Skocz do zawartości

Jakie głośniki aktywne do 1500zł?


Miki Krężałek

Recommended Posts

Od razu chciałbym zaznaczyć że żadnym audiofilem nie jestem więc wybaczcie jakieś głupie pomyłki bo jestem kompletnie zielony w tym temacie.

Mój budżet to ok 1500zł.

Szukam głośników 2.1 do TV oraz słuchania muzyki. Pop, Rap, Hip Hop, EDM i Dupstep to gatunki najczęściej przewijające się na mojej playliście (choć czasem lubię także posłuchać trochę jazzu). 

Ale do rzeczy. Czy moglibyście mi polecić coś dobrego w tym (troche skromnym) budżecie? Oczywiście zdaję sobie sprawę że niektóre zestawy 2.0 czasem grają lepiej niż 2.1.

Zastanawiałem się nad Edifierami r1280dbs + edifier t5 bo w porównaniu r1280dbs vs r2750db, dźwięk w tych 1 bardziej mi się podoba. Chcę żeby były aktywne bo nie posiadam wzmacniacza ani amplitunera. Jak pisałem wyżej, nie oczekuje wodotrysków i fajerwerków tylko dobrych głośników które zejdą bardzo nisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miki Krężałek - kolega z wykopu? ;)

Budżet masz bardzo ograniczony. W tej cenie opcje to aktywne monitory lub ewentualnie mini wieża.

Z monitorów aktywnych masz do wyboru np. System Audio Saxo 7 active lub nieco starszy model Dali Zensor AX. Myślę, że warto rozważyć też Magnat Multi Monitor 220.

Z tanich przyzwoitych wież polecę Denon D-M41 z fabrycznymi monitorami Denona lub jak troszkę podkręcisz budżet np. do 1800-2000zł to kupisz ją np. z takimi Dali Spektor 2. To bardzo fajny duet. Do tego Denona możesz podłączyć w przyszłości suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Miki Krężałek napisał:

Zastanawiałem się nad Edifierami r1280dbs + edifier t5 bo w porównaniu r1280dbs vs r2750db, dźwięk w tych 1 bardziej mi się podoba.

Zadajesz pytanie na ktore znasz odpowiedz. Skoro zastanawiasz sie nad dwoma i w jednych dzwiek podoba sie bardziej to chyba masz problem z głowy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zadajesz pytanie na ktore znasz odpowiedz. Skoro zastanawiasz sie nad dwoma i w jednych dzwiek podoba sie bardziej to chyba masz problem z głowy ;)

 

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Jak duże pomieszczenie posiadasz? Co będzie źródłem oprócz tv? 

Mój pokój ma 16m² (prawie kwadrat).

Będę słuchał muzyki z telefonu przez bt lub jacka 3.5mm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Monitorów aktywnych w tym przedziale cenowym brałbym pod uwagę System Audio Saxo 7 Active, które zapewnią Ci szeroką scenę dźwiękową, łagodną górę oraz przybliżą średnicę.  Alternatywą mogą być Magnat Monitor Active 2000, które charakteryzują się lepszą dynamiką oraz potężniejszą podstawą basową. 
Możesz także pomyśleć nad małym zestawem stereo takim jak Topping MX3 + Heco Aurora 300. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...