejszego nie podałeś kolumn do 3k które je miażdżą. Które nie brzmią jak plastik.

12 godzin temu, petroff napisał:

Nie sprzedałem Auror, bo ich nigdy nie kupiłem, więc obiektywnie nie miałem sposobności się w nich zakochać lub ich znienawidzić.

Przecież widać że ich nienawidzisz.

Używasz dośc ostrych epitetów a śmiem teraz przypuszczać że możliwe że ich nie słuchałeś w takim razie.

Zapytam zatem po raz kolejny grzecznie.

Które inne nowe kolumny do 3K są takie super ekstra? Gdzie słuchałeś Aurora 700? Z czym słuchałeś, i ile słuchałeś?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Śmieszą mnie te Twoje komentarze. Bo do dnia dzisiejszego nie podałeś kolumn do 3k które je miażdżą. Które nie brzmią jak plastik.

Używasz dośc ostrych epitetów a śmiem teraz przypuszczać że możliwe że ich nie słuchałeś w takim razie.

Zapytam zatem po raz kolejny grzecznie.

Które inne nowe kolumny do 3K są takie super ekstra? Gdzie słuchałeś Aurora 700? Z czym słuchałeś, i ile słuchałeś?

Piotr

Chodzisz za mną po forum i komentujesz nie pytany o zdanie. Rozumiem, że handlujesz tym kolumnami, ale bez przesady. Przyjmij na klatę, że ktoś ma inne zdanie. Insynuacje w stylu, że nie słuchałem tych kolumn, to są już wycieczki pod moim adresem, mało to grzeczne i profesjonalne. Twoje pytanie o lepsze kolumny właściwie jest podobnym głosem wołającym na puszczy co pytanie dealera Dacii Duster, czy jest lepszy suv w tej cenie. I ten głos jest poniekąd najlepszą recenzją jaką wystawiasz tym kolumnom i ja go szanuję.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...