Skocz do zawartości
michal40

HECO AURORA 700 -dlaczego sprzedaliście?

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Śmieszą mnie te Twoje komentarze. Bo do dnia dzisiejszego nie podałeś kolumn do 3k które je miażdżą. Które nie brzmią jak plastik.

Używasz dośc ostrych epitetów a śmiem teraz przypuszczać że możliwe że ich nie słuchałeś w takim razie.

Zapytam zatem po raz kolejny grzecznie.

Które inne nowe kolumny do 3K są takie super ekstra? Gdzie słuchałeś Aurora 700? Z czym słuchałeś, i ile słuchałeś?

Piotr

Chodzisz za mną po forum i komentujesz nie pytany o zdanie. Rozumiem, że handlujesz tym kolumnami, ale bez przesady. Przyjmij na klatę, że ktoś ma inne zdanie. Insynuacje w stylu, że nie słuchałem tych kolumn, to są już wycieczki pod moim adresem, mało to grzeczne i profesjonalne. Twoje pytanie o lepsze kolumny właściwie jest podobnym głosem wołającym na puszczy co pytanie dealera Dacii Duster, czy jest lepszy suv w tej cenie. I ten głos jest poniekąd najlepszą recenzją jaką wystawiasz tym kolumnom i ja go szanuję.    

15 godzin temu, petroff napisał:

Znakomicie zagrają całą plejadę ostatnich nagród Grammy. 

Co wg mnie brzmi dobrze - rock, pop, r&b. Na pełnej pycie, wtedy fajnie budują scenę. Jak grają cicho, to się wszystko zlewa. Są za ciemne.

Czego wg nie grają dobrze: dobrych nagrań z lat 50-tych, akustycznych, chrzanią też na potęgę fortepian, skrzypce, gitarę... saks, wokal, zwłaszcza w partiach solo, nagranych na żywo, 

Wypowiadasz się o Aurorach ze znawstwem. Wymieniasz gatunki muzyczne, które "zagrają" lub które na nich "nie zagrają". Twoja opinia sprawia wrażenie, że miałeś okazję słuchać ich tygodniami na bardzo zróżnicowanym repertuarze. Z drugiej strony piszesz, że ich nigdy nie miałeś. To intrygujące. Czy byłbyś tak miły i wyjaśnił, w jaki sposób wyrobiłeś sobie o nich tak precyzyjne zdanie? Tak szczerze. Bez odbijania piłeczki. No i oczywiście ciekawi mnie też, co ostatecznie wybrałeś zamiast nich?

16 godzin temu, jsp napisał:

Moim zdaniem pytanie otwierajace watek ma niewiele sensu. Gra caly tor audio, a nie tylko kolumny.

ma sens jak mieszkasz na 4 pietrze i nie masz ocheoty tachac 2x20kg po to zeby sie rozczarować i miec problem ze sprzedażą

Napisano (edytowany)

@michal40 Jesli taka jest Twoja motywacja to metodycznie poprawnie byloby zapytac o pelny tor audio i wrazenia z jego odsluchu ewentualnie o sygnature brzmienia samych rzeczonych kolumn, ktora ustala sie na podstawie testow w roznych konfiguracjach toru. Wiele razy mowilem, ze gra caly tor audio, wlacznie z kablami i czasem jeden kabel potrafi wszystko zepsuc. Istnienie duze prawdopodobienstwo, ze ta sama osoba, ktora twierdzi, ze heco graja kluchowato po ich podlaczeniu w innym torze bylaby z nich zadowolona.

Edytowano przez jsp

Napisano (edytowany)

mi sie aurory podobaly ale w studio 25m2 z moją yamaha as701. ale ze malo sluchalem, wolę spytac ludzi ktorzy slyszeli więcej, bo pewno cos pominalem.

Wniosek z wypowiedzi mam taki, ze przy cichym sluchaniu jest klucha, a ja raczej glosno ich rozkręcic nie będę mogl na 4 pietrze w bloku. Chcę uniknac ambarasu zwiazanego z pozbywaniem sie tych pudeł z mieszkania , dlatego wolę spytać.

W studio słuchalem dosc glosno, i dzwięk mial gdzie sie rozejsc.

Edytowano przez michal40

Napisano (edytowany)

NIeprawda, to jak kolumny graja przy cichym odsluchu bardzo zalezy od wzmacniacza. Mowiac bardzo skrotowo przykladowo wzmacniacze lampowe dzieki swojej konstrukcji slyna z dynamiki brzmienia, ktore oferuja juz od najnizszych poziomow wzmocnienia. Jesli chcesz miec dynamike przy cichym odsluchu to najprosciej kupic sobie wzmacniacz lampowy i dobrac do niego odpowiednie kolumny.

PS Zaraz pewnie bedzie kilka komentarzy, ze to nieprawda, wiec linkuje uproszczone dywagacje na ten temat z punktu widzenia fizyki.

https://youtu.be/080Qrw-xhak?t=568

Edytowano przez jsp

To ja napisze, pewnie to usuna, za ta KSEĘ, nic lepszego nie znajdziecie,silwer 500, 3 razy kasy wiecej, efekt porownywalny.... akustyka.

to ja

To ja napisze, pewnie to usuna, za ta KSEĘ, nic lepszego nie znajdziecie,silwer 500, 3 razy kasy wiecej, efekt porownywalny.... akustyka.

Napisano (edytowany)

Posiadałem Heco aurora 1000 i jednego co żałuję to szkoda że nie sprawdziłem je z inna elektroniką. Za tą kasę świetne pudła. Potem trafiły mi sie Polk rti7 jednak na dłuższą metę zaczęły mnie męczyć( może to kwestia też elektroniki jaką miałem). Pojechałem odsłuchać  kolejne kolumny w różnym przedziale cenowym między 8-20tyś . Wybrałem monitor audio silver 500 i kończę poszukiwania kolumn 😉 i nie kosztuja 3x więcej od Heco. Kupiłem za 7koła nowe (jak ktos chce namiar pisać na pw miałem dwie oferty z dwóch sklepów w tej cenie).

Pozdro 

Edytowano przez Ars_Poland

No to zrobiłeś dobry deal. To znacznie wyższa kwota i znacznie lepsze kolumny :)

Tu rozumiem.

22 godziny temu, petroff napisał:

Chodzisz za mną po forum i komentujesz nie pytany o zdanie. Rozumiem, że handlujesz tym kolumnami, ale bez przesady. Przyjmij na klatę, że ktoś ma inne zdanie. Insynuacje w stylu, że nie słuchałem tych kolumn, to są już wycieczki pod moim adresem, mało to grzeczne i profesjonalne. Twoje pytanie o lepsze kolumny właściwie jest podobnym głosem wołającym na puszczy co pytanie dealera Dacii Duster, czy jest lepszy suv w tej cenie. I ten głos jest poniekąd najlepszą recenzją jaką wystawiasz tym kolumnom i ja go szanuję.    

No właśnie jest odwrotnie. Chodzisz za tematami gdzie są te kolumny. A wiesz że ja tam będę. Ja grzecznie proszę podaj przykład.

I mam podobne wrażenie jak Kraft, opisujesz te kolumny jakbyś je słuchał miesiącami. A ich nie miałeś. Więc szczerze ale mam nadzieje że inni tez dostrzegają nieco mało spójności w Twoich wypowiedziach. Ja absolutnie szanuję wybory innych. Nie podobały Ci się muszą. Ale po prostu nie obrzucaj błotem produktu którego nie znasz i nie potrafisz podać alternatywy.

Piotr

2 godziny temu, S4Home napisał:

Chodzisz za tematami gdzie są te kolumny. A wiesz że ja tam będę. 

Fakt. Boję się wchodzić w te wątki już, bo widzę, że chcesz je mieć tylko dla siebie ;) Tylko ja nie mam żadnego interesu, żeby w nich być, a Ty tak.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale po prostu nie obrzucaj błotem produktu którego nie znasz i nie potrafisz podać alternatywy.

Odnośnie alternatywy. W poście, który zacytowałeś, odpowiedziałem bardzo obrazowo i nie mam nic do dodania - każdy niech wyciąga wnioski, jakie chce. Czy ja nie znam tych kolumn? To znowu zarzut. A jak napisałbym, że słuchałem ich setki godzin, to wtedy odpowiesz: a to sorry, spoko... ? Albo jak napiszę, że gitara basowa prawie całkowicie ginie w „East Wes” Erica Johnsona w tych czy innych kolumnach to będę większym znawcą, czy mniejszym? A może będziemy drążyć jakie kabelki miały wsadzone, albo czy wmak nie był mało klasowy? :)

@petroff warunki i okoliczności odsłuchu są bardzo ważne w ocenie sensowności wniosków, które z nich płyną. Załóżmy, że słuchałeś Auror w nieznanej sobie (akustycznie) salce sklepowej. Do tego przy okazji, bo słuchał ktoś inny, więc Ty stałeś z boku. I na jego utworach, których Ty dobrze nie znasz. Czy wtedy wnioski, że gdzieś nie było basu, a gdzie indziej była kiepska stereofonia są miarodajne? Ale Ok. Nie chcesz podać szczegółów. Nie musisz.

Pozdrawiam

To i ja wtrace swoje 3 grosze.

HA700 w swej cenie sa dobrymi kolumnami bo oferuja fajny dzwiek za relatywnie male pieniadze. Sluchalem ich przed zakupem z ciekawosci co pokaza ale gdy w sklepie wlaczyli mi MA Silver 300 (500 nie mieli) z roksanem k3 podpietym z cd do kompletu to pojechalem z zestawem do domu. Najbardziej dla mnie na plus to precyzja, odwzorowanie wokali, moze to byla baedziej zasluga roksana ale bylo czuc ze to gra byla moc. HA700 gra troche szersza scena i calkiem poprawnie brzmia te kolumny i to tyle. Bez szalu. Nie dziwie sie ze ktos polubil Silvery bo na prawde to inna liga niz HA700. Ale kazde ucho jest inne.

2 godziny temu, engajner napisał:

MA Silver 300

Inna klasa, inna cena, inna barwa. Porównanie bez sensu moim zdaniem.